Українці, через кризу, змушені позичати "дорогі" гроші

Через фінансову кризу українські банки посилили правила видачі кредитів, тому українці вимушені позичати кошти у кредитних спілках під 90% річних, пише "Економічна правда".

Крім паспорта та ідентифікаційного коду від клієнта там запитають довідку з місця роботи (яку перевірять як мінімум двічі). Від поручителя потрібно не тільки письмове запевнення, але і його особиста присутність на оформленні документів за позикою.

Крім цього у позичальника має бути чиста кредитна історія і певний рівень заробітної плати. З останнім виникає найбільше незручностей, оскільки значна частина українців отримують всю, або частину зарплати "в конвертах".

У кредитних спілках вимоги набагато м'якші. У більшості випадків, щоб стати членом кредитної спілки і отримати там позику, достатньо написати заяву і заплатити при цьому пайовий і членський внесок (від 1 грн до 500 грн).

За вихід з союзу вступний внесок, як правило, не повертається. Зазвичай там немає страховки, не так пильно перевіряється історія клієнта, але і ефективна ставка на кредит набагато вища, ніж у банків: 60-90% в рік, проти стандартних банківських 30-45% в рік.

Коментарі

Не можна зрозуміти, ми живемо в Україні чи Гондурасі?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.