Рівненських правоохоронців підозрюють у «кришуванні» агробізнесу місцевого підприємця

До редакції порталу «ВСЕ» надійшов лист від голови постійної комісії з питань запобігання та протидії корупції Громадської ради при Рівненській ОДА Анатолія Солімчука. У ньому йдеться про бездіяльність правоохоронних органів та «кришування» ними бізнесу місцевого бізнесмена. Про який бізнес йдеться та які дії міліції борець з корупцією ставить під сумнів – у листі Анатолія Солімчука нижче.

Вже кілька місяців триває скандал навколо приватного агропідприємства  «Волинь» через невиплату заробітної плати, зменшенні поголів’я худоби на триста голів. З 2008 року вона продавалася для виплати зарплат і сплати податків, що не допускається відповідно до умов договору оренди, що був заключений з орендарем. Також керівника цього підприємства звинувачують у розкраданні та списанні сільгосптехніки і запчастин та інших зловживаннях.

Авторитарний керівник

З 2008 року керівник підприємства Володимир Миколайович Катюха, який є орендарем майнових і земельних паїв, відповідно до умов договору, не проводив звітних зборів, не затверджував фінансові звіти за рік, не піднімав і не ставив жодних питань відносно відчудження орендованого майна, ні перед загальними зборами після підведення підсумків роботи за рік, ні перед Спостережною радою на протязі всіх років з 2008 р., а все робить на власний розсуд, що викликає занепокоєння у Співвласників майна.

Руйнуються приміщення, в яких не проводилося жодних ремонтів. У 2010 р. було розкрадено комбайн “Нива” , що знаходився у Новому Дворі і з боку орендаря -  директора ПСП “Волинь” Володимира Катюхи не було ніякої реакції.

Без відома і згоди загальних зборів комбайн “Форшсіт” вартістю більше 50 тис. дол.  США (це більше 400 тис. гривень) було обміняно на силос. Тим самим порушені матеріальні права співвласників. Слідчий не бачить тут складу злочину, більше того, говорить, що тут все правильно та законно. Володіння і користування - це не право розпорядження. Права розпорядження Катюсі ніхто не надавав.

Коли у підприємства було викрадено молоковоз ГАЗ-53 і встановлено крадія, пан Катюха не подав заяви до райвідділу міліції. Також він без згоди Загальних зборів викупив собі гараж, що перебував у його оренді. Окрім того, на цих зборах не погоджувалися списання с/г техніки та продаж металу Катюхою, так само як і здача в суборенду нерухомості підприємства.

Ці факти свідчать, що Катюха В.М. заволодів чужим майном шляхом обману, зловживав довірою до нього співвласників майна та фактично займався шахрайством.

Правоохоронні органи: питань багато, відповідей…

Співвласники ще в січні подали заяву до Рівненської райпрокуратури щодо ситуації, яка склалася. Прокуратура Рівненського району вибрала тактику очікування і не втручалася у слідство. Кримінальна справа щодо шахрайства за попередньою змовою вчинене у великих розмірах (більше півтора мільйона гривень) пущена самопливом.

Через два тижні після отримання заяви слідчий райвідділу О. Перкута не знайшов підтвердження не виплати заробітної плати і зменшення поголів’я худоби. А все тому, що директор ПСП «Волинь» Володимир Катюха не був відсторонений від роботи, не були вилучені документи. Тим самим він отримав можливість частину документів викинути, частину виправити, таким чином прикрити свій злочин. А заявник він же один із співвласників Сойко В.Г. жодного разу не викликався для дачі показів.

Далі було ще веселіше. Володимир Катюха  після відкриття кримінальної справи, не інформуючи Співвласників Майна і майнових паїв, зібрав 50 осіб й провів збори, де обрав спостережну раду і на зборах вирішив продати приміщення їдальні підприємства за понад 560 тисяч гривень, аби виплатити заробітну плату. Людям пояснив, що їдальня є аварійною, а кошти потрібні для проведення посівної.

 Ще кілька питань до слідчого. Наявність заборгованості із заробітної плати він зафіксував лише тоді, коли Катюха знайшов кошти для її виплати, тож в результатах перевірки зазначив що, мовляв, все нормально, заборгованість вже гаситься.

 А щодо раніше наданої йому інформації Рівненської райради про зменшення поголів’я великої рогатої худоби на 70 голів в 2011 році, а це 350 тисяч гривень, слідчий ніяк не відреагував.  

Не досліджувалося й те, звідкіля узялися близько 400 тисяч гривень на виплату зарплати на підприємстві. Катюха дістав їх зі своєї кишені, чи десь взяв кредит? Якщо так, чи потрібно було продавати їдальню?

Ще про вищезгадані збори. У їх протоколі, котрий перебуває у розпорядженні слідчого О. Перкути, значаться присутніми не 50 осіб (як стверджують очевидці), а в 240 осіб. Це при тому, що приміщення, де вони проводилися, не здатне помістити навіть 70 осіб. 

