Об'єднання громад: робіть це обережно.

Деякі акценти (у записник державного менеджера та активіста): 

1.) Об'єднуватися слід обережно - закон передбачає добровільність лише об'єднання громад (ОГ), натоміть про роз'єднання вже мова не йде.

Це означає, що можна вже спробувати утворити ефективні ОГ та перевірити у 2016 році їхню ефективність. Зважте: паливний збір, вочевидь, буде скасований, з нового року. Отож, варто його у розрахунок не брати, адже питання "самодостатності" якоїсь ради може виявитися пшиком. Тому, варто брати до уваги все-таки спільні інтереси з сусідами і таки утворювати нові території. 
2.) ОГ оголошують вибори до ради ОГ. Це можливо вже і цьогоріч. Цікаво, що такі ОГ можуть бути міськими-сільськими, отож і підпорядкування якомусь району зміниться. Та нічого страшного: в Україні і нині є села, які входять до складу міських рад. Притому, вони залишають де-юре селами і це не впливає на т.з. "статус селянина".
3.) ОГ можуть і далі об'єднуватися з іншим ОГ - це питання цікаве, адже за результатами наповнення бюджету та обранням керівництва ОГ, можуть виникнути нові виклики - вони ляжуть в основу стратегічного плану розвитку; от тоді, й слід розглядати можливість утворення більш потужних анкавів. Єдина заувага: кошти з фонду регіонального розвитку можна втратити (а вони виділяються вже цьогоріч), та й не варто забувати про час - ресурс, що невідновлюється - коли інші будуть вже виконувати план розвитку, ці громади лише перейматимуться процесом об'єднання. А, як відомо, процес відрізняється від результату. 
4.) ОГ повинні мати потужний центр. Це - закони фізики. Вони - непохитні. Молекула без центру не може існувати, вони буде лише атомом. ОГ без інфраструктурного та економічного осередку приречена на депресивність. І крапка.

*наголошую, це виключно моя суб'єктивна думка, як експерта з регіонального розвитку і чи погоджуватися з нею - Ваша особиста думка :-)

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.