Педагогічний колектив та батьківський комітет повинен впливати на вибір директора школи

Хто платить, той замовляє музику. Так здається в народі говорять. Ми звикли платити за все. І за необхідні аналізи в поліклініці і за ремонт в дитячому садку. Благодійні внески – так цнотливо називаються побори в соціальній сфері. З благодійністю тут спільного мало. Оплатив послугу – отримав. Ні – то гуляй.

І поки ми будемо йти виважено, я сподіваюсь, і продумано до платної страхової медицини та освіти, чому б тим самим платникам послуг не впливати безпосередньо на якість тих самих послуг.

Я в цілому підтримую ідею, щоб батьки мали можливість впливати на вибір керівника педагогічного колективу. І бачу її наступним чином: батьківський комітет школи, так само як і педагогічний колектив таємним голосуванням визначається із кандидатурою керівника. Ці кандидатури/кандидатура подається на розгляд управління освіти і розглядаються першочергово. Тобто, така собі дорадча пропозиція, яка повинна обов’язково братися до уваги.

Логіка наступна: батьки через сплату податків та добровільні внески фактично утримують школу. Чому вони не мають права впливати та визначення керівника закладу, який формує світогляд та особистість їхніх дітей?

А педколектив може адекватно оцінити професійність потенційних кандидатів. Право остаточного вибору має залишитися за управлінням освіти.

Погоджуюсь, ця демократична процедура може внести деяке непорозуміння, але без неї сьогодні, до прикладу, ми маємо купу кумів-друзів-підлабузників серед керівників навчальних закладів, які формують цілі клани і «сидять на хабарах» за працевлаштування. То хіба не варто цю порохняву совкову систему трішки демократизувати? Демократія, річ недосконала звісно, але нічого кращого, як то кажуть, ще в світі не придумали.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.