Від апендициту не вмирають!

Саме це сказав мені знайомий лікар, за фахом терапевт. І я йому вірю. Тому у висновку про смерть 5річного хлопчика напишуть щось інше. Від чого в Україні вмирати можна.

Офіційно у нас також вмирають не від пневмонії, а від ускладнень. А ще вмирають не від інфаркту, а від ускладнень після нього. Не вмирають ще від багатьох хвороб згідно протоколу та численних медичних папіряк.

Але в жодному медичному документі не зазначать, що пацієнт помер від того, що лікар спав, їв, дивився телевізор, стомився, наплював на хворого, помстився батькам за нездані благодійні внески. Список у кожного свій...

Ви хоч на хвилину повірите, що розслідування причин смерті маленького хлопчика проведуть чесно? Ви вірите, що покарають лікаря, який займався чим завгодно, але не своїми прямими обов’язками – рятувати життя? Ви вірите, що свої ж колеги та численні високопоставлені родичі не покриватимуть недбалість та байдужість або ж звичайну профнепридатність?

Жодна мама без сліз не зможе читати чи дивитися матеріал про 5річного хлопчика, якого привезли в лікарню, щоб врятувати. Тим більше ми всі розуміємо, що врятувати дитину могли. Могли, але… з якихось причин цього не зробили. І щоб ми не дізнались правду, у вердикті цілої комісії, що місяцями щось досліджуватиме (в надії, щоб всі забули) з’явиться висновок — той, який задовольнить слідство і залишить лікаря на роботі. І завтра на місці Миколки у тій лікарні буде інший синок чи доця.  

п.с. Співчуття родині і уклін тим лікарям, що лишаються на своїй роботі людьми. 

п.п.с. для медиків: не претендую на фаховість висновків. Ви краще знаєте, що відбувається у ваших ординаторських. Нам же, потенційним пацієнтам, залишається сподіватись, що і в лікарів лишилися серця і совість.

Коментарі

Журналісти констатують факти, а ти, дилетанте, хочеш виправдати "чесне" ім'я мажористого псевдохірурга. Які можуть бути виправдання в даній ситуації???!!
- Ніяких, і крапка! Хлопчика треба було спасати всіма можливими методами в незалежності від умов (в АТО спасають в польових умовах, не маючи професійного обладнання). Ганьба недолікарю! або недолікарям,,

Коментарі потрібно читати уважно. Наголошувалося, що мова не йде про смерть хлопчика. А фактів тут жодних, окрім маячні на медичну тематику. Відустність професіоналізму лікаря очевидна, тому що й не намагався надати допомогу. Але професіоналами мають бути не лише лікарі, але і журнаоісти. Адже словом можна вбити теж.

От цим і журналісти й дратують, що самі переважно не готуються, кваліфікацію не пднімають, зате чіпляються до інших (не всі, правда).

Настільки дилетанський виклад інформації ( це не стосується смерті хлопчика), що й сказати годі. Для прикладу:"А ще вмирають не від інфаркту, а від ускладнень після нього." Інфаркту чого? Міокарду, мозку? Крім того що інфркти мають відповідну класифікацію, від чого залежить смертність, знаєте? Але "грамотні" журналісти знають ВСЕ. Може тому від них ховається новообраобраний голова. Бо важко доводити дилетантам, що ти верблюд. А багато із журналістів, не маючи ні віповідної освіти, ні відповідної грамоти, ні досвіду, хочуть бути істинною в останній інстанції. Безумовно, правда повинна восторжестувати, а зло має бути покараним. Але перед тим, як шукати правду, потрібно бути праведним. Тоді до вас буде довіра.

На даний час сам лежу в лікарні і хочу сказати, що в масі своїй та в тих умовах, в яких лікарі працюють, їх заслужено потрібно називати ЛІКАРЯМИ З ВЕЛИКОЇ БУКВИ. 25 років анархії в медицині ще потрібно вміти витерпіти! А за недбалість треба карати, а не відбілювати... Ось така моя точка зору.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.