Рівненський нардеп судиться з управлінням охорони здоров'я

Сьогодні вранці, 19 березня, відбулося перше засідання у справі Рівненського окружного адміністративного суду про закриття протитуберкульозних лікарень. Інтереси мешканців, пацієнтів Острозької протитуберкульозної лікарні та інших зацікавлених у збереженні лікарень осіб представляв Василь Харчук – керівник юридичної служби народного депутата України Юрія Вознюка.

– Я був у тій лікарні, спілкувався з хворими та лікарями, – пояснює народний депутат України Юрій Вознюк. – Усі вони проти закриття лікарні. Ми пікетували Острозьку районну раду, аби не закривали лікарню і, як наслідок, подали три звернення – на пана Кічатого, на пані Богатирьову і на пана Присяжнюка для того, щоб вони досконально вивчили ситуацію, яка склалася. 30 березня 2012 року Рівненська обласна рада прийняла рішення про те, що закриття лікарень, шкіл і так званих соціальних закладів відбувається тільки тоді, коли пройдуть громадські слухання в тому чи іншому населеному пункті. Оскільки таких громадських слухань в Острозькому районі не було, закривають лікарню не правомірно, тому ми подали до суду.

У ході судового засідання сторони надали свої пояснення  та відповіли на запитання суду. Позивач наполягає на тому, що припинення діяльності протитуберкульозних лікарень суперечить статті 49 Конституції України, відповідно до якої існуюча мережа закладів охорони здоров’я не може бути скорочена. Крім того, не було проведено необхідних громадських обговорень та не отримано рішення профільної профспілкової організації. Натомість припинення діяльності протитуберкульозних лікарень призведе до нових ризиків інфікування здорових людей за рахунок пацієнтів, які будуть приїздити у м. Рівне для лікування громадським транспортом.

Представники управління охорони здоров’я облдержадміністрації та Рівненської обласної ради покладалися на те, що лікарні не ліквідують, а лише реорганізовують, однак не змогли відповісти на питання про те, чи будуть в результаті реорганізації збережені протитуберкульозні лікарні в якості відділень обласного диспансеру на місцях. Відтак, вони не змогли надати суду доказів, що пацієнти і в подальшому зможуть отримувати медичну допомогу за місцем свого проживання. Натомість, представник управління охорони здоров’я запевняв суд і присутніх, що усіх пацієнтів доставлятимуть до м. Рівного в тубдиспансер автомобілями швидкої допомоги, безкоштовно.

Наступне засідання Рівненського окружного адміністративного суду відбудеться 22 березня 2013 року о 14.00, під час якого суд розгляне письмові докази сторін. На думку Василя Харчука, керівника юридичної служби народного депутата України Юрія Вознюка, скоріш за все 22 березня суд ухвалить рішення по даній справі.

До слова

Як грім серед ясного неба, від МОЗ України надійшла інформація про те, що виявляється туберкульоз Україні вже майже не загрожує. Позаяк, завдяки вдало проведеній загальнодержавній програмі протидії захворювання на туберкульоз у 2007-2011 роках, показник захворюваності на туберкульоз знизився на 19,2%, а смертність на третину. Захворюваність на туберкульоз у 2012 році склала 68,1 випадки на 100 тис. Спостерігається лише незначне збільшення рівня захворюваності – на 1,3%. Це на 20% менше порівняно з 2005 роком, коли відзначався максимальний рівень цього показника.

Переконані, що подібна втішна статистика незабаром з'явиться по всіх захворюваннях, профільні заклади з лікування яких планують реорганізувати або ліквідувати найближчим часом. Таким чином, в Україні зникне СНІД, наркоманія, дитяча смертність, серцеві захворювання тощо. От тільки це буде на папері, і аж ніяк не у реальному житті. Влада давно уже стала такою собі спілкою художників, від слова «худо», яка малює на аркушах статистики усе, що підказує їхня корумпована совість.

Прес-служба Юрія Вознюка

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.