Секрети успіху від відомого рівненського спортсмена і бізнесмена Євгена Вєтрова

Якщо людина ставить перед собою конкретні цілі – вона обов’язково досягає їх. Чемпіон України та тренер з Кйокушинкай карате Євген Вєтров досяг успіху не тільки в спорті, він щодня займається своїм розвитком, пише книгу та успішно розвиває свій бізнес. Євген розповів читачам сайту «ВСЕ» чому серед безлічі єдиноборств варто почати займатися саме карате.

- Чому ви обрали саме цей вид спорту і коли почали займатися саме карате?

Карате я почав займатися у 8 років, батьки привели мене в секцію Карате. Особливого бажання займатися бойовими мистецтвами не було, тому що спочатку багато чого було незрозумілим команди, рахунок, японська термінологія, але було цікаво, тим паче в секції було багато дітей. Спочатку було цікаво те, що займався з друзями. Потім почався відбір, більш складні тренування, перші змагання. І відповідно з 50 залишилось лише двоє, серед них був я. Перші 4 роки занять були дуже важкими, було багато поразок, суперники випадали на порядок сильніші, я був слабший на той момент. Коли я виграв перший бій, то зрозумів що все можу, і все пішло як по маслу.

- Для того щоб займатись карате чи потрібно мати якісь особливі риси характеру, фізичну підготовку?

Людина в цей світ приходить пустою, людина народжується і практично нічого не вміє і не знає, всього набуває в житті. Так само і в карате приходять з пустими руками, тому володіти якимись особливими фізичними здібностями чи духовними, не щоб обов’язково. В будь який вид єдиноборств 90 % приходять слабкими, а інші 10% це ті хто полюбляв битися до того і бажають робити це ще краще. Для того , щоб займатися карате не потрібно мати якусь особливу силу, достатньо просто бути вихованою людиною, тому що коли людина приходить на карате вона навчається бойовому мистецтву, а бойове мистецтво – це наука. Одразу помітно хто вихований, з ким батьки займаються, а кого потрібно виправити, зрозуміло що невихованих дітей ми не виганяємо, ми з ними працюємо.

- В яких змаганнях ви брали участь?

Якщо брати до уваги найвизначніші змагання, це були чемпіонати України, Міжнародні турніри. Два рази ставав чемпіоном України, призером міжнародних турнірів, призером Кубка України. У 2015 році потрапив у національну збірну України з карате.

- Чим ви захоплюєтеся окрім карате?

Окрім карате я займаюся літературною діяльністю. Почав писати свою першу книгу. Книга про життя, не особисто про моє , а загалом. Книга мотиваційна на реальних подіях присвячена розвитку особистості, вона для людей, яким потрібен поштовх в житті як у спорті так і для бізнесу. Окрім книги захоплююсь ще східними іграми нарди, більярд, боулінг, люблю рибалку.

- Що найважче подолати на шляху до перемоги?

Перед тим як виходиш на бій в той момент коли називають твоє прізвище, ім’я, місто та категорію, натупає серцебиття. Саме ця секунда називається «Бути самим собою», в цей момент ти готовий на все, ти вже готовий достойно виступити. Багато людей не готові до цього, тому що перед тим як приїхати на цей турнір, треба перебороти самого себе  в залі. Є такий вислів : «Пошкодуєш себе в залі, на вулиці тебе ніхто не пошкодує». Боротьба з самим собою відбувається у людини все життя. Кожен день на твоєму шляху трапляються якісь перешкоди, життєві випробування. Бій з самим собою для того щоб перебороти себе і стати кращім. Коли це відбувається задля добра і розвитку – це гідна боротьба. На змаганнях не важко, якщо займаєшся. Змагання – це робота над помилками в подальшому. Якщо людина вирішила їхати на змагання вона повинна бути настроєна як фізично, так і внутрішньо, ну і звісно ж технічно. Є різні суперники і результат змагань може бути різним, як вигравати, так програвати треба достойно.

