Про старих і нових ветеранів: з Днем пам’яті, з Днем перемоги!!!

Сьогодні в Україні вперше відзначається День пам’яті жертв Другої світової  війни. А завтра, вже звичний з радянських часів – День перемоги. Цьогоріч, вперше у своєму житті, зовсім по іншому відчуваю ці дати. Які насправді сплелися в одну.

Коли мене обрали депутатом Рівненської міської ради, на моєму окрузі було більше сорока ветеранів і учасників Другої світової війни. Ми щороку вітаємо їх з Днем перемоги. І щороку з сумом відзначаємо, як їх стає все менше і менше.

Сьогодні їх лише двадцять. Тих, хто на власні очі бачив жахи тієї війни і знає, що таке ходити поруч зі смертю. Серце болить, коли розумієш, що більшість з них так і не отримали достойної винагороди за свій неоціненний вклад в перемогу. Можна скільки завгодно сперечатись про те, хто розпочав війну, кому вона була вигідна, чиї хворобливі амбіції мали бути реалізовані, про правдивість висвітлення  подій тих часів радянськими істориками. Але ці люди, просто робили те,  що мусили робити: брали до рук зброю і захищали свій дім чи допомагали фронту в тилу. Це стосується не лише солдат Радянської армії, а й тих, хто носив на «мазепинці» тризуб. Всі вони захищали Україну.

У моїй родині Друга світова залишила глибокий слід. Дідусь, командир артилерійського дивізіону загинув у битві на Курській дузі. Батько, геть юним юнгою плавав на кораблі, який у конвоях під прицілами німецьких підводних човнів доставляв допомогу для наших солдат від західних союзників. Але навіть ці глибокі сліди і рани, не давали можливості у повній мірі відчути, що таке війна. Не давали до минулого року, коли в наш дім прийшла гібридна війна, нав’язана російськими окупантами.

До мене тепер часто звертаються про різну допомогу учасники АТО. Зовсім молоді хлопці: в камуфляжах, у цивільному, живі-здорові і поранені. У них такі дорослі  очі. Кожному з них хочеться допомогти. І кожен з них вже ветеран – учасник бойових дій.

Так, це наші нові ветерани. Наші онуки і правнуки слухатимуть їхні розповіді про війну. Про них зніматимуть кіно. І через кілька десятків років, до них стареньких, приїдуть  щоб привітати з Днем перемоги. Вже нової перемоги, з іншою датою і іншими героями. Господи,  дай ще здоров’я і багато років живим ветеранам минулої війни. Та вбережи цих молодих ветеранів, які захищають нашу країну сьогодні.

З днем Пам’яті і з Днем перемоги!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.