У Рівному говорили про електронне урядування

14 березня у Рівному відбувся семінар на тему запровадження технологій електронного урядування на прикладі Вінницької міської ради. Позитивним досвідом із представниками депутатського корпусу та журналістами обласного центру поділився член координаційної ради Громадянської мережі ОПОРА, виконавчий директор «Подільської Агенції Регіонального Розвитку» Олег Левченко.

Сьогодні місто Вінниця є прикладом найуспішнішого використання електронного урядування в Україні. В обласному центрі ефективно діє Прозорий офіс надання адміністративних послуг, електронна мапа, служба прийому та контролю за зверненнями громадян «Цілодобова варта» та багато інших новітніх елементів управління. Запровадження новітніх інструментів комунікації між органами влади та громадськістю дозволило вирішити проблему черг та ходіння за довідками по кабінетах чиновників.

Олег Левченко розповідає про електронне врядування. Фото Сергія Паладійчука

- У Вінниці ми створили для людей такі умови, при яких вони можуть подати документи, записати дитину до садочка чи заплатити за комунальні послуги не виходячи із дому, - розповідає представник ОПОРИ. – Результат нашої роботи більш ніж вражає. Сьогодні, весь документообіг органів муніципальної влади відбувається через електронні системи, що дозволяє врази пришвидшити термін розгляду питань. Мешканцям міста більше не потрібно стояти в чергах для отримання адміністративних послуг.

Успішне запровадження електронного урядування у Вінниці відбулося завдяки тісній співпраці громадськості та органів муніципальної влади. Міський голова Володимир Гройсман усвідомив важливість запровадження новітніх технологій управління і доклав зусиль до практичної реалізації цього проекту. У 2012 році це дозволило скоротити кількість працівників апарату управління міської ради Вінниці на 15%.

Сьогодні Рівненщина знаходиться в числі аутсайдерів за рівнем впровадження новітніх технологій управління. Проте, якщо на те буде добра воля міської влади, вже найближчим часом ця ситуація може кардинально змінитися на краще. Принаймні так вважає Олег Левченко, який відіграв ключову роль у запровадженні е-урядування на Вінниччині. Перші кроки уже зроблено. Наступним заходом ОПОРИ стане організація візиту делегації з Рівного до Вінниці, щоб міські посадовці могли переконатися у ефективності новітніх систем управління.

Ключові слова: 

Коментарі

А їм воно потрібно, мається впровадження е - управління, адже в мутній водичці легше рибку ловити, але....якщо наші міські чиновники побачать, що і тут можна руки погріти, тоді відразу візьмуться за впровадження. Адже в наших державних структурах вміють заробляти гроші завишуючи кошториси, це в нас вже як національна риса.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.