Рівненських дітей вчать хореографії у підвалі дитячого садка?

 

Ми вже неодноразово торкались теми дитячих садочків і грошей. Статті викликали шквал коментарів та бурю обговорень, тому ми вирішили продовжити тему. Запитання винесене в заголовок – це просто сарказм викликаний читанням двох офіційних документів. Один – договір про додаткові платні послуги в дитячому садку, інший – офіційна відповідь начальника управління освіти.

 

Начальник не в курсі…

Приблизно так коротко можна процитувати відповідь управління освіти Рівненського міськвиконкому на інформаційний запит. В запиті просили дати інформацію щодо договору дитячого садка з підприємцем, який надає послуги додаткових занять дітям. Та договору між тим таки підприємцем і батьками.

Щодо першого договору – управління відповіло, що він є, але про умови скромно промовчали. Щодо другого – виявилось, що управління освіти не має інформації. Аби залатати прогалину в поінформованості освітнього керівництва Рівного, «ВСЕ» публікує договір між батьками дитини та підприємцем. Давайте на якийсь час вимкнемо наше, дещо спотворене реальністю, сприйняття світу і керуватимемось написаним в цьому документі.

Цікаво, що в цьому договорі є багато гарних загальних фраз, однак зовсім відсутня інформація, щодо освітньої ліцензії, на підставі якої підприємець збирається здійснювати навчання дітей.  Наскільки відомо «ВСЕ» в Україні освітні послуги, так само як і медичні, жорстко ліцензуються. Якщо ж такої ліцензії не має, тоді – це порушення закону з боку підприємця та халатність – з боку керівництва дитячого закладу.

Прочитавши договір складається враження, що підприємець, який надає послуги – фахівець з педагогіки, хореографії та іноземних мов. Інакше як пояснити, що він збирається вчити цьому всьому маленьких дітей? Відповідь тут може бути проста: вчитимуть інші викладачі. Однак в такому випадку мають бути трудові договори між підприємцем та самими викладачами, які ОФІЦІЙНО мають отримувати оплату. Якщо цього нема, то це вже ухиляння від сплати податків, фінансові махінації і є всі підстави для зацікавленості контролюючих органів. І це тільки з одного боку.

З іншого, дитячий садочок теж має поцікавитись кваліфікацією викладачів, які займатимуться з дітьми. Адже ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за  дітвору несе саме дитячий садок. Якщо цього не зроблено і в керівництва ДНЗ немає ніякої офіційно підтвердженої інформації про відповідні ліцензії підприємця та кваліфікацію викладачів, тоді треба ставити питання про відповідність самого керівництва.

Щодо відповідальності. В цьому ж договорі є пункт, який говорить, що «Виконавець» (тобто підприємець – авт.) несе відповідальність за дитину під час її перебування в садочку». Тут виникає відразу кілька питань: підприємець відповідає за дитину протягом всього часу перебування дитини в садочку? Тоді чим займаються в цей час його працівники? З іншого боку, на підставі чого, Дитячий навчальний заклад передає відповідальність за дитину сторонній особі і чи є на це дозвіл (письмовий) батьків? Не приведи господи щось станеться, хто відповідатиме: підприємець, директор садочка, вихователька чи няня?

В цьому ж договорі значиться, що плата визначена в розмірі 200 гривень і може бути змінена на величину інфляції. Щоправда наприкінці цього пункту договору є слово «тощо», яке дозволяє розширити цей перелік до безкінечності. Але це вже справа тих, хто ставить підпис під договором.

Цікавим є інший пункт, який говорить про те, що зміни в договір вносяться «у письмові формі і за згодою сторін». Зміна вартості послуг, це зміна умов договору. Однак в нашому випадку за словами самих батьків, про зміну ціни з ними не радились, а ставили перед фактом. Закінчуємо з цим документом і переходимо до іншого.

 

Діти в підвалі?

Хоча відповідь управління освіти на інформаційний запит, підписана Василем Харковцем, й була максимально без інформаційна. Вона все ж дала відповіді на деякі питання. Щоправда в нашому випадку ці відповіді тільки додали запитань. Знову вимикаємо здоровий глузд і логіку і слідуємо за написаним в документі.

