Рівненські археологи знайшли нові скарби

У Рівненському обласному краєзнавчому музею зявились нові експонати. Їх співробітники ДП «Рівненська старовина» знайшли у селі Новомильськ Здолбунівського району (урочище Замчище – колишня панська садиба  Тищенків).

- У нас нещодавно завершились реставраційні роботи предметів, які у минулому році виявили під час рятівних археологічних розкопок співробітники ДП «Рівненська старовина» у селі Новомильськ, - розповідає директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига. - Варто згадати, що у цьому населеному пункті ще у 70-х роках минулого століття археологам пощастило виявити кубок, що відноситься до волино-люблінської культури (мідний вік, IV тис. до н.е), який перебуває сьогодні в археологічній  експозиції Державного історико-культурному заповідника м. Дубно.

У 2012 ж році експедиція  ДП «Рівненська старовина» у складі Валерія Самолюка, Олега   Кожушка та інших археологів  виявила у Новомильську матеріали доби бронзи, пізньоримського часу та періоду XVII- XVIII століть, які після реставрації поповняють фонди та виставкові експозиції музею, з якими зможуть ознайомитися відвідувачі та спробувати відчути справжній дух старовини».

Як повідомили з ДП «Рівненська старовина», знахідки у Новомильську є досить цікавими. У знайдених археологами трьох об’єктах пізньоримського часу знаходились численні уламки кружальної кераміки провінційно-римського типу, орнаментоване прясло того ж часу, кістяна голка, бронзовий перстень ранньослов’янського часу, срібна монета часів римського імператора Луція Аврелія Коммода (180-192).

Також археологам пощастило виявити мідні монети періоду Яна Казимира (1649—1668) литовський та коронний типи та  срібні Густава Адольфа періоду Тридцятилітньої війни (1618-1648).

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.