Рівненські правоохоронці забороняли журналістові фотографувати

В самому серці Рівного на зупинці громадського транспорту поблизу органного залу упродовж кількох годин лежить мрець. Коли очевидці повідомили про це кореспондентові "ВСЕ", він виїхав на місце події, де наштовхнувся на опір з боку правоохоронних органів. 

Правоохоронці забороняли журналістові проводити фотозйомку події навіть після пред'явлення службового посвідчення. Міліціонер, який носячи службову форму є публічною особою, висловив прохання витерти знімки, тим самим перешкоджаючи журналістові у вільному доступі до публічної інформації.

Після 15-хвилинної дискусії з ним та пані слідчою автор цих рядків продовжив фотозйомку. А слідчий - жінка тридцяти років насамкінець порадила журналітові писати лише про позитив, оскільки, на її думку, новина такого змісту немає громадського інтересу. Дарма, що в центрі міста на зупинці упродовж кількох годин лежить мрець і люди постійно цікавляться, що сталося. У відповідь автор не став радити слідчій як правильно проводити слідство.

Аби розставити крапки над "і" журналіст зателефонував начальнику сектора зв'язків з громадськістю УМВС України в області Тамарі Лисенко і запитав, чи має право журналіст, на її думку і відповідно до чинного законодавства, збирати та публікувати інформацію в цьому конкретному випадку.

Відповідь пані Лисенко була схвальною, відтак дії та висловлювання членів слідчо-оперативної групи можна вважати, м'яко кажучи, не коректними. І було б не зайве, аби керівництво місцевих правоохоронних органів провело для своїх підлеглих, безперечно професіоналів своєї справи, навчання щодо інформаційного законодавства, а також взаємодії з журналістами і громадою.

Коментарі

Все вірно, немає чого робити такі коментарі, тобі потрібно було поїхати зробити нарис про розчистку Лазутком доріг та й ще міжнародного значення, тоді б і отримав зхвальний відзив про свою роботу . Які до речі і до цих пір не в кращому стані.

Вони б ще заборонили б людям на зупинці дивилися і хай би міліцай попросив людей виколупати собі очі чи стерти з памяті побачене. імхо - це вже бред від міліції. Неважно жюрналюга це фоткає чи просто громадянин, це ж публічне місце. Не хочуть щоб фіоткали хай вдома сидять чи йдуть торгують пирожкамии на базарі. я наприклад радий що це пофоткали тепер я прочитав і знаю що в місмті робиться. про позитив ітак всі знають, журналісти правлиьно роблять

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.