Виникають логічні запитання: чому районна міліція не проводить слідство належним чином? Чому на зборах на столі у орендаря директора ПСП «Волинь» Катюхи В. М. лежало звернення направлене до Рівненського райвідділу міліції? Чому слідчий Перкута  двічі відмовлявся поїхати на збори, щоб побачити що відбувається насправді? Таке враження що потерпілим є Катюха В. М., а не 295 обманутих людей зі своїми сім’ями. 

У свій час співвласники просили Катюху В.М. надати документи для проведення аудиторської перевірки, але той їх не дав. Є що приховувати? Співвласники хочуть знати про реальний стан щодо управління їхнім майном. Володимиру Катюсі, як орендарю (статутний капітан якого одна гривня), було надано обігові кошти, зерно на складах, споруди і будівлі, сільгосптехніку і запчастини, поголів’я худоби. Пройшло більше 4 років, про стан орендованого майна нічого невідомо. Це не є нормально. Все робиться без відома співвласників. 

Пряником? Ні, кнутом

У середу 27 лютого Катюха В.М. у робочий час побив оператора машинного доїння Володимира Приходька. Чоловік зі струсом мозку і черепно-мозковою травмою потрапив до нейрохірургічного відділення Рівненської міської лікарні. Побив, бо Приходько обурився на те, що Катюха не підписав йому заяву на отримання теляти в рахунок зарплати. Тоді пан-директор вивів його в інше приміщення, вдарив чоловіка кілька разів головою в стінку, кулаками в обличчя, а коли той впав, бив ще й ногами. 

Після госпіталізації Катюха двічі був у лікарні і просив, щоб Приходько написав пояснення начальнику райвідділу міліції, що це було після роботи і не на фермі.  

Катюха підсилав голову профспілки до лікаря, аби той оформив цю травму як побутову, ніби це було не на роботі. В райвідділі знали про побиття Приходька, але тільки через тиждень слідчий на прізвище Солтис почав розшукувати потерпілого, щоб направити його на медекспертизу для зняття побоїв. 

До речі, зарплата закривається телятами також без відома і згоди Загальних зборів. А це є відчуженням орендованого майна і без згоди орендодавців не допускається.

Депутат разом з міліцією?

Всі ці «нюанси» справляють враження, що Рівненський райвідділ міліції не зацікавлений у розкритті злочину стосовно не виплати заробітної плати, зменшенні поголів’я худоби на триста голів, розкраданні та списанні сільгосптехніки і запчастин та щодо заволодіння Катюхою В.М. чужим майном шляхом шахрайства.

Цікаво, що оперуповноважений ВБЕЗ В. Люшин при свідках сказав, що у 2011 році не вина слідчого, що закрили справу, на це була вказівка зверху.  По Басовому Куті люди говорять, що до закриття справи причетний тодішній начальник управління сільського господарства і депутат Рівненської міськради Анатолій Чугуєвець. Підтверджень тут не має жодних, але люди кажуть. 

Також 12 березня збори в кількості 50 осіб (із 295-ти) в порушення всіх існуючих корпоративних прав, без відома і письмової згоди власників майна, ініціативною групою з трьох чоловік – депутата Рівненської міськради Анатолія Чугуєвця, орендаря майна директора ПСП «Волинь» Катюхи В.М. та Уповноваженої особи Співвласників Майна і майнових паїв ПСП “Волинь”  Боровік Г. В. організували продаж трьох орендованих приміщень. 

Цікаво, що 20 березня стік місячний термін щодо розгляду поданої заяви до обласної прокуратури. Відповіді отримано не було. Наступного дня на прийом до прокурора області потрапити також не вдалося. У заяві сформульоване прохання витребувати порушену проти Катюхи В.М. кримінальну справу та передати на розгляд слідчим прокуратури Рівненській області, а також порушити справу щодо корупційних депутата Рівненської міськради Анатолія Чугуєвця та працівників райвідділу міліції Рівненського району. 

Бездіяльність районної прокуратури, що не бачить в діях Рівненського РВ міліції «кришування діяльності» орендаря Катюхи В.М. та вибрала позицію очікування, розумному поясненню не піддається. 

В пошуках правди співвласники подали дві заяви начальнику Рівненського райвідділу міліції, дві заяви першому заступнику начальника УМВСУ в Рівненській області. Була проведена одна зустріч з начальником УМВСУ в Рівненській області генерал-майором міліції Василем Лазутком, також подано дві заяви прокурору Рівненського району, дві заяви прокурору Рівненської області та заява  голові Рівненської облдержадміністрації Василеві Берташу.  Відповідей немає. 

Один із потерпілих співвласників звернувся до Голови Громадської ради при Рівненській ОДА та комісії з питань запобігання та протидії корупції з проханням про допомогу. Відтак це питання нині перебуває і на нашому контролі.

Голови постійної комісії з питань запобігання та протидії корупції ГР при Рівненській ОДА Анатолій Солімчук

Від редакції:

Зважаючи на резонансність цієї справи та велику кількість звинувачень у бік правоохоронних органів, депутата Рівнеради Анатолія Чугуєвця і пана Катюхи, ми – портал «ВСЕ» готові опублікувати і позицію вищезгаданих сторін, аби вислухати і їхнє бачення ситуації, що склалася. Звісно, якщо ці сторони хочуть виловитися і мають що сказати.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.