Рівненські чиновники наговорили на 60 тисяч

Сучасного керівника не можливою уявити без різноманітних засобів зв’язку. В успішних людей телефон дзвонить постійно. Не є включенням і керівництво міста та області. Портал "ВСЕ" з'ясував у скільки міському та обласному бюджету обходиться балакучість чиновників. Першість серед них тримає міський голова Рівного разом з заступниками.

На жаль "важкі будні" українських чиновників зазвичай далекі від щоденного існування керівників провідних європейських країн. І мова тут зовсім не про вплив на світовій політичній арені. А про справи буденні. Себто, хто з чиновників найбільше витрачає на забезпечення комфортних умов роботи та відпочинку "для себе коханих". Преса вже стомилась писати про всі привілеї та рекордне фінансування для Президента, чергове збільшення витрат на утримання, нові кабінети та персональні туалети для народних обранців.

Але про те, як на фоні столичних розкошів живуть перші особи в Рівному, мало хто знає. Журналісти порталу "ВСЕ" розпочинають низку публікацій про умови роботи керівників міста та області.

Знаючи вроджене бажання чиновників приховувати інформацію про витрати на своє утримання, розпочнемо з найпростіших тем. Як кажуть, будемо привчати чиновників до публічності. І для початку розкриємо таємницю зв’язку. Зокрема, скільки чиновники витрачають бюджетних коштів на телефонні розмови.

Цифри – річ серйозна. Щоб не сплутати почуте на слух, ми звернулись з офіційними запитами до Рівненської міської ради, Рівненської обласної ради та облдержадміністрації. Щоб не судити поверхнево вирішили порівнювати не тільки витрати різних установ, а й різні роки. Хочемо зауважити, що відповідь на запит про витрати в 2011 році чиновники готувати ще рік тому. Тож читаємо, порівнюємо, робимо власні висновки.

Тисяча слів чиновників

Розпочнемо з традиційних засобів телефонного зв’язку  - стаціонарних телефонів. Якщо судити зі звітів чиновників то користуються таким зв’язком вони досить часто.

Так у 2011 році  для забезпечення міського, міжміського телефонного  зв’язку керівники обласної ради витратили суму 8,9 тисяч гривень. Найбільш балакучим виявився голова обласної ради Юрій Кічатий  – понад  4,4 тисячі гривень. А от його перший заступник Михайло Кривко вклався в суму 1,4 тисячі гривень. Цікаво що нижчий рангом заступник голови обласної ради Олександр Чуприна наговорив на 2,9 тисячі гривень. Хто бачив виступи цього чоловіка - не здивується його багатослівності. У 2012 році керівництво обласної ради трішки зекономило слів – наговорили лише  на  7,4 тисячі гривень. Традиційно найбалакучіший - голова, мовчазний – перший заступник.

Відповідно до квитанцій міський голова Рівного Володимир Хомко менш балакучий. Разом керівник міста разом з заступниками у 2011 році на 4,924 тисячі гривень, у 2012 році – 4,1 тисячі. На жаль, деталізувати відповідь бухгалтери міської управи не забажали.  Тож хто теревенив найбільше з очільників міста – залишиться таємницею.

На цьому місці ми мали б посоромити чиновників з Рівненської ОДА. Хоча за що? Звідки ж вони знали, що "редиски" колеги таки здадуть інформацію про керівництво. Натомість відповідь Рівненської облдержадміністрації наскрізь пропахла атмосферою великої дружньої сім`ї  у будівлі на майдані Просвіти, 1. За інформацією заступника голови ОДА Андрія Лавренчука, в 2011 році отримано послуг міського, міжміського телефонного зв'язку на загальну суму 40 958 гривень. У 2012 ця сума становила – вже 44,6 тисячі.  Цитуємо: "Послугами користувалися всі працівники (штатна чисельність - 115 чол.) Рівненської обласної державної адміністрації в т.ч.: голова облдержадміністрації та його заступники, начальники структурних підрозділів та їх заступники, спеціалісти різних категорій від найнижчої до провідних та головних, а також недержавні службовці."