 - Скільки у вас на даному етапі є секцій та які вікові категорії у вас представлені?

У нас зараз працює 6 секцій  у місті Рівне, в яких проходять заняття, в яких я сам треную, є ті в яких тренують мої учні. У нас на даний момент займається близько 200-250 учнів. На стадії розвитку зараз сьома секція, вона буде формуватися безпосередньо для жінок.

У нас займаються від 4 років і старше, обмеження у віці у нас немає. Немає обмежень, тому що людина яка приходить на карате може знайти для себе все що хоче. Кожен хлопець повинен займатися бойовими мистецтвами, але є такі моменти коли приходять дівчата, а в нашій ситуації навіть жінки після 30, вони займаються в залах це мами наших учнів, вони дивляться на успіхи своїх дітей і їм самім цікаво цим займатися, деякі з них навіть здають на пояси, деякі скоро будуть виступати на жіночих змаганнях. Відповідно обмежень у віці немає, в Японіі навіть після 70, коли людина виходить на пенсію починає займатися карате.  Загалом до нас можуть приходити люди різного віку, єдине що до кожного віку є свої вимоги, зрозуміло що в 4 роки дитина не буде робити того, що роблять хлопці в 20-25 років. Кйокушинкай карате, це повноконтактний вид карате,  в якому удари проходять і руками і ногами, в категорії до 15 років надягається захист рукавички, щітки на ноги і шлем. В дорослих категоріях вже захисту майже немає, тому не дарма його називають одним з найжорсткіших видів єдиноборств. Причина не тільки у відсутності захисту, сам процес підготовки дуже жорсткий, він включає в себе не тільки бої, але й комплекс перебиття предметів. Люди яким цікаво можуть це все спостерігати в інтернеті.
 
- Дайте будь ласка свою об’єктивну оцінку на якому рівні зараз розвиток карате у Рівному?

Можу сказати з впевненістю що за останні 3 роки карате у Рівному набрало великих обертів. Дуже багато дітей і дорослих почали приходити на заняття. По 10-ти бальній шкалі оцінювання - це десь 7 балів. У нас є 3 інструкторі, котрі зараз тренують, моє завдання довести їх до чорних поясів, коли вони їх отримають це буде 10 балів.   У нашому статуті зазначено, що ми можемо проводити тренування не тільки в часних залах, але й на державному рівні, тобто починаючи від дитячого садочка і закінчуючи Вузами. У нас проводиться така робота в гімназіях «Гармонія» та «Престиж». У нас займається, як не дивно, багато відмінників, хулігани не витримують цього ритму і відсіюються через кілька тренувань.
 
- Чому варто почати займатися саме карате, а не іншими видами єдиноборств?
 
Карате в першу чергу – це дуже велика культура. Карате починається з поклону і закінчується поклоном. Починаючи з того моменту коли ти заходиш в зал і до того як виходиш з нього. Потрібно мати повагу як до себе так і до своїх товаришів, до вчителя.  Люди, які приходять в карате і залишаються ньому, вони дуже культурні. Культура – це база карате, яка допоможе людині стати сильнішою. Кйокушинкай карате – це не просто бої, це сім’я. Цим різновидом карате в світі займається більш ніж 15 мільйонів людей. . В карате є велика база самооборони яку людина може приміняти як в карате так і на вулиці. Від правильного підходу тренера, від спілкування у цьому середовищі людина стає добрішою, в ній народжується більше любові та поваги.
 
- З яким девізом ви прямуєте по життю?
 
«Ніколи не здаватися» - дуже коротко і зрозуміло. Не здаватися не тільки в карате, але й пожиттю. Щоб довести щось до фіналу потрібно просто не здатися. Колись коли ми були дітьми, то задали своєму тренеру питання «Як нам виграти?», він посміхнувся і сказав «Достатньо просто не здатися!»
 

Проводиться набір на Кйокушинкай карате!

Деталі за телефоном 0969823899 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.