Як чужі діти рідними стали

 

Подарувати батьківське тепло зовсім чужим дітям наважиться далеко не кожна бездітна сім’я. А якщо чоловік і дружина свідомо роблять це, маючи власних дітей, то такий вчинок – приклад духовної сили і душевної доброти. Підвердження цьому – щирі дитячі усмішки двох братиків і сестрички, для яких Олена   і Володимир  Ноздрюхіни з Острожчини стали справжньою люблячою родиною.

 

Що таке багатодітна сім’я Олена Семенівна знає з дитинства, адже  була єдиною сестрою шістьом своїм братам. Знає, що таке робота в колгоспі, де пасла телят, в сільському домашньому господарстві. Її руки звикли до праці, тому  і своя  сім’я завжди трималась  на вирощеному власноруч. Так було з першим чоловіком, який помер і з яким у жінки народилось троє дітей – Сергій, Ольга та Олександр.  Так є і  зараз з другим чоловіком Володимиром. Свої діти повиростали,  лише Олександр зараз живе з батьками. На жаль,  не довелося Олені Семенівні стати бабусею. Напевне тому і вирішили з чоловіком взяти в сім’ю дитину.

- Володя  у мене чорнобилець, роботящий і дуже любить дітей. Це була  його ідея – взяти з дитбудинку дівчинку, - згадує Олена Ноздрюхіна. - Порадившись у райдержадміністрації, я почала збирати документи на усиновлення. Коли приїхала в Рівненський Будинок Малютки, мені запропонували взяти в сім’ю дівчинку Соню. Але вона була не зовсім здорова і це мене зупинило. Я знаю, що таке хворі діти, адже у меншого сина був ДЦП. Тоді, в радянські часи стабільності лікування було безкоштовним, а зараз? Я б просто не справилась з хворою дитиною. Звичайно, це мене бентежило, а чоловік заспокоював. Тоді в райдержадміністрації  мені  розповіли про  3 дітей – двох братиків  і сестричку, які опинились у нелегкій ситуації і яких потрібно брати у сім’ю всіх разом. Я розповіла про це чоловіку, а він і каже: „Там де одне, там і троє, справимось”.  Двічі я їздила до старших Насті і Максима у Мізоцький інтернат і брала їх додому погостювати, ближче познайомитись. А ось за найменшого, Павлика переживала найбільше, бо я призабула як з малими дітьми спілкуватись. Коли вперше приїхала знайомитись з ним  в  Будинок Малютки, юрист мене попередила, що він постійно плаче, пригнічений. Вивела його вихователька, такого милого, маленького, він дивиться на мене сумними очицями а я і кажу: „ Підеш на руки до мами?” Павлик від повів: „ Піду!” і обняв мене як рідну. Вихователі аж здивуалися...

Тоді Олена Семенівна і зрозуміла, що ця дитина стане їй рідною, все буде добре. Вона забрала Павлика і приїхала з ним на таксі у село. Так само просто і без проблем хлопчик пішов на руки до чоловіка. Ось так діти отримали нову сім’ю,  а батьки  - відповідальність і нові обов’язки. Сьогодні Олена Семенівна згадує, що наважчим було оформлення документів. Так вже сталося, що оформлення опікунства  зайняло дуже багато часу і сил, адже діти не мали свідоцтв про народження, мали  російське громадянство.  А в цей же час сама адаптовувалась до збільшення сім’ї, потреб дітей.

- Поки той процес тривав і допомога на дітей не була оформлена, їх треба було одягнути, до школи зібрати. Ми продали корову і  купили дітям все необхідне, - продовжує невеличка на зріст жінка із спрацьованими руками, депутат сільської ради. -  А ще ми їх похрестили аби мали вони Боже благословення вже в нашому домі.

Коли  мама Лєна ( так її називають діти) згадувала події три річної авності, 6-річний  Паша хвалився своє творчістю – розмальовками. До нього приєднався і Максим-школяр. Розповів, що йому школі найбільше подобається фізкультура, малювання і трудове навчання. Настя в цей час робила уроки.

- Настя у нас дуже активна, займається гімнастикою, співає і навіть зайняла перше  місце в конкурсі  «Атомна енергетика і ми», - не без гордості розповідає багатодітна мама.

Настя допомагає з уроками Максиму, адже мама вже під забула шкільну науку. А ще дівчинка навчилась доїти корову, миє посуд і пере свої речі. Адже в інтернаті одяг забирали і видавали чистий. Олена Семенівна ж привчила саму себе обслуговувати – дівчинка ж росте.  Вже сьогодні вона знає, що хоче бути лікарем.  

Незабаром Паска і Павлик вже знає, що він з мамою буде фарбувати яєчка, як в минулому році. Загалом, за словами Олени Семенівни діти в їжі не перебірливі – звідки вибагливості взятись? Їдять усе і як усі діти полюбляють солодке.

Діти жалілися батькам, що раніше в інтернаті їх ображали. Тому Паша  донедавна  побоювався чужих людей. Мама Лєна переконала, що нікому його не віддасть і ніхто його не образить.

- Тяжко було з дітьми спочатку, але  я  жодного разу не пошкодувала, що їх взяла. І все це завдяки чоловікові, бо якби не він, сама б не справилась, - ділиться Олена Ноздрюхіна. – Господарство велике і руки до нього прикласти треба. Але діти кажуть, що тато краще відноситься до них, ніж я. Бо він гляне і все, а мама строгіша, дисципліну любить. Володя сам ремонт в хаті робить помаленьку, хоч здоров’я підірване Чорнобилем дається взнаки.  

...Ще недавно  чужі для Ноздрюхіних діти стали рідними, своїми.  Вони граються і вчаться, сміються і  радіють іграшкам в теплому домі. Ось так любов і добро здатні змінити дитячі життя.

Коментарі

Проста історія про справжніх та милосердних людей. Дай Боже їм своєї милості та благодаті. Від таких розповідей хочеться жити!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.