ПОМРИ БЛАГОДІЙНИКОМ

Щасливий нині той, хто ні разу в житті не мав «близьких стосунків» з нашою медициною. А простіше – не лежав в лікарні, або не мав там хворих родичів, друзів, яким необхідний цілодобовий догляд.

Від однієї фрази медсестри «а щоб замінили підгузок, потрібно санітарці 20 гривень дати» хочеться кричати! Кричати від власної безпорадності. Від чужої байдужості і відвертої нахабності. Від відсутності елементарного людського співчуття.

Не чужа мені людина лежить в реанімації. У неї стався інсульт. Вона не може сама навіть води напитися, піднятися, перевернутися. І таких у відділенні близько 20. Це дуже важкі хворі, котрі можуть будь-якої миті померти. Упродовж тижня, коли я щоранку приходила до палати інтенсивної терапії за списком ліків, двох відвезли до патологоанатомів.

Не знаю чи у всіх хворих там є родичі, близькі люди, друзі, які їх провідують, доглядають, купують ліки. Однак, коли бачиш, що і в такій ситуації молодший медичний персонал намагається нажитися, хочеться запропонувати їм помінятися місцями з пацієнтами. Хоча – це не їхня вина, що вони на гОрі інших шукають вигоду для себе. Чи не вся нинішня інфраструктура міської лікарні наживається на пацієнтах. За будь-який аналіз ти несеш талончик, на якому ставлять почесну печатку «благодійник». І таких талончиків за лікування можна наколекціонувати до сотні. Жодного шприца, системи, рукавичок (про ліки вже і говорити не доводиться) хворі не отримають безкоштовно. Вони (точніше їхні рідні) стають благодійниками. Будь-який запис на процедури супроводжується «вказівкою» сплатити «благодійний внесок» і тоді ти отримаєш безкоштовну послугу.

Гірка-прегірка пілюля. І ще огидніша сама фраза «сплатіть благодійний внесок» Хоч не називайте це благодійним внеском! Перестаньте брехати. Люди віддають останнє, щоб повернути рідних до життя.

Однак стосується це не всіх. От «пощастило» зустріти у коридорах іншого відділення ШИШКУ – голову однієї з місцевих адміністрацій. Для нього лікування (по секрету) було майже безкоштовне – як це і гарантує зґвалтована Конституція України. Для нього не існувало черг у процедурні кабінети. А «обслуговували» пана голову лікарі: роздягали, перекладали на ноші чи пересаджували в інвалідний візок, бо пан не могли ходити через травму ноги. І що цікаво, в його бік жодна жива душа не посміла навіть заїкнутися про якісь там благодійні внески.

А найбільше мене вбила питанням родичка, яка лежить з інсультом. В один із моментів просвітління, коли прийшла до тями, вона спитала «Ти ЗАПЛАТИЛА ЛІКАРЮ…» 

Коментарі

Біда не тільки в грошах,а ще й в тому заплативши навряд ти отримаєш доброзичливе відношення та ретельне обстеження і лікування.

пацієнтка РЦМЛ (Гість) | 27.03.2013, 17:27:46

куди звернутися, якщо за тиждень лікування у реанімаційному відділенні РЦМЛ на “благодійні внески” витрачено близько 950 грн. – це тільки кров і 810 грн. – це томограф. про дрібні аналізи в яких ставиться печаточка “благодійник” я мовчу, але сума там теж набереться не маленька і це окрім самих препаратів, яких у реанімації щодня треба було на 1500 грн. як мінімум, а ще "благодійний внесок" при поступленні, за кожну процедуру (ренген, ЕКГ, японець...) Загалом 16-денне лікування у Рівненській центральній міській лікарні обійшлося у суму 22 тис. грн. то де ж наша безкоштовна медицина????

 

Виборець (Гість) | 27.03.2013, 11:19:00

doc (Гість) | 27.03.2013, 09:28:28

А в інших медзакладах, зокрема, в "діагностичному" не те ж саме?!!
Так воно з діагностичного і прийшло таке щастя, разом з головним лікарем. Куди ідуть ці гроші, а суми там не маленькі збираються. Дорогу піском посипати немає кому, "швидка" в лікарню заїхати не може. харчування пацієнтів не покращилось, зарплати лікарів не змінились. Раніше був благодійний внесок хочеш плати хочеш не плати (можна було дати 10 грн., а можна було і не давати). А тепер як в магазині ціни фіксовані, не заплатиш лікуйся самостійно. 

не могла стриматись, щоб не скопіювати ці коментарі. теж до теми про медицину...

ровенчанка (Гість) | 26.03.2013, 21:27:12
давно вже треба було взяти за сраку!!Особливо головного лікаря,якій ще на додаток то того,торгує вакансіями направо і наліво.Гудима,коли наїсися?
Дійсно,можна подумати,що до цього ніхто з родичів прокурорів не проходив обстеження і вони не знають,що там робиться,робилось і буде робитись.І діти їхні не ходять ні в садок,ні в школу.Побори страшні,скоро вихователькам і вчителям будуть меблі додому купляти..Нічого ніколи не зміниться,поки не будуть виганяти і саджати за таке...Гудиму давно пора на нари відправити..

