Анатолій Сидорук: Прогулюючись Майданом Незалежності, побачив отвори від куль у електричних стовпах...

У останню декаду кожного листопада починаючи від 2014 року багато жителів РІвненщини згадують події трирічної давнини - Євромайдан і Революцію Гідності. Багато хто брав активну участь - серед них голова страйкового комітету рівненського Євромайдану Анатолій Сидорук. Наразі він очолює обласну організацію громадсько-політичного руху «Справедливість».

Пропонуємо вам його спогади про минулі часи.

– Ви пройшли увесь Майдан у Рівному, в Києві, займалися організацією акцій. Розкажіть, будь ласка, про людей, які були пліч-о-пліч із Вами.

– Із найперших ластівок про революцію, а особливо – після непідписання договору з ЄС про асоціацію та побиття студентів, наші активісти почали брати участь в акціях протесту. Згодом ми побачили, що люди мають потребу гуртуватися довкола ідеї і створили громадську раду рівненського Майдану. Кожен взяв у цій справі свою посильну ношу. Мене тоді обрали головою страйкового комітету. Щодня до нас долучалися люди. Щось несли, щось від нас хотіли почути. Кожен тоді жив тим, що відбувається на Майдані. Офіс наш перетворився на координаційний центр, який чергував цілодобово аж до 1 березня 2014 року.

Ми займалися перевезенням усіх бажаючих до майданівських барикад Києва й назад – додому. Дуже великою тоді була проблема з транспортом – усіх перевізників тримали під «ковпаком». Та знаходилися відчайдухи, до прикладу, Валерій Бутко, який цілодобово абсолютно безкоштовно возив людей на київський Майдан. На день траплялося зробити по три рейси. Ми пильнували, щоби усі поверталися додому живі і неушкоджені… На жаль, вберегли не всіх. Серед перших загиблих майданівці були мешканці Рівненщини… Хочу згадати сотника з Майдану, Людину з великої літери Бориса Герасимчука – мешканця Клеваня.

Читайте також: Євромайдан і Революція Гідності - спогади рівнян про події трирічної давнини (+ФОТО)

– Якби була така змога «відмотати» плівку назад… Що б Ви хотіли змінити у Революції Гідності, у своїх діях та діях наших співвітчизників?

– Не можна було допускати Януковича до влади, і тим паче, не можна було допускати її повної узурпації. Хоча, щось схоже відбувається і зараз…

Щодо революції, то не можна було допускати, щоб на вулиці виходили беззахисні студенти. Після першої крові на Майдані я, як колишній спецназівець, особисто організував загін підготовлених людей, групу реагування, оскільки було зрозуміло, що нас не лякають – нас знищують. Якось, уже після всього, прогулюючись Майданом Незалежності, побачив отвори від куль у електричних стовпах – це були не пневматичні кулі, як нам розповідали, то були кулі на смерть.

– Чим для Вас стала ця революція й те, що з нею пов’язано?

– Революція Гідності і війна на Донбасі стали частиною мого щоденного життя. Мій день починається з обдзвону командирів, які безпосередньо воюють на Сході.

– Здебільшого, люди, які пройшли Майдан, не стоять осторонь процесів, що відбуваються в країні тепер, особливо, якщо вони такі болісні… Що Вас обурює?

– Несправедливість держави до людей, які віддають найдорожче, єдине, що у них є, – здоров’я та життя. Зараз ми добиваємось, аби люди, які не загинули безпосередньо на Майдані, а померли внаслідок отриманих там травм, були визнані жертвами Майдану, а їхні сім’ї – потерпілими, щоб їм надали статус постраждалих.

Розмову записав Віктор Самчук

Коментарі

Дорогие участники Майдана, всё на что вы ставили, поддерживали и чего ожидали, в итоге вышло вам(и всем нам) боком и не в интересах страны.
Хотели смены режима, получили – ещё больший режим.
Хотели смену тирана, получили – ещё больший тиран.
Хотели смены вектора и реформы, получили – отсутсвие движения и пресечение реформ на корню.
Хотели повышения зарплат и пенсий, получили – понижение зарплат и пенсий.
Хотели увеличение рабочих мест, получили – закрытие предприятий и увеличения безработицы.
Хотели понижения грабительских цен и тарифов, получили повышения в разы.
Хотели понижения цен на нафту и развал Рашки, получили – рост за баррель и укрепление позиций Кремля.
Хотели добра и мира, получили – войну и ужасающую ненависть и разделение.
Хотели процветания государства, получили – отделение территорий и крутое пике.
Так вот. Подхожу к самой сути.
Небесную сотню решено переименовать в Напрасную Сотню. Кто за ?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.