ПАСІЧНИК Ігор Демидович

Пасічник Ігор Демидович, ректор Національного університету „Острозька академія”

Навчався в Київському державному університеті ім.Т.Г.Шевченка, Львівському державному університеті ім. І.Франка, Рівненському педагогічному інституті за спеціальністю «Математика». У 1981 р. Ігор Демидович  захистив кандидатську дисертацію в галузі педагогічної та вікової психології, в  1993 р. –  докторську. Працював в Українському інституті інженерів водного господарства; деканом факультету педагогіки та методики початкового навчання РДГУ. 

Кульмінаційний етап його кар’єри розпочався в 1994 році із відродження Острозької академії  - спочатку колегіуму, а нині вищого навчального закладу 4-го рівня акредитації. Тоді багато скептиків не вірили, що у провінційному містечку хтось здатний відродити колишню славу Острозької слов'яно-греко-латинської академії. Той час Ігор Пасічник згадує як найважчий період свого життя. Однак йому це вдалося і сьогодні вуз є знаним та шанованим далеко за межами України. За вагомі заслуги у відродженні академії в 2009 році Президент України Віктор Ющенко присвоїв Ігорю Пасічнику звання Героя України.

Цій нагороді передували і ряд інших - лауреата Державної премії України в галузі архітектури,  орден Князя Ярослава Мудрого IV-V ст. Ігор Пасічник – автор понад 150 наукових праць у галузі вікової, юридичної та економічної психології. Підготував 15 кандидатів наук.

Нещодавно університет, очолюваний невтомним ректором, увійшов у п’ятріку найкращих вузів України за рейтингом Міністерства освіти та науки україни. Це ще одна заслуга Ігоря Пасічника, завдяки якому академію називають в Острозі Ватиканом  - державою в державі. Сюди дуже часто приїздять відомі гості з України і з-за кордону. Територія закладу оновлюється і розширюється, в центрі міста будується гуманітарний корпус академії. Дякуючи студентам,  старовинний Острог  розвивається, молодіє.

Ігор Пасічник народився 19 жовтня 1946 року на хуторі в селі Глинки Рівненської області. Одружений. Дружина Ядвіга Августівна –   професор кафедри економіки та математики Національного університету “Острозька Академія”. Доньки Ольга та Наталя, онуки Ніколіна та Назар.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.