для anna (Гість) | 26.03.2013, 17:00:59
Ага, прокурватура така сама продажна, як і медики

anna (Гість) | 26.03.2013, 16:14:09
Навіть дивно, що у нас є якісь безплатні медичні послуги. Якась мала сума називається -700 грн. Я знаю, що більше тисячі. А в школах і садочках що робиться? Починаючи з туалетного паперу і закінчуючи меблями - за все платять батьки. І за ремонти і за періодичні видання для школи. Прокуратурі тут роботи непочатий край.

правда (Гість) | 26.03.2013, 15:40:38
не хай наша прокуратура сходить ще в усі лікарні, школи, садочки, пту можливо і там беруть благодійну домомогу і витрачають хто зна куди (знають тільки головні лікарі, дируктори і завідуючі).
П.С. сміх тай годі нібито наші прокурори не знають що кругом побори, це напевно потрібно було якогось лікаря звільнити.

Пацієнт (Гість) | 26.03.2013, 15:29:54
І невже з сьогоднішнього дня МРТ безоплатне? Не смішіть. Це все називають благодійною допомогою і деруть її на всіх рівнях. При цьому і медикаменти і обстеження - все має свою таксу, навіть судно санітарка за так не принесе...

Можна поговорити про прокурорів які начебто не знають де їм шукати взяточників чи корупціонерів, потрібно просто підійти до прокуратур різних рівнів і подивитись на яких авто ці так звані наглядачі за правопорядком їздять і все відразу буде ясно, при їхніх зарплатах на на такі авто не ївши і не зодягавшись потрібно заробляти десятиріччями

Шановна Ольга Ільчук.
Благодійні внески принаймні в діагностичному центрі в нашому місті стають коштами самого діагностичного центру, який витрачає ці кошти на свої потреби. Лаботаторія саме міської лікарні, я не знаю кому належить. Апаратура дорога також під приватниками, хоча й не вся.

Впринципі в діагностичному такого немає. В обласній лікарні ніби також приватники відокремлені від державних(це в міській сусідній кабінет може оказатися приватним)
Тому в тому ж діагностичному лабораторії саме до цих пір державні(а знали б ви в які умови Богатирьова поставила держ.лабораторії). І апаратура закуповується за ледь зібрані гроші якраз з тих самих благодійних внесків.
А знаєте, що буде, якщо не закупавувати апаратуру? От міська лікарня - як приклад. Стане все приватним.
Я чесно кажучи не знаю, як влаштовані благодійні внески в міській, але в РОКЛДЦ кошти ідуть через казначейство. А лабораторія через фонд.

Ви насправді вірите, що так звані благодійні внески ідуть на розвиток лікарні?

Лабораторія, куди здають "благодійні аналізи", давно належить якійсь іншій структурі, дорога апаратура - у приватних руках.

Але це вже зовсім інша історія. Як і мова про те, який вихід...

Конституція гарантує безкоштовну медицину. За які гроші? Грошей на це не виділяється.
Є 2 виходи з ситуацій.
Перший вихід - закрити лікарні. І тоді до бабок в село, які яйцями викачувати будуть хвороби. До прикладу, та ж міська лікарня має фінансування лише на комун послуги та зарплату(при тому яка зарплата в лікарів офіційна, я промовчу. Як в двірників.).
І другий вихід - платити благодійні внески. Не внески лікарю в кишеню, а благодійні внески на заклад! Ці внески перекривають частину витрат на апаратуру, яка зараз вкрай дорога, ремонти та інші потрібні щорічні витрати в лікарні. Благодіні внески беруться не від того, що жирують там всі, а від того, що іншого виходу - немає. Хоча є, і цей вихід називається - закриття лікарень.

Тому мене дивують такі от коментарі чи дописи від деяких особистостей. Пишіть про те, як лікар надав погану і не кваліфіковану допомогу. Пишіть, про те, як той то і той то займається взяточництвом собі в кишеню. Але не треба писати відверту брєдятіну про благодійні внески.
Вже за 21 рік незалежності варто було б зрозуміти, що медецина - це безкоштовна річ, а дуже й дуже дорога, на яку ще й не витрачають кошти. Всі хочуть обстежуватися на УЗД апаратах чи енцефалографах. Тільки от УЗД апарат експертного рівня коштує 1,5 млн грн. А в Рівному таких апаратів - немає. звичайний середненький апаратик - від півмільйона до мільйона. А уявіть скільки того обладнання потрібно в лікарні? 100 тис долярів коштує нормальний операційний стіл) а держава зараз навіть не покриває першу і другу статті, тобто зарплати і комун.послуги. Думайте головою хоч трішки.

Я отказался от медицинского страхования, потому что ни одна страховка не предполагает погашения моих благотворительных взносов...

То ж і померти нормально не дадуть. Он через сніги на кладовище не довезуть.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.