Що читають успішні рівняни: Марія Рудомська

Сайт «ВСЕ» розпочинає новий проект «Що читають успішні рівняни», у якому відомі політики, керівники підприємств, громадські активісти та бізнесмени розкажуть яку літературу читають, що надихає та мотивує, звідки черпають нові знання та які книги допомагають розвиватися. Адже те, що ми читаємо, формує нас, впливає на світогляд і допомагає відволіктися від буденного.

 

Марія Рудомська - директор з розвитку ТМ "Щедрик". Після закінчення університету, вирішила долучитися до сімейного бізнесу. Марія закінчила факультет журналістики, також навчалася у Франції, проте сьогодні успішно керує напрямком розвитку та маркетингу підприємства, що займається виготовленням натуральної молочної та плодово-ягідної продукції, що сьогодні лідирує на ринку України.

Марія Рудомська розповіла для сайту «ВСЕ» які книги читає та що планує прочитати у 2016 році.

- Переважно читаю класику. Раніше захоплювалася  романами, а зараз відкрила для себе жанр новели,  оповідання та прози. Те, що треба для зайнятих людей,  рекомендую - один твір на вечір, і відволікся, і щось,  безумовно, корисне для себе почерпнув. З останнього -  збірка О. Генрі «Чотири мільйони». В оповіданнях цієї книги присутній і стиль та тонкий гумор, і глибокий сенс та мораль. 

 

 

- Подобаються психологічні оповідання Едгара Аллана По, вони дуже атмосферні, складається враження ніби дивишся кіно, а не читаєш книгу. Те, що треба для розслабляючого вечора з чашкою чаю. 

 Творчість одного з найбільших американських романтиків Едгара  Аллана По вельми своєрідно і, мабуть, безпрецедентно за своїм  впливом на світову літературу. Магією його віршів було зачароване  кілька поколінь поетів, його проза зумовила виникнення багатьох  літературних шкіл. Не тільки для XIX, а й для XX століття він  залишився "найзірковішим з заблукалих на землі трубадурів  вічності", як назвав Едгара По закоханий в його поезію Костянтин  Бальмонт.

 

 

 

 

- Новели Стефана Цвейга - про красиву та  відчайдушну любов не залишили мене байдужою, зараз рекомендую їх до прочитання молодим дівчатам.

 Всесвітньовідомі новели великого австрійського  письменника Стефана Цвейга навічно закарбували його ім'я  в історії літератури. Вони вражають психологізмом,  захоплюють незвичайним розгортанням сюжетів і  наштовхують на міркування про мінливість людських доль і  драматичність життя. Цвейг невтомно досліджує пориви  почуттів і описує у своїх творах на скільки беззахисне є  насправді людське серце перед суворою буденністю,  буржуазним суспільством і на які подвиги, а, часом і злочини  штовхає людину пристрасть.

 Цвейг створив і детально розробив свою власну модель  новели, на відмінну від творів загальновизнаних майстрів  короткого жанру. У так званій психологічній новелі він описує  пригоду душі, глибоке переживання героя, часто викладене в  монолозі цього самого героя. Героїнями його найвідоміших  новел є жінки. 

 

 

- Ще за останній рік інакше подивилася на поезію, практично щовечора читаю геніальну Ліну Костенко, її вірші дуже надихають. Знаходжу в них частину себе та своїх переживань.

 Ліна Костенко є видатною постаттю українського  культурного життя завдяки своїй сильній особистості. Вона  — одна з тих письменників, хто не втратив людської гідності  в часи переслідувань, не йшов на компроміс з владою, бо  свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито:  «...не боюсь донощика в трактирі, бо все кажу у вічі  королю». 

 Поетеса дебютувала трохи раніше за «шістдесятників», вона  стала їхньою «предтечею», однією з тих, хто рішуче ламав  звичні художні критерії. 

