Рік без Кузьми. Рівняни - про улюбленого музиканта

Рік тому 2 лютого трагічно загинув улюблений музикант мільйонів українців - Кузьма Скрябін. Його любили за простоту, душевність та чесність. Українці не вірили у те, що життя артиста обірвалося. Концерти пам'яті Кузьми зібрали багатьох зірок шоу-бізнесу, його пісні співали зі сльозами на очах. Сьогодні його слова, слова його пісень розлетілися на цитати. Він не був байдужим до подій, що відбувалися в нашій державі, він критикував політиків і жартував над олігархами. Він був правдивий зі своїм слухачем. Проте артист живий до тих пір, доки живе його музика. Сьогодні пісні Андрія Кузьменка набули зовсім іншого змісту. Яким запам'ятався Кузьма рівнянам, читайте далі.

"Ну і чому завжди так, що життя нас відпускає
Часто зовсім не так, як ми самі того бажаєм,
І чекаєм на знак, ні на грам не помічаєм,
Як самі собі до краю прірві підпускаєм
"

Із цією композицією Кузьма так і не встиг доїхати на студію звукозапису. Зате рівно за 9 днів до страшної автокатастрофи представив шанувальникам пісню "Кінець фільму" (дебютний сингл із нової, 21 за рахунком платівки "Скрябіна"). Від її приспіву - пророчого і страшного - у жилах холоне кров:

"А зараз вже кінець траси.
Машину у гараж, квасити.
А зараз вже кінець ...
А зараз вже кінець фільму...
А зараз вже кінець
."

 

Журналіст Олександр Поліщук: " Кузьма жив, не граючи ролей"

 - Вперше побачив Кузьму вживу у 2008 році у          Рівному. Тоді він активно знімався у телевізійних  проектах, його багато хто ідеалізував, і тому я дуже  здивувався, коли почув, як він матюкається і  пошлить. Приємно здивувався Чому? Бо Кузьма жив  таким, яким він був, не граючи ролей, не  пристосовуючись до нав'язаних кимось публічних  образів. В цьому була його особлива харизма. Він  був більше, ніж артист, обкладав ху@ми будь-яку  несправедливість, тому люди любили не лише  музику Скрябіна, а і його самого. Хто, крім  Вакарчука, ще може похвалитися такою всенародною любов'ю?

2008 рік:  молодий журналіст Олександр Поліщук та Кузьма Скрябін біля стадіону "Авангард"

Відомий рівненський композитор та продюсер Сашко Невже: "Кузьма був дуже простим і прямолінійним"

 - Ми з Кузьмою познайомилися у Юрмалі, коли          Тетяна Ширко брала участь у конкурсі "Нова хвиля".  Андрій Кузьменко, без сумніву, зробив дуже багато  для української естради. Шкода, що він так  рано  нас покинув. Кузьма був простим, таким  собі  "дядьком із села". З усіма спілкувався на  рівних.  Він  був дружелюбний і прямолінійний.  Останній рік  був  дуже знервованим,тому що  переймався тим,  що відбувається в нашій країні.  Якось він був  ведучим на концерті і запитав, як  оголосити мій  виступ, я кажу, що я депутат обласної  ради, а він  сказав жартома: "А от цього не потрібно  говорити".  Ще Андрій вмів по-товариськи  підтримати. Коли  Тетяна Ширко посіла друге місце  на конкурсі "Нова  хвиля", я переживав, а  Кузьма мені сказав: "Чувак,  радуйся, що Таня  зайняла друге місце, це хороший  результат".  Я ніколи не забуду його слова. Ми з ним  часто  обговорювали український шоу-бізнес,  спілкувалися  про життя, проблеми в нашій  державі... Дуже шкода,  що сьогодні Скрябіна більше  з нами немає.

 

Сашко Невже та Андрій Ляшук в Одесі

Директор івент-агенції "МЕГАПОДІЯ" Роман Яворський: "Кузьма любив рівненське пиво і раки"

- Кузьма був дуже простою людиною. Ми  організовували концерти із  багатьма артистами, і  Андрій був абсолютно невибагливим. Коли приїздив  на Рівненщину, дуже любив пити рівненське пиво із  раками. Завжди радо спілкувався з людьми,  фотографувався і роздавав автографи. Він докоряв  собі, що виступав за Януковича, але тоді його  змусило керівництво телеканалу. Також пригадую,  що одного разу на концерті я попросив, щоб він  заспівав із переможницею проекту "Ми талановиті"  Юлією Бойко. Він сказав: "Мала, ану мерщій  співати".  Кузьма - це та людина, про яку я точно  ніколи не забуду. Він був справжній.

 

 

 

 

Співачка Юлія Бойко: "Для мене Кузьма живий. Мій плейлист ніколи не залишать його пісні."

- Близько знайомими людьми нас явно назвати не  можна. Ми бачилися разів зо три. Але то була така  людина, яка стає рідною, навіть через екран  телевізора. Я росла на його піснях, точніше сказати,  не росла, а підростала. Перше кохання, перші  розчарування, злети і падіння. Познайомилися ми  трохи дивним способом... На сцені. Був концерт у  Вербі, і після закінчення його програми ми мали  спільно заспівати пісню "Україна". Він співає  передостанню пісню, я вже на низькому старті, і тут  він каже: "Мала, виходь". Боже, ви собі не уявляєте,  як мені було страшно. Каже: "Слова трохи знаєш?". 
 Добре, що ввімкнулась пісня "Старі фотографії", а її я знала і дуже любила. Я ледь переступила поріг на сцену. І це було неймовірно! Все хвилювання просто кудись зникло. Мені стало так комфортно! Відсутність, бодай однієї репетиції, невпевненість простої десятикласниці... Це все перестало існувати. Я, він, пісня, люди - це все злилось в один неймовірний клубок енергії. Те відчуття не залишало мене ще дуже довго. І, напевно, більше не повторювалось. Він чи то вів мене за собою, чи то підхвачував. Я не знаю. Але це було дуже круто. Після цього бачились ще на "Мототреці" на їх спільному концерті з Дзідзьо. Його трудоголізму можна хіба поаплодувати. Коли Кузьма зійшов зі сцени, його майку, мабуть, можна було викручувати. Він віддавався сцені увесь, без останку. Кузьма був справжній. Більш простих людей серед наших зірок я, напевно, не зустрічала. Не хочу говорити про його смерть і про те, як мені було боляче. Мабуть, всю Україну шокувала ця подія. Для мене він живий. Мій плейлист ніколи не залишать його пісні. Пісні Кузьми вічні. Він вічний.

Виступ Юлії Бойко та Кузьми

Кузьма назавжди залишиться у наших серцях веселим, добрим і позитивним. 

2 лютого на майдані Незалежності звучатимуть пісні гурту "Скрябін". Організатором виступила івент-агенція "Мегаподія".

До річниці загибелі Андрія Кузьменка був знятий кліп із фотографіями з сімейного архіву на пісню, яка стала останньою у його житті  і, на жаль, пророчою:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фотоспогади рівнян про Скрябіна у соцмережах  

Рівняни разом із тисячами українців ховають Кузьму Скрябіна. ФОТО

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.