Луцький завод хотів "кинути" рівненеське підприємство?

«ДП «Автоскладальний завод №1» публічного акціонерного товариства «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» заборгувало 65 тисяч 581 гривню  рівненському ПП «Автотехнологія», - з такою заявою підприємство сусідньої області звернулося до Господарського суду Волинської області. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Власне, за твердженнями позивача,загальна сума виникла у співвідношенні з урахуванням індексу інфляції та плати за користування чужими грошовими коштами – 34 тисячі 650 гривень, заборгованість за товар, отриманий згідно видаткової накладної – 29 тисяч 166 гривень, заборгованість за проведення діагностики та заправки автобусного кондиціонера – 1 тисяча 764 гривні.

Слід зазначити, що коли заява вже була подана до суду, боржник здійснив оплату в сумі 7 тисяч гривень. Таким чином, рівненське підприємство подало нову заяву, у якій зазначило загальну суму боргу з урахуванням вже сплачених коштів – 58 тисяч 581 гривню.

 Однак, відповідач на судовому засіданні щодо стягнення штрафних санкцій заперечив.

Відповідно до Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь термін, а також 3% річних від усієї простроченої суми.

Ретельно ознайомившися з матеріалами справи, суд встановив, що дійсно 30 жовтня 2009 року між ВАТ «Луцький автомобільний завод», який є первісним боржником у справі, ДП «Автоскладальний завод №1» ВАТ «ЛуАЗ», який є новим боржником та ПП «Автотехнологія», яке є кредитором, був укладений договір про переведення боргу, згідно якого первісний боржник переводить свій борг за договором виконаних робіт та видаткових накладних та зобов’язується сплатити новому боржнику за прийняття боргу визначено договором суму.

Згідно домовленості, новий боржник сплачує борг в розмірі 33 тисячі 40 гривень, в тому числі 20% до 31 грудня 2009 року шляхом перерахування коштів на поточний рахунок кредитора.

Оскільки дана угода, незважаючи на задавнений термін, предметом судового розгляду не виступала, а відтак – недійсною судом не визнавалася та розірваною сторонами не була, тому суд не мав підстав вважати її недійсною.

Таким чином, суд ухвалив у позові приватного підприємства задовольнити частково і  стягнути з «Богдан Моторс» -  34 тисячі 650 гривень. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.