У Рівному презентували кавовий альманах

15 березня у приміщенні Рівненського Будинку вчених відбулась презентація щорічного, уже шостого, випуску альманаху «На мольбертах днів» Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.

У альманасі творчості юних літераторів вміщено найкращі поетичні та прозові твори юних митців слова Рівненщини – слухачів, кандидатів і дійсних членів Рівненської МАНУМ. До речі, у видання потрапили і вірші киянина. Виявилось, що керівник інформаційної юнацької агенції «МАН-Інформ» Олексій Смірнов також пише поезію, щоправда російською мовою.

Серед тих, чиї роботи потрапили в альманах і твори переможниці Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт 2011 року Марійки Боярської. Дівчина зізнається, що літературна діяльність для неї – розвага.

- Почала писати вірші, напевно, з часу, коли взагалі навчилась писати, - розповідає дійсний член МАН, студентка ІІ курсу української філології Львівського національного університету ім. Івана Франка Марійка Боярська. – Тоді це були примітивні спроби. Хоча, я, напевно, ніколи не буду задоволена своїм рівнем і завжди прагнутиму досконалості. Зазвичай порушую важливі психологічні теми, що примушують думати. Проте не прагну, аби мої книги потрапили на полиці книгарень.

За словами начальника управління освіти та науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського, які саме твори потраплять в альманах визначає компетентне журі. Представники очолюваного ним управління не втручається у цей відбір, а лише забезпечує гроші на його видання.

- Для дітей щастя, що їх роботи зараховують до робіт на рівні області. До того ж, цей альманах розповсюджується там, де навчаються ці автори. Мені приємно, що розширилась географія учасників та те, що окрім дівчат додались ще й автори-хлопці, - зауважив головний освітянин Рівненщини.

До відбору творів для альманаху також долучився заступник директора з навчально-методичної роботи РМАНУМ Олександр Мазур, який має редакторський досвід. Він розповів, чому саме кава стала наскрізною темою видання та ідеєю для оформлення обкладинки.

- Вихід цього альманаху давно очікувана для нас подія, - говорить Олександр Мазур. - Це вже шостий альманах. Він пройшов випробування часом. Цього разу до видання потрапили твори 27 авторів. Те, що у альманасі фігурує кавова тема – це не просто. Ми усвідомили, що настав час зробити тематичний альманах і зважили на те, що часто зустрічаємось за чашкою кави, аби обговорити свої проблеми. У творах, де є слово «кава» ми навіть виділили його жирним шрифтом.

Альманах отримають автори творів, бібліотеки навчальних закладів, де вони вчаться та районні відділи освіти Рівненщини.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.