Рівненська міська лікарня незаконно бере кошти за проїзд

Хто хоча б раз відвідував Рівненську центральну міську лікарню на автомобілі, знає, що для того, аби заїхати на її територію, слід заплатити. При в'їзді розташований непривітний шлагбаум та привітний чоловік, який збирає гроші за проїзд. Оскільки рівняни мають право знати чому вони платять, кореспондент "ВСЕ" запитав, на яких підставах лікувальний заклад надає платні послуги із паркування транспорту на своїй території. І, як виявилось, підстав для цього недостатньо.

На інформаційний запит ми отримали наступну відповідь (скан-копія нижче).

Також лікувальний заклад надав нам цілий перелік документів, відповідно до яких медична установа бере плату за проїзд на свою територію. Кожен, хто хоче їх проаналізувати, може ознайомитися із ними нижче.

Дозвіл 1995 року на організацію спеціальної платної автостоянки на території Рівненської ЦМЛ.

Внутрішньолікарняний наказ "Про новий порядок заїзду на територію лікарні стороннього транспорту".

Положення міського управління охорони здоров'я "Про порядок організації стоянки стороннього транспорту за плату на території ЦМЛ м. Рівне".

Автор цих рядків також поспілкувався із паном Віталієм, котрий працює контролером на в’їзді до міської лікарні. Той розповів, що за правилами він має брати дві гривні щоразу, як на територію лікарні заїжджає сторонній автомобіль, що не належить до лікувального закладу. 

- Але ви ж знаєте як буває, хтось проїде і не заплатить, хтось заплативши один раз, в той же день другий вже не платить, заїжджає просто так, - розповідає чоловік, який вже шість років працює на цій посаді. – Кошти за проїзд на територію міської лікарні беруть ще з дев’яностих років. Раніше проїзд коштував 1 грн., а з літа минулого року зробити по 2 грн. 


Для аналізу ми передали усі ці документи виконавчому директору РОГО "КВУ", адвокату Миколі Глотову. Із його відповіді чітко видно, що Рівненська центральна міська лікарня не має права брати кошти за паркування транспорту на своїй території. 

- Дійсно, пункт 3 розділу 2 Переліку платних послуг, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, вищих медичних навчальних закладах та науково-дослідних установах, затвердженого постановою КМУ №1138 від 17.09.1996 року, містить таку послугу як надання в користування автомобільних стоянок, паркування автомобілів та інших транспортних засобів. Тобто з одного боку лікарня вправі надавати таку послугу.

Проте, її надання повинне здійснюватися в суворій відповідності до вимог законодавства. Так, є відповідні Правила паркування транспортних засобів, затверджені постановою КМУ №1342 від 03.12.2009 року. І саме ці Правила повинні бути дотримані під час надання послуг паркування. 
До Правил паркування транспортних засобів у минулому році було внесено зміни постановою КМУ №89 від 16.01.2012 року. Зокрема, внесені зміни до пункту 29 цих правил набрали чинності 01 квітня 2012 року й діють по нині. 

Їх суть полягає в тому, що сплата вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування здійснюється: у безготівковій формі шляхом придбання паркувального талону з визначеною тривалістю паркування, в якому зазначається дата та час розміщення транспортного засобу на майданчику для платного паркування; готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки через паркувальний автомат чи автоматичний в'їзний та виїзний термінали.

Крім того, згідно із абзацом 8 пункту 4 Правил паркування транспортних засобів паркувальний автомат - технічний пристрій, призначений для сплати вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування за допомогою спеціальних платіжних карток та готівкою. 

Таким чином, приймання плати за паркування повинне здійснюватися як готівкою, так і в безготівковій формі через паркувальний автомат, а не людину. 

В зв'язку із цим, я вважаю, що плату за паркування на території лікарні вартівник-касир отримувати не має права. А оскільки на території лікарні відсутні паркомати, то і паркування автомобілів повинне бути безоплатним. 

Більше того, якщо при в'їзді на територію лікарні або виїзді водія в автомобілі не випускають, то раджу оскаржувати такі дії у встановленому порядку. Зокрема, такий факт потрібно зафіксувати. Це можна зробити як з допомогою відеореєстратора, так і мобільним телефоном, відеокамерою, або ж з допомогою свідків. 

Якщо будуть докази створення подібних перешкод, то у подальшому можна звернутися до суду з позовом про визнання порушеним права на свободу пересування, а також вимагати відшкодування моральної шкоди. Якщо судитися немає бажання, але хочете такі дії оскаржити, то можна написати заяву в міліцію або ж до прокуратури, - радить Микола Глотов.

Цікаво, чи звернуть на це увагу правоохоронні та контролюючі органи і чи зроблять вони правильні висновки? Чи демонтують на в’їзді до Рівненської ЦМЛ своєрідний контрольно-пропускний пункт із шлагбаумом? Чи продовжуватиме лікувальний заклад брати гроші із водіїв? Чи все ж Закони України в цій країні ще хтось поважає і дотримується їх? 

Центральна міська лікарня – не єдина державна установа, де беруть плату за проїзд на їх територію. Про інші такі прецеденти читайте у наступних матеріалах на сайті чесних новин «ВСЕ».

 

Ключові слова: 

Коментарі

А ви зайдіть і подивіться скільки зараз автомобілів паркується під приймальним відділенням! Швидкій іноді приходиться чекати, поки круті джипи з невмілими водіями виїзджають з території під хірургічним корпусом! Я за те, щоб брали по 20 гривень, а не по 2

І вже давно.

Центральний автовокзал Рівного - це приватна власність?

Автовокзал це приватна (колективна) власність. Земельна ділянка приватна. Хочу дозволю, хочу ні. Комунальна власність - власність громади, якою має право розпоряджатися за згодою громади (жителів території) службовці комунальних установ. З наданих документів вбачається, що такого дозволу у Кучерука немає (рішення сесії, референдум, громадські слухання...). Тобто, прикриваючись, постановою КМУ, він обмежує право жителя території на вільне її використання.

Сьогодні заїжджав на автовокзал, і теж там деруть гроші, 2 гривні без "чека", 3 гривні з "чеком", хоча я знаку платної парковки не помітив, паркоматів теж:)

А на каких основаниях вырубали садок на месте которого выстроили этажное здание и устроили там аптеку и Наш Край и т.д.???
А так было всё хорошо...

Найцікавіше те, що вибору немає: Поблизу лікарні, не заїзджаючи на територію, машину припаркувати ніде. Відповідно лікарня вже є монополістом.

Скільки разів туди заїжджала - жодного разу не платила. Їхала собі і все. І ніхто мені не перешкоджав. Якби щось сказали -я б запитала чому маю платити. Впевнена, у такому випадку зразу пропустили б. Думаю, просто не треба мовчати.

Завтра будуть опубліковані всі надані документи.

Усі стоянки, котрі не обладнанні паркоматом, згідно з нового закону є безоплатними, тому пан Кучерук не надав СВІДОМО усіх документів, за якими слідувало б , що на даний час ЦМЛ не має законного права збирати плату за парковку.
Це явне порушення закону.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.