Острозький Шерлок Холмс - впізнає брехню за почерком

Він  може дізнатись чи каже людина правду без детектора брехні;  визначити деякі хвороби людини без медичної діагностики;  вирахувати аноніма  і навіть спрогнозувати сумісність у шлюбі.  Усе це Сергій Йосипович Гонгало  робить завдяки  знанням із графології -  пізнання людської психології серез почерк. Сьогодні колишній начальник експертної служби Острозького району викладає предмети кримінально-правового циклу в «Острозькій академії», навчає азам почеркознавства студентів.

 

Сергію Йосиповичу, розкажіть, як почалася ваша « дружба» з графологією?

– Все почалося із запізнення на автобус. Потрібно було згаяти час, я ходив по автовокзалу і  побачив книгу Моргенштерна «Психографологія». Зізнаюсь, я з дитинства  не любив читати і завжди  думав, що в житті не буду  багато писати.  Але вже так сталося, що все життя пишу від руки.  Отож, я придбав  книгу, прочитав її. Згодом почав затосовувати  ті знання, досліджуючи почерка друзів, знайомих і переконався, що  в цьому щось є. Якщо людина пише каліграфічно, то це або писар, або вчитель початкових класів, або безініціативна людина, яка не буде керівником. Каліграфічний почерк може бути у людей вимогливих до себе, але вихованих  в дусі покірності. Це потенційні виконавці, або  я кажу раби. Науковці мають жахливі почерки, бо пропускають слова, літери, коми. Вона надають перевагу тому, що вони пишуть, а не тому як вони пишуть.  Якщо почерк поділити на підписи і рукописні тексти, то  підпис -  це те, яким ми хочемо себе показати людям, а рукописний текст – те, що ми є насправді. Чоловіки, які допомагають по господарству, добродушні,тобто позиціонують себе як жінки, і почерк мають округлий. Якщо у ньому є  друковані елементи, значить людину  не розуміють, вона дещо асоціальна. А ще за почерком можна визначити логік людина чи інтуїт. Останні- представники творчих професій, перші – технічних. При виборі професії теж це варто враховувати.

Цікаві висновки. Отже, ви почали з книги Моргенштерна і як вчились далі?

– Справа в тому, що в Україні графологія не визнана наукою.  Курс графології у вузах вводить Росія, Білорусія. Я ж  вчився лише за книгами, а в Україні почеркознавством нині  займається лише Олександр Фармагей з Києва. З ним спілкуюсь інтернетом, а також з інститутом графології в Ізраїлі.

Розкажіть про практичне застосування ваших знань в міліції.

– Якось до нас надійшла анонімка: «Вашу дитину викрадено, якщо хочете її побачити, принесіть мені викуп». Це було написано фломастером і  за почерком я розпізнав не здорову людину. Шукали автора недовго, прийшли до нього і він зізнався, що бавиться з дитиною.  Ще одна анонімка на представників влади, як з’ясувалось, була написана колишнім керівником, при чому ображеним. Людина володіла досить конфіденціальною інформацією, написала багато тексту російською мовою і лівою рукою. Але чим більше тексту людина пише, тим більше про себе розказує. Як казав доктор Хаус: «Усі люди брешуть». А  почерк розкаже всю правду. Ось і встановили, що автор – носій української мови  і правша. Коли його затримали, то вдома знайшли аркуші, на яких він тренувався писати. За почерком може встановити не лише носія мови, а і місцевість, де він проживає. Був також і випадок з актом вандалізму у шкільній бібліотеці. Тоді діти  ще і записку на місці злочину залишили. То був почерк старшокласника, але як з’ясувалось потім, писав її учень третього класу. Його мама розповіла, що  йому було нудно в школі, бо в розвитку він випереджав однолітків,  про що і свідчив «дорослий» почерк хлопця.

Отже, і нездорову людину можна розпізнати по почерку?

– В Ізраїлі  діагностують хворобу за почерком вже на початковій стадії, навіть спрогнозувати її можуть. Я можу діагностувати за почерком вже наявну хворобу. Наприклад, кутасті літери -  це проблеми з кишково- шлунковим трактом, печінкою. Якщо з’являються овальні елементи, завитушки, людині варто звернутись до психолога, психіатра. Звивистості у почерку свідчасть про розхитані нерви. Пам’ятаю, як нам прийшов  один лист і побачивши почерк на конверті, я сказав, що з психами розбиратися не буду. Коли колеги його відкрили, прочитали віддруковане на машинці повідомлення: «Всі мене вважають психічно хворим, але це не так, я вже вилікувався...» У цієї людини  справді була шизофренія.  

Кажуть, що сьогодні роботодавці користуються послугами графолога для аналізу резюме претендента, написаного від руки, і тоді  приймають рішення про прийом на роботу.

– Так, є такі тенденції, однак я їх не підтримую, адже в нас немає  школи графології. Принцип графолога, як і лікаря, - не нашкодь. Практикуючий графолог дасть характеристику, але вирішує роботодавець. Так, якщо людина пише зв’язно, у неї логічне мислення, вона схильна до монотонної роботи. Якщо є розриви, різні літери, то монотонна робота не для неї.  Якщо підпис людини нерозбіливий, вона  «ховає» себе. Занадто довгий останній штрих у підпису означає, що людина не любить критики і болісно її сприймає. Маленький підпис  – свідчення заниженої самооцінки.  Якщо саме резюме невелике, роботавець візьме таку людину, бо на неї можна тиснути, це потенційні жертви. Мрійливі, хворобливі люди слабо тиснуть на папір, їх почерк ніби  літає.  У тих, хто вміє працювати і відпочивати, чергується сильний і слабкий натиск. Ось чому важливо аналізувати рукописний текст, а не сканований.

Сергію Йосиповичу, чи можна за почерком визначити сумісність людей, наскільки підходять одне одному чоловік і жінка?

– Зверталась до мене дівчина, і я давав характеристику трьом її кавалерам. Перший – типовий зразок життя в казармі, де все чітко і за правилами. Дівчина погодилась, бо у в гостях у нього, коли не розправила рушник у ванній, вислухала цілу тираду. Другий – демонстратор, хоч і не має грошей, але постійно ходитиме по ресторанах і матиме борги. Третій  почерк був невиразний,      кострубатий і  свідчив про компанійський характер юнака.

І що?

– Вона  вибрала третього. З ним зараз і живе.

Чи не збираєтесь узагальнити свої знання, досвід з почеркознавства? 

– Я довно збираю колекцію почерків, у мене їх 2 коробки. Загалом Острог цікавий наявністю різноманітних закладів – психоневрологічним інтернатом, психлікарнею, академію, ВПУ. Почерка з різних джерел – це потужна база для досліджень, на які поки що немаю часу.

Ключові слова: 

Коментарі

раджу ще цікавий матеріал про графологію у №9 психологічного журналу "Експеримент"

раджу ще цікавий матеріал про графологію у №9 психологічного журналу "Експеримент"

Доброго дня, шановні читачі. Одразу хочу зауважити що у публікацію закралась помилка, я ніколи не служив на посаді, яку вказано у статті, бо її просто не існує та не існувало. Так що вибачте. А решта матеріалу я думаю вам здалась цікавою. Вважаю, що дослідження у даному напрямі варто продовжувати, адже ми так мало знаємо про свій почерк. І будьте уважні - ВАС ЧИТАЮТЬ.

класний матеріал, без перевантаження зайвою інформацією. а герой матеріалу цікавий та розумний чоловік. поки читала порівнювала його слова зі своїм почерком та рідних. все зійшлось!!! ;)))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.