У рівненському діагностичному центрі говорили про вроджені патології

Сьогодні в кабінеті головного лікаря Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука відбулася прес-конференція з нагоди проведення міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти діагностики вроджених вад розвитку і спадкової патології».

У ній взяли участь: Бойко Віталій Ярославович – начальник управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації, Горовенко Наталія Григорівна, Зав.кафедри медичної генетики КМА ПО ім. П. Л. Шупика, Кисіль Володимир Миколайович - головний лікар РОКЛДЦ ім. В. Поліщука, Медведев Михайло Васильович – Зав. кафедри УЗ і пренатальної діагностики (Росія).

Теза зустрічі: “діти мають право народитися без тих вроджених вад розвитку, які медична наука і практика може сьогодні попередити”

Учасники говорили про вроджені вади розвитку у Рівненській області, пренатальну діагностику вроджених вад розвитку, сучасні концепції пренатальної діагностики вроджених вад розвитку, медичну генетику у загальній медичній практиці, про результати вагітності у жінок з онкопатологією тощо.

Після спілкування з Рівненськими ЗМІ учасники розпочали конференцію в приміщенні актової зали медзакладу «Сучасні аспекти діагностики вроджених вад розвитку і спадкової патології». У ній беруть участь провідні медики регіонів України та Росії (Москва, Київ, Львів, Луцьк, Хмельницький, Рівне), лікарі акушери, гінекологи, лікарі УЗД, пренатальної генетики, неонатологи, педіатри, сімейні лікарі тощо.

Програма науково-практичної конференції з міжнародною участю

«Сучасні аспекти діагностики вроджених вад розвитку і спадкової патології»

9.45 – 10.30  Реєстрація учасників конференції.

10.30   Відкриття конференції.

11.00   Вроджені вади розвитку у Рівненській області.
             Євтушок Л.С. (м. Рівне)

11.20  Медична генетика у загальній медичній практиці.
             Горовенко Н.Г. (м.Київ)

12.00  Сучасна концепція  пренатальної діагностики вроджених вад розвитку.
             Медведєв М.В. (Росія, м. Москва)

13.30  Синдром Ніймеген.
             Акопян Г.Р. (м. Львів)

13.50  Генетичні аспекти репродуктивного здоров’я.
             Гельнер Н.В. (м. Львів)

14.15- 15.00   Перерва.

15.00  Молекулярна діагностика спадкової патології.
             Макух Г.В. (м. Львів)

15.20  Результати вагітності у жінок з онкопатологією.
             Кіцера Н.І. (м. Львів)

15.40  Моніторинг вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами – досвід Програми запобігання вродженим вадам розвитку «ОМНІ- мережі для дітей» .
            Зимак-Закутня Н.О. (м. Хмельницький)

16.00  Масовий скринінг новонароджених на спадкові порушення обміну речовин.
             Калинка С.О. (м. Луцьк)

16.15  Пренатальна  діагностика вроджених вад розвитку у Рівненській області.
             Сосинюк З.О. (м. Рівне)

16.30  Закриття конференції.

Ключові слова: 

Коментарі

Якийсь мудрець чи лікар сказав: "людина те, що вона їсть". На мою думку багато вроджених вад можна було б уникнути як би люди харчувались здоровою, екологічною їжею, вели здоровий образ життя, займались спортом т.щ.. Але як показує життя людині, доки півень не клюне, до здоров'я, свого та новонароджених дітей, немає діла. Що говорити коли на рівні держави в школах скорочуються заняття фізкультурою,  не ведеться профілактика, аналіз захворювань, не пропагандується здоровий спосіб життя, за винятком вакцинації і то неякісної, бо вона деяким владним людям приносить прибутки. І які б семінари не проводили на високому рівні з найпровіднішими медиками, доки держава не наведе порядок в харчовому виробництві, не почнене стимулювати власного сільгоспвиробника, не візьметься реально пропагандувати здоровий спосіб життя, нічого не зміниться і далі ми будемо споживати "пальвову смолу" та продукти нашпиговані канцерогенами.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.