Запитай себе, що ти можеш зробити для Рівного

Фольксваген упіймав момент, вискочив праворуч і стрімко поїхав уперед тротуаром, об’їжджаючи колону автомобілів. Цю картину я спостерігав уранці із вагону метрополітену на під’їзді до Мосту метро. І так кожного ранку: авто сунуться на правий берег бампер у бампер, із середньою швидкістю 10 км/год час-від-часу повністю зупиняючись.

Ставлення до автомобілю я змінив декілька років тому. Він мені потрібен для того, щоб подорожувати, виїхати з друзями за місто, перевезти при потребі якісь речі. Але не для того, щоб возити свій зад на роботу. Для цього є громадський транспорт. Я не розумію людей, які долають містом чималу відстань автомобілем, стоять на перехрестях, у пробках/тянучках, а потім ставлять транспорт на стоянці й цілий день перебувають в офісі.

Мені подобається метро. Навіть не зважаючи на скупчення людей у години пік у вагонах і станціях-переходу. Шкода його немає у Рівному. Але в маршрутках мені теж подобається (зокрема тим, що на відміну від Житомира ходять частіше й сплачуєш на виході). Є багато переваг користування громадським транспортом, які компенсують його недоліки. Для мене це можливість читати, або зосередитися на подкасті.

До чого я веду – настав час і кожен має змінити своє ставлення до автомобіля. Транспорту стало більше. Пробки і «тянучки», які раніше були особливістю трафіку столиці й міст-мільйонників, уже декілька років «відчувають» й жителі таких міст, як Рівне чи Житомир. Автомобілів стало більше, а інфраструктура міст планувалися іще в часи «совка».

Методи боротьби з трафіком, які застосовують міські влади, не працюють. Ну закрив Хомко центр міста для автотранспорту і що? Проблеми з трафіком на сусідніх вулицях, а у центрі так само їздять «мажори» і «ксиви», і дорожнє покриття не залишилося в ідеальному стані (один із аргументів чиновників). Треба міняти підхід.

Останнім часом усе частіше згадую слова Джона Кеннеді: «Ask not what your country can do for you, ask what you can do foryour country». «Не питай, що твоя країна може зробити для тебе. Запитай себе, що ти можеш зробити для неї». Ти можеш змінити своє ставлення до користування автомобілем і громадським транспортом і зробиш неоціненну послугу Рівному. Менше транспорту, менше дорожніх пригод, чистіше повітря, менше негативних емоцій, більше заробіток «маршруточників» і комунальників, більше забезпечені їхні діти, щасливіші усі…

P.S. Усім, хто зараз почне наввипередки з піною у рота наводити приклади як їм важко діставатися до роботи з-за міста, або скільки доводиться «мотатися» містом, вирішуючи питання, і тому подібне, хочу одразу сказати – почуйте мене, припиніть скиглити, думайте і шукайте можливості. Безвихідних ситуацій не буває.

в якості ілюстрації обрана світлина, зроблена у так званому довгому переході між станціями столичного метро "Майдан Незалежності" й "Хрещатик", яка засвідчує один із недоліків цього виду громадського транспорту

Коментарі

Європа вже пересідає з автівок на громадський транспорт. Але в них там і податки/страховки на авто непомірні, і громадський транспорт комфортний та точний. В нас поки що краще їздити автомобілем, але не знаю чи так буде завжди. З такою ціною пального на інший кінець міста вже мушу їздити маршруткою.

Вирівнюйте текст по ширині, так значно краще читати

Досить скігліті, їдьтє на маршрутках, кровосісі

За метро не знаю чи Хамко, навіть і в промороликах до виборів, візьметься, а от отакі довгі переходи як зображено на світлині, від Б. Криниці до В. Омеляни та від Обарова до Квасилова це саме те що сьогодні актуально. Тим паче навики підземного будівництва в Хамка вже є.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.