Скільки коштів витрачають рівненські чиновники на піар. Частина 1

Сучасна політика та влада вже неможлива без тотального піару та прославлення досягнень державних діячів. Без тіні сум'яття про свої досягнення у всі сурми сурмлять представники різних політичних сил. Керівники змінюється, а звичка більше говорити ніж робити залишається традиційно незмінною. "ВСЕ" проаналізув скільки ж державних коштів керівники Рівненщини втрачають на розповіді про себе улюблених в Інтернеті, газетах та телебаченні.

 

 

 

 

 

Індустрія новин та піару все більше переходить в Інтернет-мережу. Газети та журнали невпинно втрачають тиражі, а все більше новин українці дізнаються саме з інтернет-сайтів.  Сюди останнім часом спрямовують значну частку бюджету рекламодавці, тут починають активно піаритись політики. З відставанням на півкорпуса в цьому напрямку крокують і органи влади. У першій частині дослідження ми проаналізуємо витрати рівненських чиновників на офіційні сайти та продукування новин в інтернеті. Міські та районні ради та адміністрації вже кілька років підтримують роботу власних інтернет-сайтів, а останнім часом активно їх розвивають.

 

"Что нам стоит сайт построить…"

 

Сайт, як і час, - це в першу чергу гроші на його розробку та утримання. Тож у скільки рівненським державним органам влади обійшлась розробка офіційних інформаційних сайтів. Рекордсменом з витрат тут стала Рівненська обласна рада. За даними інформаційного агентства "Четверта влада" у  2007 році обласна рада за розробку сайту витратила з бюджету 28 680 гривень. Ймовірно функціональність ресурсу недостатньо влаштовувала керівників депутатського корпусу, тому що вже в 2012 році сайт вирішили переробити. І витратили на це 40 тисяч гривень. За інформацією "Четвертої влади", Рівненська міська рада була значно економнішою – офіційний сайт створили силами штатних працівників. А от Рівненська облдержадміністрація на створення свого сайту витратила 45 700 гривень місцевих платників податків.

Сайти районних рад Рівненської області коштували платникам податків від 1200 гривень до 3 000 гривень. Деякі райради створили свої сайти силами власних працівників. З 16 райдержадміністрацій 10 адміністрацій не витрачали коштів на створення своїх сайтів.

Варто зауважити, що розробка новинних сайтів у Рівному звичай коштує від 700 до 10 тисяч гривень. Як розповідають web-розробники непоганий інформаційний портал з безліччю функцій може коштувати в межах 10 тисяч українських грошових одиниць.

Чи мають всі такі функції сайти обласної ради та адміністрації – може оцінити кожен читач.

 

Майже безкоштовне користування

 

Створити сайт – це лише початок справи. Для стабільної його роботи  протрібно вкладати час та кошти на його утримання. Зокрема це плата за  хостінг, користування доменним іменем, технічну підтримку.

Ми звернулись з офіційними запитами до місцевих органів влади з проханням повідомити нас у яку суму обійшлось утримання сайту. Лідерські позиції тут знову ж таки зберігає обласна рада. У 2011 році на утримання офіційного веб-сайту обласною радою було витрачено 2400 грн. У відповіді чиновники не стали деталізувати статті витрат. А от в же у 2012 році кошти на утримання офіційного веб-сайту не витрачалися. Не зрозуміло тільки чи то сайт не працював чи кошти в 2011 році були витрачені дарма?

Максимальну економність задекларували працівники Рівненської ОДА. У листі відповіді вони зауважили, що у  2011 - 2012 роках кошти на утримання, технічну підтримку офіційного не витрачалися.

— Сайт розміщений на сервері облдержадміністрації, тому плата за хостінг відсутня, — повідомив заступник голови ОДА Андрій Лавренчук. — Послуги з реєстрації, перереєстрації, продовження доменних імен у gov.ua органам державної влади України надаються без оплати.

Ні копійки на утримання офіційного сайту за два останніх роки не витратила і міська рада.  За словами начальника відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Олеся Лопачука, хостінг та доменне ім'я сайту міської ради провайдер надає безкоштовно.

 

Безкоштовна робоча сила

 

Декларую чиновники і значну економію робочої сили в процесі наповнення та підтримки сайту.

 — Наповненням веб-сайту в обласній раді займаються працівники двох відділів, - розповів Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Микола Яцюк. — Відділ аналітично-інформаційної роботи та контролю виконавчого апарату обласної ради відділ відповідає за інформаційне наповнення рубрик «Анонси» та «Новини» офіційної веб-сторінки обласної ради. Доступ до адміністрування веб-сайту мають 3 працівники відділу.

Згідно положення про відділ забезпечення доступу до публічної інформації, захисту персональних даних та роботи зі зверненнями громадян виконавчого апарату обласної ради відділ займається оприлюдненням публічної інформації. Доступ до адміністрування веб-сайту мають 2 працівники відділу.

Заробітну плату ці працівники отримають відповідно до штатного розпису радою. Власними силами наповнюють сайт і чиновники з міськвиконкому. Технічною підтримкою сайту займається працівник відділу автоматизації інформаційного забезпечення та управління виконавчого комітету Рівненської міської ради, наповненням сайту займається працівник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Аналогічний принцип роботи задекларували і  обласній адміністрації. За словами Андрія Лавренчука, обслуговуванням сайту та інших інформаційних систем займається один працівник адміністрації.  А наповнюють сайт працівники з управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Точніше кажучи прес-служба.

Власне, про діяльність та видатки на роботу прес-служб рівненських органів влади ми  поговоримо в продовженні тему. Крім того торкнемось і бюджетних витрати чиновників на замовні публікації та ефіри в ЗМІ.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.