Гітлер, Бандера в одній колоні і бездоріжжя Рівного

Цінність фотографії у її правдивості та документальності. Коли людина дивиться на неї, вона вірить у те, що там зображено. Фотографія - це документ та літопис епохи. Це хоч німий свідок історії, але який красномовний! Світлина може когось порадувати, потішити, а може й розчарувати та навіть «вбити». А от коментарі до фото бувають різними. Тлумачення побаченого багато в чому залежить від чесності та компетентності людини, що її коментує.


Нижче наведені два приклади.
Фото 1941 року, з архіву колишнього бургомістра Рівного Полікарпа Бульби, передано в Рівненський краєзнавчий музей його спадкоємцями з США. Вулиця Соборна, тоді Гітлерштрассе. У колоні військові, поліцаї та мешканці міста у святкових вбраннях з лозунгами «хайль Гітлер», «… лібе Бандера» з хлібом-сіллю вітають німецько-фашистських … «визволителів».
Вся Україна, вся Європа, пів світу охоплені війною, мільйони людей гинуть на фронтах, знищуються в концтаборах, помирають з голоду ...
 

 

Як можна прокоментувати це фото? Виявляється, радикально по різному. На жаль неоднозначність навіть у таких фактах використовується політиками в своїх корисних цілях. Але ж історія - це факти, якими би вони не були гіркими. Їх потрібно знати, не перекручувати суть і не викреслювати з історії, щоби не повторювати помилок знову.

А ось зовсім інша тема, повсякденна. Фото 2013 року, березень.

 

Тема вічна у нашому місті, у нашій державі, скільки би не говорили. Знову разом зі снігом з доріг сходить і асфальтне покриття. Знову весна прийшла несподівано. Значить знову з бюджету ремонтні роботи будуть оплачувати. Виникає логічний висновок: робити неякісні дороги вигідно! Все рівно за їх якість ніхто не відповідає, ніхто не запитає, а за роботу заплатять. Чи не так? Вигідний бізнес? Держзамовлення гарантоване, та ще й щороку! Держава гарантує?! Адже ж погані дороги це вигідно! Кому? Ну звичайно ж, тому, хто їх робить і хто ці роботи оплачує. Тому що щороку буде привід робити ремонти за наш, платників податку, кошт і отримувати стабільні прибутки!

І це фото і цю ситуацію також коментують по різному.
Винувата природа, мало грошей на ремонт доріг, недостатньо кваліфікації і таке інше.

Але ж про що я починав? Цінність фотографії у її правдивості та документальності. Поки написав матеріал - нападало багато снігу, який приховав усі недоліки наших доріг.

Далі про фотографію буде …

Коментарі

Дурні(люди-читати виборці) та ремонт доріг(читати-крадіі наших коштів)-було та буде завжди.

А чому б не назвати статтю: Бандера .(крапка) Гітлер і Харват-одна стаття, різні долі. Пане Харват, не пишіть дурниць, краще фотографуйте, у Вас це класніше виходить. Комп"ютерна клавіатура- не Ваш коник.

А може тут у місті просто не влаштували "Майданек"? Думаю, менше б сперечались тепер...

Історію треба знати досконоло з усіх сторін, хоча б для того, аби не наступати на ті ж граблі.
Діди справді хотіли нам кращого майбутнього...
А для кого старається наша влада? ... (Риторична гіркота)

Цінність фотографії для історії - безсумнівна. Але цінність таких публікацій наближається до нуля.

Автор ще той маніпулятор, щось не видно тут ні Гітлера ні Бандери) я можу з таким же успіхом десь написати поряд Гітлер і Харват)) і будемо говорити про правдивість і документальність)

"німецько-фашистських"

совка легко впізнати по отаких от пропагандистських штампах) німці не фашисти, а нацисти, просто для радянських пропагандистів так звучить страшніше))

"«визволителів»."

да, на той час вони були визволителями, адже на фоні совєтских "друзів" які прийшли у 1939 визволителем був будь хто, хоч сам чорт) тим більше було обіцяно незалежність України ;)

"Вся Україна, вся Європа, пів світу охоплені війною, мільйони людей гинуть на фронтах, знищуються в концтаборах, помирають з голоду ..."

мда, це ж був лише початок 1941 і описані події ще не набрали такої масштабності, да й може інколи варто думати логічно? невже в той час у людей було багато оперативних джерел інформації? мабуть їхня вина в тому, що вони вчасно не прочитали про це в інтернеті)))

можна ще згадати і спільні паради декого в тому ж Бресті, да спільні телеграми після того як з німцями розпиляли Польщу (давши початок Другій світовій війні) радісно вітали одне одного з тим, що вони скріпили свою дружбу кровю)

Автору коментаря - моє шанування. Почитав і хотів теж висловитися, але хтось уже це зробив, причому фактично зацитувавши мої думки. Тому - респект, як мовиться!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.