Заява з приводу поширення чуток про розподілення земельних ділянок для учасників бойових дій в зоні АТО

Останнім часом у ЗМІ поширюється неправдива інформація щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО. В зв’язку з тим, повідомляємо наступне:

Для розподілу земельних ділянок учасникам АТО в місті Рівному була створена тимчасова робоча група, куди увійшли представники усіх політичних сил, представлених у Рівненській міській раді (55%), а також учасники АТО чи члени їхніх родин (45%). 

Засідання Робочої групи відбувалося в присутності преси, громадськості та учасників АТО. За результатом кожного засідання у ЗМІ публікувався звіт. В результаті за кошти міста був розроблений ПДП (план детального планування) території  масиву в районі вулиці Костромської.

На даний час учасники АТО мають вибір отримати під будівництво житлового будинку близько 5,5 соток (від 4,5 до 6) у місті Рівному в районі вулиці Костромської або 12 соток землі під садівництво за межами міста. В обох випадках на цих землях можна буде збудувати житловий будинок.  Крім того, сім’ям загиблих учасників АТО виділено по 10 соток землі в іншому районі міста та з ініціативи міського голови Рівного пропонується отримати  квартири за рахунок коштів міського бюджету.

Таким чином, інформація, яка поширюється останнім часом про нібито закритість та непрозорість роботи Робочої групи, в яку безпосередньо  входили учасники АТО; про обмежені розміри ділянок (нібито в  3-4 сот.);  про відсутність наміру міської влади підводити інженерні  мережі до масиву; про те, що в місті є інші масиви по  500-800 ділянок під будівництво; не відповідає дійсності. Останнє легко можна перевірити,  зайшовши на Інтернет-сторінку Публічної кадастрової карти України.

Перший етап  жеребкування відбудеться уже 9-10 липня в присутності всіх зацікавлених осіб - самих учасників АТО, їхніх родичів, представників ЗМІ та громадських активістів, другий етап – 24 липня. 

На першому  етапі у місті Рівному буде розподілено 760 земельних ділянок в районі вулиці Костромської.  При тому, що вже зараз надійшло більше 1000 заяв на отримання землі учасниками АТО.

Якщо в м. Рівне учасникам АТО, які першими підуть на жеребкування, надали б  6-10 соток, то тим, хто прийде за ними,  може не залишитись навіть сотки.

В той же час Рівне є чи не єдиним обласним центром Західної України, що реально приступило до розподілу земельних ділянок, призначених для воїнів - учасників АТО. На сьогодні, учасниками АТО по всій Україні отримано всього 856 земельних ділянок для будівництва житлових будинків. Для порівняння, у всій Львівській області виділено лише  108 ділянок, а у м. Львов  – жодної. При цьому площа м. Львів в три рази більша за площу м. Рівне.

Слід зазначити, що більшість міських та сільських  рад відмовляють учасникам АТО в наданні земельних ділянок під будівництво житлових будинків в межах населених пунктів.  Так, у всій Волинській області  виділено лише 378 ділянок під будівництво (в 2 рази менше ніж у м. Рівне),  в Ужгороді та Ужгородському районі – 92 (в 8 разів менше ніж у м.Рівне), Тернопільській області  – 79 (в 10 разів менше ніж у м.Рівне), Хмельницькому  – 70 (в 11 разів менше ніж у м. Рівне).

Переконані, що кожен учасник  бойових дій в зоні АТО  - мешканець міста, отримає земельну ділянку в м. Рівне відповідно до прийнятого Порядку розподілу земельних ділянок.

Людмила Туровська, голова робочої групи з питань вибору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок для учасників антитерористичної операції

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.