Рівненські «ларькі»: ЗА і ПРОТИ (Частина 2)

(Продовження. Початок тут)

Одна сторона медалі – встановлюємо муніципальні ТС. 

Місто починає ставити ТС згідно розробленої і затвердженої комплексної схеми розташування тимчасових споруд в самих привабливих місцях, не спотворюючи картинки міста, тобто немає цілі заставити все «ларьками», а навпаки (не в цьому самоціль проекту). 

По порядку: місту потрібні зразкові зупинки транспорту? Так!!!, їх (зупинок) ще до сьогодні не вистачає. Експерименти з наданням землі під зупинку або зобовязанням влаштувати зупинку підприємці розуміли по різному. Хтось робив страхопудало-економне аби відчепились, а хтось зводив великі торгові центрі з маленьким полікарбонатним «козирьком». Перегортаємо сторінку було тай було, ідемо далі робимо зупинку. 

Треба буде 5 зупинок добре, 10 ще краще – громадкість підкаже де і скільки.  ВІДРАЗУ ЗАСТЕРІГАЮ Є ПРОБЛЕМА – не у всіх місцях ТС на зупинках окупні. Страху, що десь не поставимо ТС з орендною платою немає, тому що виручені від оренди кошти можуть спрямовуватись на встановлення нових зупинок, без «ларька», для зручності очікування громадського транспорту.

Крім зупинок, ще декілька важливих прибуткових місць і за діло!!!

Думки поки, що сирі, їх можна спокійно корегувати.

Земельне питання – громада в особі управлінь швидко і відносно недорого розробить документацію на ТС на свою ж власність (маленькими ділянками).  Затвердимо на сесії і передамо в постійне користування міському комунальному підприємству і відразу звільнимо від плати за землю.  Думаю, що підібрати комунальне підприємство треба вже існуюче, тому що проект не такий вже і глобальний, щоби створювати нове. Ліквідовувати потім дуже проблемно.  

Іженерні мережі  - самі собі зробимо, без проблем. 

Архітип. Яка ТС???? Красива, практична, якісна, універсальна, недорога. Бажано, все таки всі поняття разом, хоча це майже неможливо. Хто нам в цьому допоможе? Наша архітектурно-будівельна рада, активні проектанти і дизайнери міста. Такі ініціативи лунали, і на мою думку поєднати вищезазначені  вимоги архітекторам під силу. Оголосим конкурс.

Строки. Конкурс на оренду місця розташування ТС можна буде оголошувати, через 4-5 місяців. Цей термін необхідний для дозволу, розробки та затвердження проекту землеустрою на ділянку. 

Далі...

Комунальне підприємство оголошує конкурс на оренду ТС! Впевнений, що охочих буде багато (трішки знаю), а головне більшість підприємців працюють в  орендованих “ларьках”. Тим паче йдеться про хороші місця! Умови конкурсу: найвища орендна плата, обов”язок встановлення ТС визначеного архітипу за власний кошт (з компенсацією встановлення ТС в орендній платі або без такого). Систему оподаткування на даний вид послуг підберем оптимальну. 

І відразу декларуємо – доходи від оренди йдуть на встановлення нерентабельних зупинок. У міста з’являється джерело коштів на встановлення зупинок. 

Одна сторона медалі...

Десяток підприємців і їх працівників задоволені...

Чи потрібно це місту? ...

Далі буде...

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.