Перший в Україні центр духовно-морального виховання відкрили на Рівненщині

28 березня  в Острозі  відбулося відкриття першого в Україні регіонального центру духовно-морального виховання. Подія відбулася в рамках а VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» на базі Національного університету «Острозька академія», а сам центр розмістився в приміщенні колишнього районного суду, переданого вузу.

 Як відзначив на на відкритті ректор Острозької академії Ігор Пасічник ( на фото),  це подія всеукраїнського масштабу.

- Саме на Рівненщині вперше  облрадою було прийнято рішення про читання курсу християнської етики, після цього на нас подали  досуду, але дякуючи Богу суд ми вигралиі   наш досвід пішов на Захід, Схід і нині поширений на всю укерахну, – зазначив ректор. – Приємно, що Міністерство освіти  звернуло увагу на програму морально- духовного циклу, яка була розроблена в Нау „ОА”, її затвердили і рекомендували для шкіл України. Тому і назріла така неоюбхідність створити такий цент рдля координації зусиль педагогів у цьому напрямку.

Василь Жуковський (ліворуч) та Ігор Пасічник (праворуч)

Голова постійної комісії облради з питань освіти, науки, духовності  Світлана Левицька пообіцяла зробити все, аби сюди и стелилась стежина кожного охочого черпати досвід і вносити свою лепту у справу відродження духовності, морального оздоровлення. 

Почесний професор Острозької акдемії, академік, доктор педагогічних наук Галина Сагач назвала центр симфонією духовності, бо тут будується Україна вічна.

Натхненник  і ініціатор створення центру,  професор, декан гуманітарного факультету Острозької академії, настоятель академічного храму Василь Жуковський розповів про свою мрію із створення центру, її втілення і зауважив, що це заслуга команди однодумців.

–  Хочу, щоб всі присутні запам’ятали це місце, адресу, де можна почерпнути ідеї, напрацювання для духовного виховання. Звідси ми будемо проводити інтернет-передачі, конференці міжнародного масштабу, – зауважив Василь Жуковський. – І хоча сьогодні ми не отримуємо належної підтримки з Міністерства освіти в реалізації наших ідей, впевнений,  що з часом  все буде належним чином поціноване.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.