Рівненське підприємство "загнали" в борги, щоб не повертати кредити

Як повідомив прес-офіцер УПМ ДПС у Рівненській області, Олександр Мрозович, рівненське підприємство вже давно перебувало на особливому рахунку податківців, як не благонадійне та ризикове. Була розпочата процедура його банкрутства, адже воно вже мало майже 5 мільйонів гривень боргу перед бюджетом за несплачені податки, і заборгованість за кредитами банків на суму понад 120 мільйонів гривень. При проведенні оперативних заходів співробітники податкової міліції виявили, що до такого стану підприємство було доведено через умисні дії його директора.

За слова податківців, протягом кількох років службові особи підприємства отримали кредити на суму понад 115 мільйонів гривень. Частково кредитні кошти були зняті і використані на власні цілі. Крім того, майно та товарно-матеріальні цінності підприємства на суму більше 15 мільйонів гривень, які перебували в заставі банків, було привласнено та реалізовано через мережу підконтрольних фірм.

Аби не повертати кошти кредиторам керівництво підприємства взялися за так звану «благодійність». Вони виступали поручителями за виконання зобов’язань підприємствами з інших регіонів України, при купівлі цінних паперів, чим створили штучну заборгованість у сумі понад 100 мільйонів гривень. Службові особи навмисно не вживали ніяких заходів по поверненню боргів свого підприємства, що лише призвело до росту податкового боргу та нанесенню збитків державі.

Згідно Кримінального кодексу України такі злочинні дії керівника підприємства кваліфікуються як тяжкий злочин. Відповідальність за нього передбачена у ч.2 ст. 364-1 Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми. Вчинення даного злочину карається штрафом від десяти тисяч до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.