Сьгодні річниця створення Карпатської України

 

15 березня 1939 року в Хусті було проголошено Соймом незалежность Карпатської України. Державними символами були визнані: синьо-жовтий стяг і український національний гімн «Ще не вмерла Україна». Герб— червоний ведмідь на лівому срібному півполі й чотири сині та три золоті смуги у правому півполі та тризуб з хрестом на середньому зубі. Президентом Карпатської України було обрано Августина Волошина.

Але Угорщина, за підтримкою гітлерівської Німеччини розпочали війну проти Карпатської України. Волошин віддав наказ видати резервну зброю Карпатській Січі. Після зіткнень із чеськими військами, що намагалися роззброїти карпатоукраїнські війська, Карпатська Січ взяла під контроль територію країни.

Частини Карпатської Січі вели кровопролитні бої з переважаючими силами противника по лінії Ужгород-Мукачево-Берегово-Севлюш. Зрозуміло, що шансів виграти в цьому зіткненні не було. Найбільший бій відбувся Красному полі. 16 березня зазнавши значних втрат, ворог зумів захопити Хуст, а 18 вже березня, більша частина території Карпатської України була окупована угорськими військами.

Недовгий період існування Карпатської України став однією з найяскравіших сторінок багатовікової боротьби карпатських українців за встановлення української державності.

Більше інформації та фото можете знайти на сайті "Історична правда".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.