 Уже в першій дебютній збірці Ліни Костенко «Проміння землі»  були окреслені основні ліричні мотиви, яким поетеса  залишилася вірною до сьогодні, — історія, кохання,  традиція, поетичне слово. Ці ліричні мотиви виникли під  впливом переживань і роздумів, на яких будується міцна  творча індивідуальність. У її поезіях можна знайти і  громадянські настрої, і гостру стурбованість байдужістю,  вразливість тонкої людської натури, зацікавлення  фольклором, відчуття гармонії зі світом, вплив східної філософи. Поезія Ліни Костенко характеризується глибокими філософськими підтекстами. 

 - З останніх прочитаних мною романів рекомендую Ремарка  «Життя в борг». Як на мене, ця книга реально здатна  змінити цінності людини і, як результат, її життя в кращу  сторону. Обов’язкова до прочитання молодим людям, які  думають, що все попереду і «ще буде» завтра. 

 

 

 

 

 

 

 

 

- В новому році на книги хочу виділити значно більше часу, ніж в 2015, тому формую список і веду записи. Планую ознайомитися з жанром мотиваційної літератури, думаю, саме час. 

Наразі в моєму рейтингу must read перших дві книги - Айн Ренд «Атлант розправив плечі». Пропонуємо коротку анотацію до книги:

 У США політики починають активно підтримувати вимоги,  спрямовані проти монополізації ринків. Фактично, їх дії схожі  з вимогами соціалістів. Подібне відбувається у всьому світі.  Поступово починаються утиски великого (а потім і всього  іншого) бізнесу, вільний ринок поступається своїми  позиціями плановій економіці, країна повільно занурюється в  хаос і темряву. Головні герої роману, Хенк Реарден  (сталевий король, власник рудників, металургійних заводів,  винахідник) і Дагни Таггерт (віце-президент залізничної  компанії) намагаються протистояти цьому. Господарські  зв'язки неминуче руйнуються, розгортається глибока  економічна криза.

 Компанія бізнесменів і політиків з Вашингтона, яка має  політичну владу, намагається відрегулювати економічне  життя плановими методами, але це лише погіршує ситуацію.  Видобуток нафти майже повністю припиняється, з  поставками вугілля відбуваються серйозні збої і з часом його  видобуток також згортається. Дагни Таггерт зауважує, що ряд відомих підприємців і творчих людей закрили свою справу і зникли. Намагаючись з'ясувати, куди вони пропали, вона знайомиться з філософом і винахідником на ім'я Джон Голт.

 «Ідеальний керівник» Іцхака Адізеса. Пропонуємо коротку анотацію до книги:

 На думку доктора Адізеса, менеджмент будь-якої організації  повинен виконувати чотири функції: виробництво  результатів, адміністрування, підприємництво та інтеграцію.  Для того щоб здійснювати їх одночасно, керівникові  необхідно володіти численними, часом взаємовиключними,  якостями. Адізес робить висновок: менеджмент - надто  складний процес, щоб з ним міг впоратися одна людина.  Ідеального менеджера просто немає в природі.

 Як же бути? Щоб компанія була ефективною в найближчій і  довгостроковій перспективі, нею повинна керувати команда  менеджерів, що складається з людей з  взаємодоповнюючими стилями управління. За яким  принципом добирати працівників в таку команду? Як їм  правильно будувати спілкування, щоб навіть неминучі  конфлікти використовувати для прийняття якісних рішень?

 На ці та багато інших питань відповідає гуру менеджменту  Іцхак Калдерон Адізес.

Книга адресована керівникам, працівникам кадрових агентств і всім, кого цікавлять питання управління організацією.

- І, звісно ж, щось для душі - Рей Бредбері, Сомерсет Моем, Артур Конан-Дойль . 

 

 

У блозі рівненського маркетолога Артема Наавгуста Ви можете прочитати також що читають впливові українці.

Коментарі

Чому видалили попередні коментарі? Смішно. У Франції вона вона гуляла місяці два а не вчилася. І в чому її успішність? Криза жанру у Вас. Як тільки Агропереробка стала спонсором Вересу так і заказні статті про Рудомську друкуються. Краще вже нічого не писати ніж будь-що.

Класс!! Цвейга Ремарку... А Пиво Вона пье ...?????

Молодим дівчам не рекомендувала б Цвейга .Особливо "Лист незнайомки ".TbK

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.