А тут написано, що у дитячого садочка є договір з підприємцем на «оренду НЕЖИТЛОВОГО приміщення». Яке нежитлове приміщення міг би орендувати підприємець в садочку? Особливо зважаючи на переповненість дитячих груп. Можливо підсобку, підвал чи прибудову до котельні? Нажаль «ВСЕ» поки що не має в своєму розпорядженні цього документу. Доведеться фантазувати.

Якщо це підвал чи прибудова до котельні, то згідно договору підприємець мав би водити дітей на заняття в орендоване ним  приміщення. Саме так має бути з юридичної і законної точки зору. Ви можете уявити, що вашу дитину ведуть вчити англійську в якийсь підвал? Так, це точно звучить абсурдно і вочевидь дітки займаються іноземною в більш пристосованому для цього приміщенні. А хореографією – в актовому залі наприклад. Якщо це так, тоді договір має ознаки фіктивності і це теж привід для прискіпливої уваги контролюючих органів.

Звісно більшість з написаного звучить абсурдно. І тільки тому, що абсурдною є суть деяких документів, котрі за собою ховають щось інше. Можливо – схему виводу батьківських грошей з садочків у чиїсь кишені? Але відповідь на це питання мають шукати інші установи – контролюючі.

Коментарі

Не одноголосно. Я звернення не підписувала, бо не все у зверненні було правдою..

ЧИЇ БРУДНІ РУКИ НИЩАТЬ ДИТЯЧУ МРІЮ?!
Пробігаючи новини на сайті "чесних новин", мимоволі зупинилась на статті О.Кривошеєва про навчання дітей в підвальному приміщенні в садочку. Із здивуванням зрозуміла, що це стаття про садочок в якій ходили моя донька(випуск 2011року). Тенденціозність, непрфесійність, відсутність елементарних знань термінології вразила мене. Перш ніж писати таку абракадабру про заклад в якій, я впевнена, автор навітьь не заходив, треба було б пану Кривошеєву розібратись в тлумаченнях таких слів як: нежитлове, трудові договора, додаткові послуги і багато інших не відомих автору слів, які він очевидно по вказівці злобно використовував. Склалось таке враження: не знав, що коїв.
Тепер про садочок. Перш ніж віддати мою доньку у садок я вивчила цю тему досконало! І прийняла рішення в 14-ий, хоча їздити мені було досить далеко. Те відношення, яке я відчула до дитини в садку - мене вразило. Увага, лагідність, жодного крику, психологічний комфорт - ось, що було приємно у відношенні до дітей.
Що стосується тих самих ненависних для пана Кривошеєва послуг, то дякуючи якраз цим послугам в моєї дитини виявились прекрасні здібності до танців ( вона 5-ий рік успішно танцює в "Едельвейсі", вона прекрасно малює. При вступі до школи моя донька була підготовлена на всі 100%! Недарма серед батьків існує впевненість, що садок №14 найкраще готує дітей до школи.
І ще:
1. Якби в цьому садку щось було б не так,- то чому в нього черга з батьків, щоб записати туди свою дитину?
2. Якщо комусь не довподоби цей садок -то переведіть своїх дітей до іншого садочка.Чи не так вельмишановний замовник статті?
3.А може якісь нам невідомі причини змушують замовника мститися доброму, професійному закладу через О.Кривошеєва?
4. Тепер пан О.Кривошеєв сам того не здумавши –заробив собі репутацію нечистого на руку, висмоктую чого якісь сумнівні факти, журналіста. А чи насправді його можна після цього позориська вважати журналістом?
Що ж- роздумів багато, але висновок особисто я зробила. А ви?

От поясніть чи порядно так робити? Дзвонили колеги з  іншого інтернет-ресурсу. До них звернулись батьки з садочку №14.  Вони хочуть опублікувати там свій лист, реакцію на наші матеріали. На запитання "чому вони не публікують на "ВСЕ" вони відповіли, що "звертались до нас, але ми відмовили". Навіщо брехати?

