Податківці покарають бізнесмена з Кузнецовська

Він займався поповненням балансу мобільних телефонів та інших рахунків.

Сплатити майже мільйон гривень податку до бюджету за умисне ухилення від сплати податків у великих розмірах доведеться підприємцю з Кузнецовська.

Цей суб’єкт господарювання, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, не маючи відповідної ліцензії та не являючись агентом банків, за півтора роки реалізував продукції на суму понад 5,5 мільйона гривень, сплачуючи єдиний податок. За результатами податкової перевірки йому донараховано майже мільйон гривень податків, відкрите кримінальне провадження за умисне ухилення від сплати податків у великих розмірах.

Цей підприємець займався поповненням рахунків мобільних телефонів та інших через власні програмно-технічні комплекси самообслуговування. За законом, коли валовий дохід перевищив гранично-допустиму норму у півмільйона гривень, підприємцю потрібно було перейти на загальну систему оподаткування. Але він продовжував сплачувати єдиний податок. Планова перевірка податкової інспекції встановила також, що підприємець нехтував й іншими законами.

Рівненський окружний суд відхилив позов бізнесмена до ДПІ на скасування податкових повідомлень-рішень.

 — Він мав можливість декларувати як прибуток лише отриману виручку від комісійного збору, — каже Олександр Мрозович, прес-офіцер УПМ ДПС у Рівненській області, — міг оформити й ліцензію або договір про співпрацю з банками. Кузнецовський підприємець цього не робив. В такому випадку вартість проданої продукції зараховується як отриманий прибуток, з якого необхідно сплатити ПДВ майже на мільйон гривень.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.