Поблизу Рівного у повітря потрапляють небезпечні викиди?

Прес-служба РОО УНП у Рівному заявляє про загрозу довкіллю та здоров'ю жителів області.

Те про що Українська Народна Партія попереджала протягом останнього року – стало реальністю. Як повідомляє сайт здолбунівських новин zdolbuniv.com з посиланням на працівників підприємства, на ПАТ «Волинь-Цемент», що знаходиться недалеко від Квасилова, розпочали спалювання побутового сміття, використовуючи дане нововведення як альтернативу таким видам палива як газ та вугілля. Поки це лише перші спроби, однак, як стало відомо, в середині квітня «Волинь-Цемент» уже повноцінно використовуватиме таку сумнівну технологію, - йдеться у повідомленні прес-служби РОО УНП.

Про загрозу довкіллю, і, у першу чергу, – людям, які щодня дихатимуть високотоксичними діоксинами – уже говорилося достатньо. Піднімали дану проблему і представники різних екологічних організацій. Звісно, добре, що сміття перед спалюванням відсортовуватимуть, але й за таких умов ризиків для здоров’я людей, що мешкають неподалік – вистачатиме, адже кількість шкідливих речовин у повітрі суттєво збільшиться.

Голова Квасилівського селищного осередку Української Народної Партії Павло Дутко дуже сумнівається в тому, що подібна технологія є безпечною:

- Звісно, керівництво «Волинь-Цементу» запевняє, що шкідливі речовини згоряють і розкладаються у печах. От тільки перевірити правдивість їх слів жодної можливості немає. В Україні сьогодні не існує жодної лабораторії, яка б могла виміряти вміст діоксинів на виході з труби. Окрема мова про фільтри «Волинь-Цементу». В Квасилові – селищі, що знаходиться найближче до підприємства, періодично повторюється ситуація, коли люди, прокинувшись зранку, виявляють велику кількість цементного пилу на своїх подвір’ях. Керівники ПАТ «Волинь-Цемент» на це лише винувато розводять руками.

Влада Рівненщини уже зараз задоволено передбачає зменшення собівартості виробництва цементу на підприємстві внаслідок переходу на використання сміття в якості палива. Але чи не надто дорога ціна такого здешевлення? Адже мова йде про здоров’я багатьох тисяч мешканців області. 

Як потрібно діяти? Хочу навести приклад Маріуполя. Повітря цього курортного міста офіційно вважається найбруднішим в Україні, адже саме тут знаходяться найбільш екологічно небезпечні металургійні підприємства. Від раку легенів у Маріуполі помирає кожна п’ята людина. Якщо порахувати дні минулого року, коли густий смог, переповнений отруйними речовинами, накривав місто, то вийде більш, ніж півроку. У такі дні з’являтися на вулиці дуже небезпечно. Так от, наприкінці минулого року понад 10 тисяч маріупольців вийшли на екологічну акцію протесту захищаючи свої права на безпечне для життя і здоров’я середовище. Як наслідок, особливо шкідливі цехи підприємств закрили задля покращення їх очисних систем, а міськрада ухвалила програму, згідно з якою зменшення викидів в атмосферне повітря у місті протягом найближчих років планують скоротити на 40 відсотків.

На щастя, Квасилову сьогодні ще далеко до Маріуполя. Але досвід впливу на владу і активізації громадянської свідомості переймати таки варто.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.