Рівняни розповіли, у скільки їм обійшовся відпочинок в Україні

Літо у самому  розпалі. Хтось вже побував у відпустці, інші ж ще тільки планують свій відпочинок. Як зазначають представники турбізнесу, після анексії Криму рівняни відкрили для себе інші сонячні місця. З цієї причини в Україні стрімко почав розвиватися внутрішній туризм. Зазнали зміни і тенденції відпочинку за кордоном. Отож, про ці та інші тренди туристичного сезону-2015 дізнавалася кореспондент сайту «ВСЕ».

Ближче та краще: рівняни відкрили нову сторону туристичної України

За даними соціологічного опитування у найбільшій спільноті міста «Типове Рівне», жителі обласного центру та прилеглих районів обирають відпочинок в Україні. Так, за минулі два місяці із внутрішніх напрямків найпопулярнішими стали курорти Чорноморського узбережжя, Карпат, Придністров'я та центральної частини країни.

Самі ж рівняни зазначають, що відтепер дорога до Криму українцям закрита, тому вони частіше почали подорожувати областю, карпатським, одеським напрямками тощо. Судячи з відгуків користувачів соцмереж та з інформації турагенств, на них зараз практично ажіотажний попит, у тому числі за рахунок тих, хто багато років відпочивав у Криму. Туристи задоволені. Кажуть, ціни там адекватні та й сам відпочинок залишає лише приємні спогади.

 

Загалом, коли мова йде про внутрішній туризм, експерти підсумовують, що він виграв від спаду на зовнішніх напрямах.

- Зазвичай більшість людей керуються, в першу чергу, ціною туристичних пакетів. Другий не менш важливий фактор - ліберальний візовий режим. Тому найбільш популярними країнами, які сьогодні обирають рівняни для відпочинку в літній період, є Туреччина, потім Єгипет, і на третьому місці Болгарія. Попит на такі країни, як Греція, Іспанія зменшився більше, ніж вдвічі. Це пов'язано з нововведеннями у візовому режимі від  23 червня поточного року. Більшим попитом почав користуватися Кіпр. Привабливими країнами для рівнян є Чорногорія і Хорватія (які можна відвідати без Шенгенської візи), а також можливістю здійснити подорож на власному авто, - пояснює директор однієї із рівненських турагенцій Надія Бондарчук.

Справді, Шенгенська віза тепер - це довго і дорого. Від нововведень, про які розповідає Надія Бондарчук, цей напрямок, безсумнівно, постраждає. Уже з 23 червня для подачі документів на візу потрібна присутність для того, аби зробити відбитків пальців. І питання навіть не в тому, що на оформлення віз буде йти більше часу. Просто це перешкода, і людина в такій ситуації кілька разів подумає, чи варто їй двічі їхати у візовий центр або консульство.

До слова, всі місцеві туроператори, опитані журналістами, надають одні й ті ж дані. Справді, найпопулярнішими напрямами серед рівнян залишаються Єгипет і Туреччина, щодо решти країн, то кількість туристів із Рівненщини стрімко зменшується. Схожа ситуація і у інших областях. Так, за даними Міністерства культури і туризму Туреччини, в травні цього року країну відвідало майже 50 000 українських туристів, а з початку поточного року — більше 160 000 українців.

В сучасних економічних умовах рівняни намагаються все більше заощадити. Так, тури вихідного дня і короткі 2-3-денні мандрівки у сусідні країни користуються активним попитом. Наприклад, всередині турецького напрямку відбулася переорієнтація: люди стали менше їздити в Анталію і подібні місця та частіше в Стамбул, купуючи короткі тури тривалістю 2-3 дні. У турагенціях кажуть, що такий відпочинок за кордоном обійдеться у ту ж вартість, як і десятиденний тур в Одесу.

Як бачимо, внутрішній туризм у нинішніх умовах отримує шанс на розвиток і додатковий заробіток. Це і не дивно, адже Карпатські курорти користуються попитом влітку, адже не всі їдуть до моря, та й тамтешні готелі в цьому році не так підняли ціни, як на півдні країни. Середня вартість триденного туру – 600 – 2 000 гривень із людини.

Хоча з огляду на останні збройні конфлікти та заворушення на Закарпатті рівняни почали відмовлятися від туристичних пропозицій Ужгорода, Мукачева та інших туристичних центрів того району.

Якщо до моря - то в Одесу,  Затоку або Залізний Порт. За словами рівненських туристичних експертів, найпопулярнішими морськими внутрішніми напрямками для відпочивальників залишаються Одеса та курорти Одеської (Затока), Херсонської (Скадовськ, Залізний Порт), Миколаївської (Коблево) та Запорізької областей (Бердянськ).

Не обділили увагу рівненські туристи і місцеві курорти. Зокрема, відпочивають на Білому озері, у Хрінниках, а ще на озері Світязь, що на Волині. Кажуть, ціни там цілком прийнятні, житло не дороге (від 60 гривень за добу) та й відпочинок незабутній. Ці напрямки відносять до економ-класу, адже туди можна дістатися за декілька годин на власному автомобілі. До слова, як зазначив у розмові нардеп від Рівненщини Сергій Євтушок, можливо, цього року саме на Білому озері відпочиватиме з родиною.

Отож, чи виправдає літо очікування підприємців – побачимо по завершенню «оксамитового сезону». Втім вже відомо, що обсяги продажів путівок по Україні цього року, в порівнянні з минулим, збільшилися, до того ж динаміка в останні тижні дає надії на доволі плідне завершення періоду відпусток.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.