Чорний PR: ласкаво просимо в нову рівненську реальність

Є таке поняття – прецедент не право, це коли питання вирішуються за  прикладом того що вже відбувалось. В кожному місті є свої неписані правила, яких по «замовчуванню» дотримуються всі сторони.  Але інколи, ці правила порушують і тоді вони змінюються. Саме так сталось нещодавно в Рівному.

Ті хто хоч трохи цікавиться місцевою політикою і слідкує за місцевими новинами знають скандал, який виник навколо подружжя депутата Рівненської міської ради Олександра Лащука. З  першого погляду - нічого надприродного не сталось. Звичайні сімейні «розбори», які часто трапляються між чоловіком і жінкою. Така історія навряд чи викликала б резонанс, як би вона була пов’язана з родиною шофера чи навіть вчителя. Але тут мова про депутата. Та ще й депутата, який знаходиться на підйомі своєї політичної кар’єри та активно «воює» з опонентами.

Не хотілось би зараз розбиратись, чому сімейний скандал став публічним: чуток і припущень з цього приводу вдосталь. Називались різні варіанти: - політична помста нардепа Юрія Вознюка за передвиборчі неприємності, які принесла цьому стаття Олександра Лащука; - хтось бачив в  цьому руку міського голови Володимира Хомка, з яким вже давно воює депутат; - інші припускали, що це результати внутрішньопартійної боротьби в місцевій «Свободі» між старими партійцями і новою (бізнесово-діловою) її частиною.

Насправді для теми цього матеріалу це немає жодного значення. Тому ми візьмемо за аксіому твердження, що стороннього фактору в цьому скандалі немає, а є звичайне: «просто так вийшло».

Рівне завжди було таким собі теплим і тихим болотом.  Різнопартійна політичні еліта зазвичай лише імітувала боротьбу, а насправді дуже добре вміла між собою домовлятись. Більше того, ця сама еліта робила все, щоб не допустити в область чужих. Мабуть саме тому Рівненська область єдина в Україні де не було жодного (!) керівника області чужого. Все, починаючи від Романа Василишина та Миколи Сороки і закінчуючи Василем Берташем та Юрієм Кічатим були місцеві. Цікавим прикладом порозуміння різнополітичних еліт Рівненщини є хоча б той факт, що при «помаранчевому» губернатору Віктору Матчуку спокійно отримували бюджетні замовлення компанії «регіонала» Василя Берташа. А тепер, коли вже останній сттав керівником області, багато великих об’єктів будується силами компанії «Реноме-Євробуд» головним акціонером якої є той же Віктор Матчук.

Але повернемось до теми. В цьому тихому болоті і раніше траплялись випадки подружніх зрад, коханок і навіть позашлюбних дітей. Всі про все знали, але було не прийнято виносити це назовні. Такі теми обговорювались хіба за пляшкою чи в лазні в тісній перевіреній компанії. Про це знали, але ніколи не писали журналісти, мовчали громадські активісти. І навіть ображені коханки і зраджені дружини воліли мовчати, щоб не перетворювати сімейні трагедії на публічні серіали. Але тепер ситуація змінилась. І змінилась назавжди.

Тепер депутатам, чиновникам, політикам і просто публічним людям доведеться миритись з тим, що їхні «сімені справи» вже не тільки їхні. Тепер це предмет уваги громади і суспільства. Добре це чи погано? Важко сказати. Але – це точно нова реальність Рівненщини.

Один депутат, в самий розпал скандалу праведно обурювався: «І що, тепер всі будуть підглядати за мною у ліжку? Це ж тепер яка не будь давнішня коханка, з якою вже сто років нічого нема, може мене шантажувати, погрожувати, що розкаже? Це ж таке може початись? Сім’ї порозвалюються…». Єдине, що міг відповісти цьому депутату, це те, що тепер така реальність і їм всім доведеться з цим миритись. Прецедент створено і депутатам та чиновникам доведеться звикати до нового етапу публічності. Підтвердженням цього є навіть той факт, що чутки про нібито розлучення екс-кандидата в нардепи, бізнесмена Олексія Хахльова з Віталіною Ющенко не лише обговорювались в кав’ярнях, а вийшли на перші шпальти місцевих газет.

Тепер будь що пов’язане з життям і діяльністю місцевої еліти може стати публічним. Діти, будинки, авто, фірми, достатки, місця відпочинку, родинні зв’язки та «неуставні» стосунки – про це все тепер писатимуть і показуватимуть. З цієї гранати вже висмикнуто чеку і когось таки новий вибух публічності змете з політики і влади. І це лише питання часу.  

Коментарі

Щось автор забув додати, що кохання коханням, а там і кримінал виліз, погрози життю жінки і дитини, а це вже зовсім інший прецедент.

Кривоніс молодець! Як і Прохоров! Нові імена в рівненській журналістиці!

Їм пофіг чорний чи зелений, головне піар, адже вони (державні) після людей творчості та політиків зрозуміли що без піару місце біля кормушки не захватиш, "толи еще будет"...

яке прецендтне право? був козел, наставив жінці своїй рогів із старою якоюсь - отримай публічний осуд. так робили і раніше.

Лащуківці самі винні. А Рівне варте більшого інформаційного простору

Це нічого не змінить!

Підтримую.

Втратили залишки сорому!

такі вони ці депутати!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.