"Земельна" комісія Рівнеради: ЗВІТ ЗА ПЕРШИЙ КВАРТАЛ

Як депутат  Рівненської міської ради попереднього скликання  (2010 -2015 рр), обрана в мажоритарному окрузі, звикла звітуватись перед своїми виборцями. Що півроку мої виборці отримували інформаційний звіт у вигляді газети. І не лише про роботу в окрузі, а й про мою  роботу в тимчасових депутатських комісіях.

Так було при підготовці комісією Порядку розподілу земельних ділянок учасникам АТО. Робота комісії була відкритою, а всі рішення і протоколи засідань надавались журналістам, громадськості та публікувались у ЗМІ. До роботи залучались всі бажаючі взяти участь з боку родин вояків, самих військовослужбовців і членів громадських та волонтерських організацій.

В новому скликанні Рівнеради мене було обрано головою  постійної депутатської комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування. Вважаю своїм обов’язком продовжувати й в цьому напрямку практику публічності та відкритості. Тому пропоную вам звіт-аналіз роботи комісії за перший квартал.

Які ж питання входять в сферу розгляду комісії? Звичайно, в першу чергу земельні. Про це йтиметься далі.

Щотижня: у вівторок  – виїзна комісія; з понеділка по середу  – ознайомлення  з документами, з 14.00 у середу – саме засідання комісії. Як результат, за кінець грудня 2015  і перший квартал 2016 року проведено 10 засідань комісії,  де розглянуто більше 650 питань та зроблено 6  виїзних засідань.

Ми зробили аналіз розглянутих 375 земельних питань на  пленарних засіданнях сесій Рівненської міської ради за цей період.

Земельні питання, які розглядались на сесіях міської ради

Кількість питань

%

1

Про передачу земельної ділянки  (з/д)  безоплатно у власність під  існуючий житловий будинок

106

28,3%

2

Про передачу  безоплатно у власність ділянки, яка була в постійному користуванні

1

 

3

Про передачу з/д у приватну власність учасникам АТО

15 (106)

4%

4

Про припинення права власності на земельну ділянку

3

 

5

Про припинення права оренди з/д (відмова від оренди) під будинком, городом, садівництвом

32

8,5%

6

Про передачу  вільної з/д  безоплатно у власність під будинок

20

5,3%

7

Про передачу  з/д  безоплатно у власність під  індивідуальне садівництво

61

16,3%

8

Про передачу  з/д  безоплатно у власність  під  гараж

12

3,2%

9

Про передачу  з/д в оренду  під гараж

4

1%

10

Про передачу з/д в оренду  під городництво або садівництво

9

2,4%

11

Про передачу  з/д в оренду   під будинок

15

4%

12

Про надання з/д у власність під ОСББ

3

 

13

Про зміну цільового призначення з/д, яка знаходиться у власності (наприклад, з ОСГ під житло)

26

6,9%

14

Про поділ (об’єднання) земельних ділянок

10

2,7%

15

Про передачу з/д в постійне користування (підприємствам, установам, організаціям, що належать до державної або комунальної власності, релігійним організаціям, організаціям інвалідів)

7

1.9%

16

Про припинення права постійного користування з/д

4

1%

17

Про викуп  з/д під підприємницьку діяльність

1

 

18

Про поновлення підприємствами (цями) договорів оренди  з/д

18

4,8%

19

Про припинення підприємствами (цями) оренди з/д

10

2,7%

20

Про передачу підприємству в оренду  з/д , на якій розташовані будівлі і споруди підприємства 

4

1%

21

Про зміну цільового призначення з/д для підприємницької діяльності

1

 

22

Про продаж права оренди на конкурсних засадах

1

 

23

Про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі

7

1,9%

24

Про встановлення меж додаткових територій рекреаційного призначення

1

 

25

Про виготовлення техдокументації щодо інвентаризації земель

1

 

26

Про внесення змін в попередні рішення

3

 

 

Всього

375

100%

Як бачимо, 28% (106) – це питання про передачу присадибних земельних ділянок безоплатно у власність для обслуговування вже існуючих, раніше збудованих житлових  будинків, господарських будівель та споруд.

15 питань - надання 115 вільних земельних ділянок під будівництво житлових будинків учасникам бойових дій (учасникам АТО).

