Де у Рівному хороші сауни та лазні? [ОГЛЯД]

У новому циклі оглядів "ВСЕ Рівне" журналіст сайту «ВСЕ» Віта Рижук знайомить вас з кращими закладами відпочинку в місті. До відкриття «банного сезону»  відвідаємо бані і сауни міста, оцінимо їхню чистоту та атмосферу.

Лазня здавна була популярною у різних народів. Ще в Давньому Римі поширеним місцем для релаксації чоловіків і жінок були лазні та терми. Не змінилася ця прекрасна традиція і до сьогоднішнього дня.

 Щороку у Рівному створюють багато місць для відпочинку, от тільки об'єднати його з корисними для душі і тіла методиками, можливо лишень у лазнях і саунах. До того ж, за вікном осінь, а у таку пору року  рівняни все частіше відпочивають саме у таких місцях. 

Загалом у Рівному та передмісті налічується 33 заклади, де пропонують окрім традиційної російської лазні, і більш екзотичні варіанти - фінська сауна, хамам та інші незвичайні сауни. Але перед тим, як розглянути кращі із них, давайте розберемось у різновидах лазень та саун.

Спочатку кілька слів про російські та фінські лазні. Основна відмінність тут полягає у вологості повітря. У фінській сауні температура повітря може досягати 100 і більше градусів, а в російській лазні така температура стала б згубною для життя. У фінській сауні, у свою чергу, не прийнято паритися з віниками, а от в російській парній віник є невід'ємним атрибутом. Тим не менше, і російська лазня, і фінська сауна схожі в одному - після парної слід зануритися в прохолодний купіль або (якщо ви досить треновані) навіть у сніг. Після цього йде застілля з чаєм, виключаються холодні напої та спиртне. Зазвичай час відвідування сауни або лазні обмежується двома-трьома годинами, при цьому відвідування парних забороняється дітям, вагітним і людям з хронічними захворюваннями.

Популярності у нашому місті набуває і турецький хамам. Його основна відмінність від російської лазні і тим більше фінської сауни - це менш жорсткий вплив пари на людину. У хамамі окрім роздягальні та кімнати відпочинку, як правило, роблять кілька парних, температура в яких відрізняється між собою. Хамам - це більш «м'яка» лазня, тут практично немає екстремальних умов, що спонукає до спокою та розслаблення. У деяких турецьких лазнях також встановлюють джакузі та масажні кабінети.

Отож, побувавши у місцевих парних, можна із впевненістю зазначити – гарно відпочити із друзями є де, був би час, бажання та гроші. Хочеться ще зазначити, що найбільше вразив та запам’ятався турецький хамам. Мабуть, через те, що під час відвідин хамаму можна скористатись і послугами масажиста. Тому представляємо вашій увазі три заклади, які як на мене є кращими для відпочинку з друзями та відвідин лазні загалом.

Комплекс відпочинку готель-SPA & Ресторан "MelRose" запам’ятався турецьким  хамамом та фінською лазнею з басейном.

У сауні є кімната відпочинку з м'яким диваном, лежаками, столом і телевізором. У розпорядженні відвідувачів є електричний чайник і чашки для приготування чаю.

Також безкоштовно вам запропонують рушники, простирадла, фен, мило, шампунь і чайний набір. За додаткову плату можна придбати віники, капці, комплекти для лазні, послуги масажиста та комплексні SPA-програми для разслаблення і догляду за тілом.

Серед переваг "MelRose" – легка пара та ряд цілющих процедур. У хамамі ви відчуєте комфортну атмосферу: м’яке та приємне світло, тепло. Сподобались також фірмові фіточаї та настої з лікарських трав, які заспокоюють та очищують організм.

 Хотілося б ще відмітити рівень обслуговування: персонал ввічливий та привітний, після спілкування з яким є бажання відвідати "MelRose" ще раз.

Коли відвідала сауну готелю «Айвенго», була не менш приємно здивована. Одна із саун розташована в першому корпусі готелю. Сауна оздоблена натуральним деревом, яке створює атмосферу комфорту і затишку. Використання природних матеріалів в інтер'єрі дозволяє забезпечити кожному відвідувачу справжню релаксацію - відпочинок тіла та душі.

Сауна в «Айвенго» умовно розділена на дві зони - зону відпочинку та басейн. Парна розрахована на 6-8 осіб. А у басейні розмірами 9м х 4м х 1,6 м температура води весь час підтримується на одному рівні. Як нам пояснили, це робиться для забезпечення оптимального контрасту гарячого повітря і води, що підсилює дію механізму терморегуляції і стимулює багато важливих функцій організму.

Щодо сауни, то остання оснащена лежаками, великим телевізором та душем.

Без додаткової оплати можна користуватись: рушниками, простирадлами, феном, милом та шампунем. За додаткову плату надаються: віники, тапочки, банні набори, послуги масажиста.

Лазня готельно-ресторанного комплексу «Софія» також вразила своїми можливостями для відпочинку. До речі, вона нещодавно відкрилась після ремонту. Хамам тепер у "Софії": новий, відремонтований та оснащений усім необхідним для чудово відпочинку.

 У дизайні використали світлі тони у поєднанні із яскравими світловими акцентами. Вражає абсолютно усе: від лебедів із рушників – до басейну з кольоровим підсвіченням та гейзерною функцією, яка додає ефект джакузі.

До послуг відвідувачів - суха фінська парна та російська лазня, з можливістю регулювання вологості пари.

Басейн також вирізняється своєю дизайнерською родзинкою. Коли знаходишся у ньому (це стосується вечірньої пори), складається враження ніби ти всередині печери. Такий стиль басейну мабуть сподобається кожному.

У розпорядженні кожного клієнта: телевізор, камін, чайник, рушники та простирадла, фен, мило та шампунь. Зо окрему доплату можна придбати: тапочки, віники, шапочки.

Усі лазні Рівного мають свої правила, ціни та відношення персоналу до відвідувачів. Але в будь-якому випадку, у всіх вищеописаних закладах привітні та ввічливі працівники. Можливо, це через те, що я пред’явила посвідчення журналіста, а можливо, у них таке приязне ставлення до всіх клієнтів. Але як би там не було, усі вищеописані заклади я рекомендую відвідати та вже самим переконатись у моїх оцінках.

Продовження циклу у наступних матеріалах.

 

З любов`ю, 
щиро ваша Віта Рижук.