На Рівненщині школа заощадила 200 тисяч гривень на опаленні

В новозбудованій школі села Богуші Березнівського району підрахували, що опалення закладу відходами деревини в чотири рази економніше, ніж блакитним паливом.

Відтак, за попередній період на обігріві школи  заощадили понад 200 тисяч бюджетних гривень. Цей опалювальний сезон був суворішим та тривалішим, втім зекономити планують ще більшу суму, розповів директор навчального закладу. За його словами, оператори вивчили всі можливості котлів місцевого виробництва.

Відтак, знаходять оптимальний режим, при якому розхід щепи мінімальний, а в усіх приміщеннях температура становить 20 градусів за Цельсієм. Тим часом в опалювальний період на обігрів одного метра витрачають 16 гривень 50 копійок. Це в 3,5 раза дешевше, ніж використання вугілля та в 4 рази менше, ніж обігрів електроенергією чи блакитним паливом, підкреслив голова райдержадміністрації Ігор Мельник.

Відмовившись від імпортного енергоресурсу, вдається заощаджувати бюджетні кошти та впроваджувати нові енергозберігаючи проекти в освіті. Зокрема, високотехнологічні котли з хорошою тепловіддачею, які працюють на відходах деревини, нині встановлюють і в інших навчальних закладах району, повідомляє Рівненська ОДА.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.