Раніше мешканці міста закидали міську раду заявами про передачу їм в оренду земельних ділянок під городництво або садівництво,  під обслуговування будинку. Сьогодні ж на оренду земельних ділянок під городництво або садівництво було подано всього 9 заяв (2,4%), а під обслуговування будинку 15 заяв (4%). В той же час 32 громадянина (8,5%) ініціювали припинення права оренди, тобто відмовились від оренди частин своїх присадибних ділянок або ділянок під городом або садом. Це пов’язане з тим, що в Податковий кодекс були внесені драконівські зміни, що збільшили ставки податку за земельні ділянки сільськогосподарських угідь у 33 (100) разів. А в новому році ми як завжди отримали ще й нове збільшення плати за землю за рахунок коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки…

Це спричинило збільшення числа питань про передачу земельних ділянок не в оренду, а у  власність під індивідуальне садівництво 61 (16,3%). Люди відмовлялись від оренди частин присадибних ділянок або ділянок під городництво, якими користувались протягом довгого періоду часу. Вони просили надати ці ж ділянки у власність під індивідуальне садівництво. Оскільки величина податку на приватну земельну ділянку значно менша ніж величина орендної ставки за цю ж ділянку.

Розглядались питання: про зміну цільового призначення земельних ділянок; про передачу  безоплатно у власність ділянок, які були в постійному користуванні; про поділ земельних ділянок; про надання ділянок у власність під ОСББ; про передачу ділянок в постійне користування (державним і комунальним підприємствам, релігійним організаціям, організаціям інвалідів); про припинення права власності на земельну ділянку; про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі тощо.

Непоодинокі випадки, коли громадяни звертались  із заявами на міську раду з проханням надати їм вільні  земельні ділянки, на яких можна збудувати будинок. Хоча Земельний кодекс надає кожному громадянину право на отримання земельної ділянки в межах безоплатної передачі, депутати на сесії обґрунтовано відмовляли в такій передачі.

Справа в тому, що той же кодекс не дав відповіді на те, як знайти в місті Рівне з площею в 58 км2 для кожного з 250 000 мешканців міста 10 соток під будівництво будинку, 12 соток під садівництво та й ще 1 сотку під гараж. Проста арифметика: 250000×2300=575 кв.км.  

Але 575 кв.км – це площа 10 міст Рівне. Десяти міст, в яких не знайшлось при такій роздачі місця заводам і фабрикам, майстерням і офісам, школам та інститутам, багатоквартирним будинкам з їх прибудинковими територіями, лікарням, аптекам, магазинам, автовокзалам, залізниці, дорогам, паркам, скверам, спортивним і дитячим майданчикам, стадіону, зоопарку, річці тощо.

З  375 питань, що розглядались на сесії, не набралось навіть 10% для розвитку підприємницької діяльності. Одні підприємці просили поновити договори оренди (4,8%),  а інші - закривали свій бізнес і припиняли оренду на 10 земельних ділянках. Всього одна заявка була на викуп земельної  ділянки, на якій розташовані будівлі підприємства, що знаходяться у власності заявника. Одне питання розглядалось про продаж права оренди на конкурсних засадах.

Це результат того, що наша країна зависла в стані невагомості. Майже ніхто не планує нові бізнес проекти. Відкривати у кризу бізнес є досить ризикованою справою. Наші підприємства не отримують доход, а значить не вкладають гроші в землю. Відповідно не платять податки. А місто не отримує поповнення бюджету…

Далі буде …

Людмила Туровська, депутат Рівненської міської ради

 

Коментарі

шановна ЛЮДМИЛО все красиво написано ,але скажіть чому Ви незапрошуєте людей на свої засідання,а вирішуєте справи дивлячись в папері не розібравшись конкретно -чому так мало робите виїздних засідань --чому відмовляєне людям про викуп земельних ділянок які знаходять в оренді -неговорячи про передачу їх бузоплатно власність=чому не зацікавленні в наповненні міського бютжету всоїми діями == да тому що все це скупі цифри які нічогоне говорять про вашу роботу ====як депутат може бути ===головою земельної комісії і втойже час володіти експертною фірмою яка обслуговує людей по двінку =це відповідь на ваші останні слова про турботу за людей======все це водичка яка нікому непотрібна про реальні справи

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.