Рівненське тепло в могилу

 

«Прикол дня: акції «Еско-Рівне» передадуть похоронній канторі» - веселився з проекту рішення Рівнеради один  журналіст. «А ти не смійся. Поцікався трошки більше цією історією і тобі так смішно не буде» - відповів чоловік, який добре обізнаний з господарськими справами міста. І ми поцікавились.

 

Компанія «Еско-Рівне» займається теплопостачанням. Вона була створена в 2004 році у співпраці з  Програмою розвитку ООН і засновувалась як стовідсотково комунальне підприємство. Статутний капітал підприємства складав 267 500 гривень. І був розділений майже порівну між двома комунальними підприємствами. КП «Міськсвітло» тримало 50,5 відсотка акцій. Решта, 49,5 відсотка , належали теплопостачаючому підприємству «Комуненергія».

У 2010 році Рівненська міська рада приймає  рішення про передачу в оренду приватній структурі підприємства «Комуненергія» і було вирішено вивести з нього акції «Еско-Рівне» та передати їх іншому комунальному підприємству «Теплотранссервіс». І раптом з’ясувалось, що в стовідсотково комунального міського підприємства з’явились приватні акціонери. Про це міський голова Володимир Хомко розповів у жовтні 2010 року, в своєму коментарі газеті «Рівне вечірнє».

— Акціями ЗАТ «ЕСКО-Рівне» в однаковій мірі володіють підприємства міста — «Комуненергія» та «Міськсвітло», — пояснив міський голова Рівного Володимир Хомко. — Загалом це 92% акцій. Оскільки котельні «Комуненергії» ми незабаром передамо в оренду приватній теплопостачальній компанії, а саме підприємство ліквідуємо, щоб «ЕСКО-Рівне» залишалося «в руках» у міста, пакет акцій «Комуненергії» віддаємо «Теплотранссервісу».

В Рішенні Рівненської міської ради значиться цифра озвучена міським головою.

Передачу акцій готувала і контролювала бюджетна комісія Рівнеради. Тоді її головою був Сергій Паладійчук. До нього «ВСЕ» й звернулось з проханням роз’яснити ситуацію.

- Я володію інформацією про те, що ці 8% акцій знаходяться у володінні близько 120 фізичних осіб. Серед них трудовий колектив «Еско Рівне», а також не виключено, що серед інших можна знайти декілька відомих у Рівному прізвищ. – сказав депутат Рівнеради Сергій Паладійчук.

Однак Сергій Богданович, свідомо чи ні, помилився: акціонерами, які тримають 8 відсотків акцій не можуть бути 120 чоловік. Одна акція має номінал, який дорівнює 0,93 відсоткам статутного фонду. Це підтверджується даними брокерського інтернет-сайту. Тут можна знайти багато різної інформації стосовно акцій і підприємств. І тут «ВСЕ» знайшло частину «приватних» акціонерів та ще одну числову невідповідність у всій цій історії.

Так в одному зі звітів на сайті значиться, що частки комунальних підприємств зменшились і тепер «Міськсвітло» володіє 45,8 відсотків (49 штук), а «Комуненергія» - 44,9 (48 штук) відсотків акцій «Еско-Рівне».  Відповідно місту належить вже навіть не 92, а 90,7 відсотків підприємства. В приватних руках, відповідно, не 8, а 9,3 відсотка. Точніше – 10 штук акцій.

Двох «приватних» акціонерів «ВСЕ» знайшло на тому ж таки інтернет-ресурсі. Ними виявились член правління компанії «Еско-Рівне» Віктор Ничипорчик (1 акція) та голова правління Ніна Весельська (1 акція). Остання – людина дуже близька до міського голови Володимира Хомка. Під час виборчої компанії 2008 року саме Ніна Весельська керувала штабом нинішнього мера. А після його перемоги отримала керівні посади в комунальних структурах.

Хто? Як? Чому? - продав чи передав акції міського комунального підприємства, це питання до керівників міста. Хоча той же депутат Рівнеради Сергій Паладійчук не бачить в цьому проблеми.

- Я ніколи не ставив собі за мету з’ясувати хто саме, тож не знаю хто це і мені, як економісту і фінансисту, неважливо, чи буде там власником Іванов, Чайка, Васильчук, Сидоров, Петренко чи ще хтось. Адже власники цих 8% акцій ніяк не впливають на управління підприємством чи прийняття суттєвих рішень. – переконаний депутат.  

 «Чому акції передають спец комбінату?» - задавали питання між собою журналісти. «Так то мабуть Хмилецький собі готує забезпечену старість» - припустив хтось з них. На перший погляд виглядає логічно. Адже зам мера та депутат Рівнеради Олексій Хмилецький прийшов в керівництво міста саме з посади директора спецкомбінату. Після себе він залишив керувати «свою людину», але так було при покійному міському голові Віктору Чайці. Однак кілька років тому «людину Хмилецького» замінили, призначивши директором згаданого підприємства Миколу Володька.  Який є… однокласником міського голови Володимира Хомка.

Комунальне підприємство, це власність 247 тисяч рівнян. Кожен житель міста є фактично акціонером «Еско-Рівне» і інших комунальних підприємств. І чому і по якому праву, хтось став власником, наших з вами акцій? І чи має це щось спільне зі словом «корупція»?

Акції «Еско-Рівне» депутати Рівненської міськради планують передати спец комбінату вже на сесії 18 квітня. І це ще не кінець історії.

Коментарі

Отакі то пироги...
І як завжди Хомко нічого не знає

треба зробити щоб його старість довго не тривала.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.