Більшість рівнян готові прийти на вибори 21 квітня

56% опитаних у Рівному виборців точно готові прийти 21 квітня цього року на виборчі дільниці, щоб обрати нового депутата Рівненської облради від свого округу.

33% поки ще визначилися з цим питанням, а 11% респондентів взагалі не хочуть голосувати цього разу.

Про це свідчать результати дослідження громадської думки, проведеного волонтерами РОГО «Комітет виборців України» в березні 2013 року в обласному центрі.

Точно знають, що в квітні відбудуться проміжні вибори депутатів обласної ради 39% респондентів. Чули, що вони мають бути, але точну дату не змогли сказати 33% громадян. Решта людей взагалі вперше чули, то такі вибори мають відбутися в цьому році.

При цьому, лише 4% опитаних змогли назвати всі округи (населені пункти), в яких мають відбутися проміжні вибори. По 20% респондентів назвали кілька округів або поінформовані тільки про свій.

Лише 41% опитаних виборців відповіли, що стежитимуть за цьогорічною передвиборчою кампанією кандидатів у депутати Рівненської обласної ради. 40% респондентів ще не визначилися. Решта громадян не цікавитиметься цим питанням.

Серед критеріїв, яким повинен відповідати майбутній депутат облради, найчастіше люди називали: відстоювання інтересів своїх виборців – 45,3%, досвід кандидата – 37,3%, патріотизм – 26,2%, авторитет – 25,3%, популярність – 21,8%. Найменш важливими критеріями громадяни назвали вміння депутата гарно говорити і мати привабливу зовнішність – відповідно 12% і 10,7% опитаних.

Щодо гендерного питання, то для більшості опитаних (53%) не має значення стать їхнього майбутнього обранця. 35% респондентів надають перевагу депутатам-чоловікам і відповідно 12% – жінкам.

- Досить показовим результатом дослідження стало те, що переважна більшість громадян (70%) не знають, хто є діючим депутатом Рівненської обласної ради від їхнього округу, – каже голова правління РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький. – При цьому, майже 78% опитаних зовсім або практично не цікавляться діяльністю своїх обранців чи не знають, де таку інформацію можна отримати.

На думку Олексія Горецького, це є свідченням того, що, на жаль, на Рівненщині на сьогодні досить слабкий контакт між депутатами і їхніми виборцями.

- Так не повинно бути, адже депутати мають представляти інтереси тих, хто їх обрав. Тож радимо всім діючим депутатам, а також тим, хто буде обраний 21 квітня, не забувати про своїх виборців і постійно контактувати з ними та доносити до них інформацію про свою діяльність на зустрічах, періодичних звітах, всіма іншими можливими способами.

Як повідомив Святослав Дубов із інформаційного відділу РОГО КВУ, опитування проводили студенти-політологи впродовж 13-21 березня 2013 року методом випадкової вибірки в місті Рівному. Всього було опитано 225 громадян. З них: чоловіки – 51%, жінки – 49%. Вікові категорії: 18-25 років – 25,8%; 25-30 років – 26,4%; 30-40 років – 22,5%; 40-60 років – 17%; понад 60 років – 8,2%.

Повні результати дослідження тут

Коментарі

Не піду на вибови, всеодно нічого не зміниться

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.