Провальні проекти Рівненщини-2012 - «Шеф – все пропало!»

Самовпевненість і голослівні заяви чиновників часто грають злі жарти з ними самими ж. Не є виключенням і рівненські керівники найвищого рангу. Хтось піймав облизня на виборах, загруз у собачому притулку, а інші не змогли запустити виробництва в анонсовані терміни. До вашої уваги добірка провалів та невиконаних обіцянок за версією 2012 року.

 

 

Абсолютний мер-депутат

 

Зараз  з голови міської ради Рівного Володимира Хомка не зловтішається тільки геть лінивий. Вина цьому не тільки прадавня українська заздрість, а й пиха. Власне, багато в чому міський голова Рівного сам винен. Адже майже півроку скрізь хвалився своєю політичною силою, більш ніж 60-відсотковою підтримкою рівнян. Іноді його відповіді політичним опонентам попахували навіть хамством. Крім того, ще задовго до результату виборів в парламент, Хомко почав будувати схему контролю за справами міста і під час депутатства. Ініціював створення посади першого заступника мера, пророчив туди кандидатуру директора "Рівнегазу" Петра Дубаса

Однак неприємність – виборці проголосували за опозиційні партії, в тому числі опозиційного "свободівця" Олега Осуховського. А що Хомко? Він лише четвертий.

Після такого публічного ляпаса мер про народне депутатство вже не думає. Навіть публічно заявив, що не буду балотуватися на посаду міського голови знову. Хто зна. Час ще є…  Можна подумати і спробувати не повторювати колишніх помилок.

 

Сміттєвий завод-довгобуд

 

 Зі слів міського голови Рівного у місті мала розпочатися ледве не комунальна революція. Чи радше еволюція. Адже замість житлово-комунальних підприємств рівнянам мають надавати якісні послуг приватні структури. Першою ластівкою мав стати "Санком", а гніздечком – рівненське сміття. Цій приватній структурі Хомко не перший рік сприяє настільки, що його почали підозрівати в корупції. Мовляв, він у цьому бізнесі має свою частку. Довести це так ніхто й не зміг. Однак, "Меня терзают смутные сомнения" – казав Іван Васильович Бунша.

Мало по малу колись невеличкій фірмі віддали в обслуговування все місто. КАТП-1728 зараз вивозить сміття лише з мікрорайонів "Північного" та "Текстильника".

Наступним кроком мало стати відкриття у Рівному сміттєсортувального заводу, "продукція" якого спалювалось в печах  "Волинь-цементу". Словом всі "в шоколаді". Рівнянням надають якісні послуги, у дворах чисто, "Санком" заробляє, сміття переробляється, "Волинь-цемент" отримує дешеве пальне. Гарний мав бути козир меру на виборах до Верховної Ради. Але…

Будівництво сміттєсортувального заводу розпочали з помпою ще в літку 2011 року. Тоді міський голова та директор "Санкому" заявляли, що завод збудують вже до кінця року, а відкриють вже на початку 2012 року. На дворі вже 2013… І що? Приміщення ніби збудували, потім обладнання кілька місяців стояло на митниці… Вже й ніби німецькі інженери приїхали, щоб збирати та запускати обладнання… Однак звісткою про початок роботи заводу рівнян не радують. І навіщо тоді було робити гучні заяви?

 

Стадіон "Авангард": "Утром деньги – ночью стулья".

 

Завершити реконструкцію стадіону "Авангард" міська та обласна влада не може вже майже 10 років. Вже стадіон поділили між собою навпів, і гроші в столиці просити почали. Все дарма. Якщо в часи міського голови Віктора Чайки роботи там хоч повільно але просувались, то тепер все троїть глухою пусткою і чекає світлого майбутнього.

Чиновники лише зітхають – не поталанило Рівному, немає тут футбольних меценатів. Он як Ярославський чи Ахметов.  Але ж "Рівнеазот" належить Дмитру Фірташу, значить він має допомагати. Значить від нього треба це вимагати або… просити.

Не будемо судити якої національності Фірташ. Але повістити на його гордий профіль футбольну команду з розваленим стадіоном – це явний перебір… Ну не благодійник він, зовсім. У цьому ще колишній губернатор Рівненщини Віктор Матчук переконався в 2009 році. Тепер в прохачі запились міський голова Рівного Володимир Хомко та голова Рівненської ОДА Василь Берташ. Просили раз, просили другий, просили третій…

Газовий олігарх погодився максимум пробачити обласній владі борги "Рівнеоблводоканалу" перед ВАТ "Рівнеазот". Так і то не з першого разу. Сума то не мала – більше 10 мільйонів гривень. Якщо їх спрямувати на будівництво стадіону – це дасть ефект. От тільки Фірташ годував всіх обіцянками весь 2012 рік. Аби відстали.

 Зрештою вже на початку 2013 прес-служба Берташа повідомила, що домовленості досягнуто. Прекрасно! Водоканалу хоч помогли. А стадіону? А що стадіон? Живих грошей будівництво стадіону з цього джерела навряд чи побачить найближчим часом. 11 мільйонів це добре, але вони – віртуальні. Їх за договором реструктуризації водоканал має повертати частинами ще не один рік. А ви кажете…

 

Собакам як людям

 

Рівне нарешті має собачий притулок. Але проблему це не вирішило, навіть навпаки накалило до червоного кольору. А все тому, що громадські організації-ініціатори створення притулку "не змогли відповісти за базар".

 Більше двох років обговорювали ідею створення притулку, стерилізації собак. Тим часом громадські активісти почали створювати у Рівному свої міні-притулки. Міська ж влада робити того не поспішала. Зрештою торік здалась – під притулок знайшли землю виділили кілька сотень тисяч гривень на клітки і початкове облаштування. Решту коштів громадські організації грозились зібрати самотужки. Обіцяли, а ж поки не настав час робити все на справі. А це не так то просто. Зрештою активність обмежилась збором лише кількох тисяч гривень.

У підсумку притулок недороблений та переповнений. Міські депутати та мер злі "як собаки", адже доведеться шукати на це діло і далі кошти в бюджеті. Громадські активісти притихли. Собак ніхто з вулиць так і не забрав. Все буде робитися потім.

Словом, хотіли як краще, а  вийшло за традицією.

Коментарі

Чому невдозі, ми вже так живемо , на нас як і на собак ніхто не звертає уваги. Ми потрібні тількин на кануні виборів або в проміжку між ними і то для вирішення їхже проблем. А Рівнянам пропоную уважніше придивитись до діяльності мера та його команди з депутатами, адже ні один анонсований проект за останні роки не завершився, а деякі взагалі не розпочались.

Що правда, то правда - нема владі діла ні до людей, ні до собак. Невдовзі і перші , і другі житимуть однаково х..

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.