Рівне може залишитися без автобусів

Транспортна сфера Рівного може залишитись без великогабаритних автобусів. Торік у місті запустили на транспортні маршрути 10 містких автобусів. Однак для перевізника вони виявились збитковими – на лініях залишилось лише два автобуси. Щоб попередити припинення перевезень, міська влада вирішила підвищити вартість проїзду з 1,5 до 2 гривень.

За словами начальника міського управління транспорту і зв’язку Віталія Миронюка, комфортабельні великоміські автобуси з'явились в місті торік у липні. Перевізники запустили на маршрут 10 автобусів, вартість проїзду у яких становила 1,5 гривні.

—Звичайно вони не нові, але для рівнян були дуже зручним транспортом, - зауважив на засіданні Рівненського міськвиконкому пан Миронюк. — Однак пізніше з'ясувалось, що такі перевезення для власників транспорту збиткові. Адже крім звичайних пасажирів вони перевозили чимало пільговиків. А відшкодування держава не платила. Хотіли викроїти кошти в обласному бюджеті – 100 тисяч. Однак через блокування рахунків казначейством торік їх перевізники так і не змогли отримати. Ми дослідили що за зміну один автобус перевозив 1000 пасажирів, з яких майже 400 пільговиків.

У підсумку перевізники зняли з лінії та продали в іншу область чотири автобуси, тим часом у місті залишилось шість. Однак перевозять пасажирів зараз лише два. І налаштовані перевізник на надто оптимістично.

— Так склалось в державі що дрібні виробники та перевізники та виробники мають більш вигідні умови для роботи, а оптові оператори  поставлені на грань виживання, - зауважив міський голова Рівного Володимир ХОМКО. — Цьогоріч в державному бюджеті знову не передбачені видатки на пільгове перевезення пасажирів – понад 1 мільярд гривень. Тобто перевізникам не компенсуватимуть витрати на перевезення пільгових категорій населення. Держава сама не хоче виконувати свої зобов’язання і перекладає їх на плечі перевізників! І ми не можемо їх допомогти! Навіть нашому КАТП "Рівнеелекторавтотранс" держава заборгувала понад мільйон гривень. Але їм ми хоч якось можем допомогти з міського бюджету, на відміну від приватних перевізників.

За словами Володимира Хомка "маршрутники" виживають за рахунок більшої вартості приїзду, штучного обмеження кількості пільговиків. У власників автобусів такої можливості нема вони змушені перевозити всіх.

— Я не хочу щоб місто залишилось без автобусів. Вони зручні і мають розвиватися. Однак, держава не виконує свої зобов’язань. Тому у нас залишається лише один – шлях збільшувати вартість проїзду з 1,5 гривні до 2. Фактично оплачувані пасажири платитимуть таким чином за проїзд пільговиків, адже цього не хоче робити держава.

Рішення про підвищення вартості проїзду у  великогабаритних автобусах підтримали усі члени міськвиконкому.

З 1 квітня вартість проїзду у автобусах, які курсують за маршрутом "Ювілейне — Льонокомбінат" становитиме 2 гривні. Віталій Миронюк висловив сподівання, що у квітні на маршрут вийде ще два автобуси, а у травні — ще два.

Нагадаємо що проїзд у "маршрутках" у Рівному коштує 2 гривні, тролейбусах – 1,25 гривні.

Коментарі

Та всеодно зникнуть

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.