Цікаво чому чиновники з інших установ можуть дати нормальну відповідь і не послуговуватись бюрократичною відпискою? Що з рештою приховувати голові Рівненської ОДА Василю Берташу?

Зрештою, про що говорять нам ці цифри? Багато це чи мало? Давайте порахуємо. За користування стаціонарним телефоном кожен з мешканців сплачує приблизно 30 гривень абонентської плати щомісяця, тобто 360 гривень за рік.

А за суму в 4,4 тисячі гривень телефоном протягом року змогли б користуватися 12 пенсіонерів замість одного голови обласної ради. Хоча сума витрати і справді не велика, оренда президентського гелікоптера коштує значно дорожче.

Тариф "Багато розмов"

Оплачуються з бюджету і мобільні розмови чиновників. Так за у 2011 році

виконання службових повноважень голова обласної ради  наговорив по мобільному на – 3,1 тисячі гривень, перший – 2,6 тисячі, заступник –2,69.

Натомість  у 2012 витрати трішки зменшились.  Не повірите, за рахунок заступника голови облради Олександра Чуприни – той наговорив лише 1,5 тисячі гривень. Всі решта лише на 100-200 гривень менше. Традиційно керівники депутатського корпусу вже не один рік надають перевагу зв’язку від  "Київстар Дж.Ес.Ем."  В загальному на трьох чиновники за рік витратили майже 10 тисяч гривень. Багато? Ви ще не бачили рахунки міської ради!

Так у 2011 році на корпоративний мобільний зв'язок міського голови м. Рівне та його заступників з міського бюджету витратили 29,6 тисяч гривень, у 2012 – 30,6 тисяч гривень. Користуються керівники міста послугами "МТС Україна".

Міський голова має чотирьох заступників, за логікою можна сюди додати ще секретаря Рівнеради. Разом шість чоловік. Тобто кожен з них витрачав на мобільний зв'язок приблизно 5 тисяч гривень в рік  або більше 400 гривень щомісяця. А скільки витрачаєте ви? Автор публікації приблизно 50-60 гривень щомісяця, за умови постійних розмов по телефону.

Міським чиновникам варто було б повчитись альтруїзму та небагатослівності працівників ОДА. Для виконання службових повноважень Рівненська обласна державна адміністрація користується, послугами оператора телефонного зв'язку "Укртелеком". Послуги мобільного зв'язку надає ПрАТ "Київстар".  Відповідно до інформації Андрія Лавренчука в 2011 році витрати Рівненської ОДА на послуги мобільного зв'язку склали 9 537 гривень, у 2012 – 6 тисяч гривень. Нагадуємо,  штатна чисельність працівників ОДА - 115 чоловік. "А голова облдержадміністрації та перший заступник голови службовим мобільним зв'язком не користуються", - підкреслив у відповіді на запит Андрій Лавренчук.

Можна було тільки порадіти ощадливості рівненських з ОДА. Але цього не дає зробити тривала історія знайомства журналістів з літературним талантом підлеглих Василя Берташа. Ну не дають сумніви спокою. Адже торік чиновники з ОДА офіційно заявили, що для організації та проведення робочих поїздок в межах Рівненської області робочих поїздок голови Рівненської обласної державної адміністрації та його заступників обласною державною адміністрацію в 2011 році кошти не витрачалась.

От і не зрозуміло, хто після чого говорить правду – чиновники чи здоровий глузд?

Але це лірика… Керівники міста та області за статусом використовують і засоби спецзв’язку, урядовий зв'язок. Втім у відповіді на запит про це офіційно заявила тільки обласна рада. На послуги урядового зв’язку  керівництвом обласної ради використало  11,2 тисячі гривень. Це можна зрозуміти, адже державні справи потребують деякої секретності. Цікаво як спілкується з президентом, прем’єром, головою парламенту міський голова та голова ОДА? Надсилають "смс" з проханням зателефонувати чи переписуються в твітері та фейсбуці?

У цій темі є ще про що поговорити. Відмітьте, говорити на сторінках нашого видання безкоштовно,  а не за державний кошт. Але про це у інших публікаціях.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.