На Рівненщині Пересопницю увіковічнили в фотоальбомі

Славнозвісну рівненську Пересопницю тепер "піаритимуть" ще й фотоальбомами.  Рівненський видавець та фотограф Олександр Харват  у Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентував фотоальбом "Пересопниця. Батьківщина української Першокниги".

За словами автора видання покликане привернути інтерес до нового туристичного центру Рівненщини та спонукати сучасного мандрівця до його відвідин. Особливу увагу автори звернули саме на Пересопницьке Євангеліє, що широко знане як українська Першокнига, та оточене ореолом національної пошани.

— У  1561 році в невеликому містечку поблизу Рівного тут завершили роботу над Першокнигою, яка стала першим перекладом Святого Письма з церковної старослов’янської мови на рідну староукраїнську, — зауважив на презентації книги Олександр Харват.  —Сьогодні на цій пам’ятці епохи Відродження, що є символом української духовності та культури, складають присягу президенти України. В той же час Пересопниця зараз — це ще й цікавий для туристів культурно-археологічний центр, який спорудили в 2011 році з нагоди 450-річчя створення  Пересопницького Євангелія.

Альбом буде корисним для істориків, краєзнавців й архітекторів. Кожне фото має свій історичний сенс. Адже вини доповнені історичними нарисами та довідками від молодого науковця  Анастасія Обарчук, а усі тексти додатково перекладені Віталієм Скринським на англійську мову.  Тому видання стане гарним подарунком для іноземних гостей, адже усі тексти дубльовані англійською мовою.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.