Чиновник розповів скільки потрібно платити в рівненських дитсадках

 

Цифри річ уперта, вони не люблять приблизності і неточності. І навіть в найдрібніші цифри, можуть розповісти багато цікавого. В розпорядження сайту «ВСЕ» потрапили кілька цікавих документів, за підписом начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому Василя Харковця.

 

Тема благодійних внесків та платних послуг в дитячих садках Рівного вже неодноразово піднімалась журналістами сайту «ВСЕ». Вона викликала гостру дискусію та бурхливу реакцію міського голови Володимира Хомка.

Документи мали б відповісти, куди і скільки витрачається грошей в дошкільній освіті, натомість навіть поверхневий аналіз цифр ставить кілька нових питань в історії з грошима дитячих дошкільних закладів.

Як бачимо сума отримана від благодійних внесків та  платних послуг зростає з року в рік. Однак це може виглядати логічно з огляду на інфляцію. Хотів би звернути вашу увагу на дві цифри в цьому документі. Перша – це кількість дошкільних навчальних закладів названих в документі «ясла-садки». Значиться, що їх у Рівному 33. Друга цифра, це кількість дітей, які займаються в цих закладах – 10718.

А тепер найцікавіше. В першому документі, підписаному начальником управління освіти Василем Харковцем, значиться 33 «ясел-садків». Однак в таблиці з вартістю платних послуг їх чомусь тільки 23. Можна припустити, що не у всіх дитячих садках є платні послуги, але в документі про це не сказано. До речі, в таблиці немає Дошкільного навчального закладу №14 з якого власне і почалась всі ця історія з платними послугами.

Інший цікавий момент пов’язаний з цифрами. В першому документі значиться, що у 2012 році батьки сплатили 410 100 гривень у вигляді благодійних внесків. А дітей в ДНЗ числиться 10 718. Проста арифметика: 410 100 поділити на 10 718 дає результат в 38,26 гривень на дитину. Основні благодійні внески платяться тільки раз – при прийомі дитини в садочок. Хоча є ще й дрібні щомісячні внески, по 20-50 гривень. Але про них зараз не говоримо і  сприймемо цифру наведену в документі, як ту, яка відображає лише благодійний внесок при прийомі дитини в Дошкільний навчальний заклад.

Вікових груп в садочку зазвичай чотири: одна – наймолодша (яслі), дві – середні і одна – старша вікова група. Значить кількість дітей, за яких сплачені ці внески треба розділити на чотири, виходить близько 2700. Теоретично, це ті, які вперше прийшли в садок і за яких було заплачено благодійний внесок. Рахуємо знову: 410 100 поділити на 2 700 дає результат в 151,80 гривень на дитину. Можливо в документі, який підписав керівник  міської освіти вказано не все.

А скільки платили ви при влаштуванні дитини в садочок?

Коментарі

Заплатили "благодійний" внесок , про необхідність сплати якого прямо сказала завідуюча 500грн.,(зауважте, ще ніякого комітету не було, гроші приймались в приймальні), а через місяць подзвонили з уже нашвидкоствореного батьківського комітету ( на батьківські збори, де цей комітет обирався не запрошували, хоча при подачі заяви та сплаті одночасно з подачею заяви "благодійного" внеску попереджали що будуть збирати всіх батьків і пояснювати куди підуть ці внески) про необхідність сплатити ще 300грн. - тобто -800грн. Це при тому що і в реєстрі електронному дитина зареєстрована .

А скільки платили ви при влаштуванні дитини в садочок?
Нічого ні за першу, ні за другу, до речі у 14 садочку і навіть нічого не купували для садка і ніхто не дзвонив за мої дітей не просив.

В мене двоє дітей. Одне досі ходить в садочок і я один з тих, хто "кричить" про корупцію. Я хочу розвитку сина, готовий платити. Але категорично проти, щоб на батьківських почуттях спекулювали і робили гроші. І хватить вже про Олю Ільчук і про 14 садочок. Я розумію що так вигідніше тим, хто намагається весь скандал звести тільки до цього. І крайньою мало не зробили завідуючу садочка Тетяну Ширко. Хоча вона всьоголиш малеееенький гвинтик в системі.

По людський мені її шкода, бо їїй довелось прийняти перший удар і від журналістів і від начальства, але хоотіло її тихо злити по заяві "за валсним бажанням". А мені хотілось би, щоб вона зробила висновки і працювала спокійно далі. Запитаєте: які висновки? Прості: система її захищати не буде і вишвирне та зробить крайньою, при найменшій загрозі.

В кого немає дітей що ходять в дитячий садочок той кричить про корупцію і так далі. В кого є малі діти безперечно підримують платні послуги адже це розвиток їх дітей. Повірте всі готові платити ( крім коханки Матчука, їх діти ходять в14 садок) але треба зробити це офіційно і зняти всі питання, адже держава не може цього забезпечити.

зараз знову мільйон батьків настрочать коментарі в захист послуг)

Ну що хамко, і тепер все чесно, без д.с. № 14. Захисник, "правдолюб"?

І ще одне: кожен заклад освіти в 2012 році платив біля півтори тисячі гривень на день комунальних платежів. Може тут ефективніше попрацювати треба і перестати врешті клянчити гроші у батьків?!

А ще додайте ті ж платні послуги (154 грн кожна дитина) і картина маслом: 400 з гаком гривень платить кожна дитина (і знову ж таки добровільно).

Як на мене, то цікавіше те, що "Безкоштовне надходження матеріальних цінностей, придбаних за кошти батьків..." складають 2 мільйони 237 тисяч 800 грн! Це меблі, канцелярія, ремонти і т.д. А якщо додати ті ж благодійні внески, то виходить, що кожна дитина заплатила майже 250 грн, КОЖНА і ДОБРОВІЛЬНО! :-)

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.