Вище неба: у Рівному стартує парашутний сезон. ІНТЕРВ’Ю

Мрієте відчути незабутні емоції, піднятися у небо і побачити світ з висоти пташиного польоту? Рівне – одне з небагатьох міст, де є унікальна можливість здійснити стрибок з парашутом, політати на літаку та планері. Головне – переступити власний страх, невпевненість і наважитися зробити крок у невідомість. Які послуги сьогодні надає Рівненський авіаційно-спортивний клуб, як підготуватися до стрибка, які цікаві випадки трапляються у небі, розповіли спортсмени парашутного і планерного спорту Ольга Корсюк та Юлія Кирильчук у ексклюзивному інтерв’ю для сайту «ВСЕ».

 

Рівненський авіаклуб - один із небагатьох в Україні, який продовжує підготовку спортсменів. Він єдиний у західному регіоні, де збереглися дієві парашутна і планерна ланки. А ще це один із трьох планерних клубів України, де відбуваються регулярні планерні польоти і чемпіонати країни.

- Яка історія Рівненського авіаклубу?

Нашому клубу вже понад 60 років. Він був заснований ще в СРСР. Тут готували десантників, аби вони захищали батьківщину. Нашому колективу вдалося зберегти клуб, а в  інших містах подібні об'єднання фактично припинили своє існування. Сьогодні тут працює близько 20 інструкторів у парашутній та планерній ланці.

- Які послуги надає авіаклуб?

- Основа діяльності клубу - це польоти на літаках і планерах, стрибки з парашутом. Також наші оператори здійснюють фото- та відеозйомку польотів та стрибків. Основна матеріально-технічна база залишилася у спадок з радінських часів, проте, силами активістів її постійно оновлюють і тепер у нас навіть літає новий сучасний літак. Але якщо для літака потрібне пальне, то особливість планерного спорту в тому, що планер літає без двигуна. Тут важлива майстерність пілота і природна енергія. Планер може літати, скільки завгодно в межах світлового дня. Серед послуг доступні 10-хвилинні (вартує 600 грн) та півгодинні польоти на планері (1200 грн). 10-хвилинний політ на літаку коштує 800 гривень, 30-хвилинний  із екскурсією – 2400. Перевагою польоту на літаку є те, що разом може летіти 3 людини. Вартість стрибка з парашутом становить 750 гривень, для спортсменів - 225 гривень. Можна стрибати з інструктором, це вартує 2750 гривень, а яскраве смачне відео на пам'ять про свій подвиг можна замовити за 700 гривень.

- Яку підготовку необхідно пройти людині перед стрибком із парашутом?

- Люди приїжджають до нас на аеродром і проходять кількагодинний інструктаж. За цей час вони отримують всю необхідну інформацію, яка потрібна для одного стрибка з парашутом, та проходять спеціальний контроль. Підготовка до стрибка у тандемі триває менше часу.

- Кому протипоказані стрибки з парашутом, які є вікові обмеження?

- В першу чергу, людям зі слабким серцем, із високим тиском і з психічними проблемами. Медкомісію треба пройти на місці, лікар визначає, чи можна підніматися людині у небо. Щодо вікових обмежень, то самостійно стрибати з парашутом можна з 14 років з дозволу батьків. Допустима вага, щоб під час стрибка парашутна система спрацювала належним чином, – 45 кілограмів. 

- Чи стрибали Ви з парашутом?

- Так. Наважитися стрибнути з парашутом вперше було дуже складно. Проте щоразу я переживаю інші відчуття. Коли займаєшся цим спортом спортивно, ставиш перед собою різні завдання перед стрибком, щоразу по-іншому це сприймаєш, проходиш різну наземну підготовку. Відчуття дуже різні. Страшно щоразу - навіть зараз, маючи 98 стрибків. Відчуваєш відповідальність за своє життя і за життя інших учасників стрибків.

- Наскільки популярним у Рівному є парашутний спорт?

- У сезоні 2015 року у нашу клубі здійсннено понад тисячу стрибків. А у 2014 році – понад 1400. Відчувається складна економічна ситуація в країні, пальне зростає в ціні, відповідно дорожчає послуга. Багато людей через це відмовилися від спортивних стрибків або скоротили їх кількість. Є близько 30 спортсменів, які постійно здійснюють стрибки у клубі, решта - це люди, які нарешті здійснили свою велику мрію.

- Коли найкраще стрибати з парашутом? Якими мають бути погодні умови?

Наразі ми літаємо і стрибаємо у теплу пору року  щовихідних та на державні свята. Погода має бути хороша в класичному розуміння цього слова.  Для людей, які стрибають вперше, вітер не повинен перевищувати 5 м/с.

- 7-8 березня розпочинається новий парашутний сезон. Які сюрпризи готуєте?

- Відкриття сезону – це можливість для спортсменів зібратися разом. На аеродромі зустрічаються люди, які давно один одного не бачили та прагнуть знову пострибати. Вони проходять навчання, пригадують всі правила безпеки та здають заліки, після цього вони будуть допущені у небо. Це стосується, в першу чергу, спортсменів. Відкриття сезону – це справжнє свято для людей, які після тривалої перерви хочуть у небо. А кожен наш виліт - це щоразу нові сюрпризи.

- Які бувають цікаві випадки?

- Бувало, що парашутисти приземлялися на отару овечок. Буває, що люди в кукурудзі приземляються. Ми колись до темна шукали дівчинку, яка приземлилася у кукурудзі і вийшла у хутір. Був випадок, коли один парашутист подарував тещі стрибок, а вона пошкодила ногу під час приземлення. Також часом хлопці роблять освідчення – дарують дівчині стрибок з парашутом. Коли вона приземляється, він чекає її з квітами та обручкою. Звісно, все це дуже емоційно і красиво.У нас є цілі династії парашутистів і пілотів.

- Які плани клубу на цей рік?

Плани грандіозні. Цього року планується покращити матеріальне становище працівників, матеріально-технічну  базу парашутної ланки. Робимо все можливо, аби популяризувати парашутний та планерний спорт. Очікується встановлення дитячого майданчика.

Віктор Шавронський за все життя здійснив понад 2500 тисячі стрибків:

Паніки вже немає, але страх перед стрибком щоразу присутній. Людина, яка не боїться, - ценездорова людина. На початку 90-их у нас був один парашутист, який колись відщебнув запасний парашут, ми його пізніше мусили виключити з клубу.

Юлія Кирильчук здійснила близько 70 стрибків:

- У мене була дитяча мрія – стрибнути з парашутом. Раніше проходили спеціальні курси з підготовки спортсменів, по закінченню яких потрібно було зробити три стрибки. Я стрибнула вперше і отримала масу вражень та задоволення.  Пізніше непомітно для себе стала займатися цим спортом професійно. Авіаклуб – це нові знайомства, тут я знайшла багато друзів.

Ольга Корсюк, Віктор Шавронський, Юлія Кирильчук

Адміністрація клубу розташована в місті Рівне на вулиці Курчатова, 3 (мототрек), на четвертому поверсі. У приміщенні клубу є навчальні класи, де проводяться організаційні збори, презентації та первинна підготовка спортсменів.

Польоти авіаклубу відбуваються на аеродромі Воронів, який розташований у 33 км на схід від міста Рівне, неподалік села Воронів Гощанського району. Він являє собою льотне поле, на межі якого розташоване спортивне містечко. Це прекрасне місце для заміського відпочинку з друзями та родиною. Озеленений садами, він стане прекрасним притулком від сірих трудових буднів і надасть можливість насолодитися улюбленою справою.

 

Більше інформації на сайті: http://rask.rv.ua/soaring-ua

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.