Майже двісті рівнян минулого року отримали наркотичні препарати

«Таблетований морфін – ще один крок до адекватного знеболення» - прес-конференція з такої теми відбулася нещодавно в поліклініці № 2. Її було організовано Рівненським обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» за підтримки МФ «Відродження».

Життєво необхідні для невиліковних хворих опіоїдні анальгетики є лікарськими засобами, які належать до числа контрольованих наркотичних препаратів. Донині вони були доступні українським хворим тільки у вигляді ін’єкцій. Та надмірний контроль за їх обігом та використанням змушує пацієнтів невиправдано страждати.

На початку лютого цього року в Україні зареєстрували таблетований морфін – засіб, який ВООЗ вважає «золотим стандартом» для лікування болю, спричиненого хронічною або невиліковною хворобою. Це дало надію тяжкохворим на ефективне знеболення.

Заступник начальника міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук повідомила, що за минулий рік у Рівному опіоїдні анальгетики отримали 187 осіб. Наразі продовжують свою роботу виїзні наркобригади, створені при кожній поліклініці м. Рівне.

Голова правління РОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юрій Лазаревич звернувся до рівнян з проханням повідомляти про всі порушення або відмови у наданні знеболювальних препаратів.

- Оскільки таблетований морфін можна буде придбати лише в тих аптеках, які матимуть відповідну ліцензію, то громадська організація лобіюватиме питання створення мережі таких аптек в області, щоб доступ до препарату був у кожної людини, яка його потребуватиме незалежно від місця проживання, - зауважив Юрій Лазаревич.

Як зазначили в обласному управлінні охорони здоров'я Рівненської ОДА, таблетований морфін з’явиться в аптеках вже цієї весни, а виробники обіцяють доступні ціни на нього.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.