До нас не звертались взагалі. Більше того, ми зацікавлені в тому, щоб цей відкритий лист був опублікований саме на "ВСЕ". Я, як член редакційної ради сайту і автор окремих матеріалів про ситуацію в дошкільній освіті Рівного, зацікавлений у висвітленні всіх точок зору.

Офіційно заявляю, що ми готові опублікувати точку зору тих батьків, які незгодні з інформацією опублікованою на  нашому сайті. Чекаємо повідомлення на нашу електронну скриньку із зазначенням контактів або дзвінка на мобільний, який вам дали колеги-журналісти з того видання куди ви звертались.

Шановні батьки випускників дитячого садка №14, колектив дитсадка і завідуюча Ширко Тетяна Михайлівна потребують нашої допомоги та підтримки! Ми всі знаємо ,що всі публікації -бруд, який немає нічого спільного із цим садочком. На цей момент свою готовність підтвердили 30 сімей, чиї діти навчалися в тому числі і в групах з додатковими платними послугами та/або були випускниками цього чудового садка протягом останіх 10 років. Всім небайдужим пишіть mi.ne.bidlo@gmail.com

з'явились ip адреси як і обіцяли:)))

Ніхто ніколи силою не тягнув батьків у групи з додатковими гуртками. Батьки особисто ходили і просили зарахувати їх дітей в ці групи. Це вибір батьків і треба його поважати. У автора відсутнє толерантне відношення до батьків,що таким чином дбають про своїх дітей. Батькам насправді дуже зручно, щоб їх діти отримували такі послуги саме в дитсадку, адже декілька разів на тиждень їм не потрібно водити дитину самостійно на додаткові заняття і чекати в коридорах години. Якщо взяти фінансову сторону питання, то вартість додаткових послуг у садочку не перебільшує вартість таки же послуг по місту : англійська для дошкільнят 200грн. на місяць, хореографія 70-150грн. на місяць і так далі. Хочу додоти, батьки, які дуже хотіли щоб їх діти займались в групах з додатковими заняттями,але були у фінансовій скруті,отримували знижку у 50% на оплату тих послуг, те саме постійно практикувалось для працівників освіти та для сімей, що водили до садка одночасно двох і більше діток.

От класно, взнаю наших людей, як тільки на світ вилазять якість чорні справи мерів, держчиновників, завідуючих, директорів шкіл відразу перша реакція, захисників, це звісно заказуха, нгі панове диму без вогню не буває, це тільки квіточки, Олексію не зупиняйся копай глибше і далі, потрібно зробити і мониторинг справ в міских школах, там теж відчуваю картина не краща. А також цікава тема для вивчення і обговорення, це вилучення коштів з фондів розвитку сільських та селищних рад, які і так немають як існівати а вище стоящі органи забирають останнє, нагинаючи в позу рекса сільських голів і депутатів. А вам все заказуха!

Шановний автор статті чому ти прямо не скажеш , що анонімні мами це твої колеги Васюха та Ільчук (РДТ та Рівне1) і що це звичайнісінький шантаж і заказуха. І ці дві особи за своїми підписами розіслали скарги у всі видання після того як батьківські збори групи , де навчаються їх діти , одноголосно підписали звернення до керівників освітньої галузі з проханням припинити шаттаж збоку цих осіб.І після цього звернення ДВАДЦЯТИ ПЯТИ. батьків групи Васюха та ільчук накатали ці скарги.

Я думаю,що якби пан Кривошеєв ставив собі за ціль розібратись в цій ситуації, то цього коменту більш ніж достатньо.

Квитанція-Згідно пункту 15 статті 3 Закону "про РРО", суб'єкти господарювання, що здійснюють розрахунки в готівковій формі зобов'язані надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів".
Ключові слова тут "за його вимогою".
Що до готівки і її відображення-Відповідно до пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного відображення отриманих доходів(готівкові і безготівкові кошти) за підсумками робочого дня.
Що стосується форми розрахунку вказанної у договорі, то можна припустити, що між сторонами була укладена додаткова угода про існування якої ви не знаєте.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.