Рівненське підприємство замість допомоги отримало штраф

Через електромережі виник конфлікт між керівництвом рівненського Льонокомбінату та інспектором Енергонагляду. Одне із найбільших підприємств міста отримало кількатисячні штрафи та приписи. Однак сплачувати їх не збирається.

Чотири рівненських гуртожитки, споживають електроенергію через електромережі Льонокомбінату. Так як гуртожитки по вулицях Фабричній 14, Фабричній 16, Фабричній  22, Льонокомбінатівській 15 перебувають на балансі Відкритого акціонерного товариства “Рівнельон” Олег Червонюк звернувся до міської ради з проханням прийняти дані гуртожитки в комунальну власність міста, на що є відповідне рішення міської ради.

За словами Олега Червонюка, вони не мають відношення до підприємства. Керівництво Льонокомбінату також звернулось в прокуратуру, у Держенергонагляд  та міськвиконком з проханням допомогти та від’єднати енергомережу від гуртожитків.

Інспектор з Енергонагляду, який здійснює нагляд за дотриманням вимог законодавства про електроенергетику Петро Стукан, 21 січня призначив припис на 160 пунктів, які повинні виконати Льонокомбінат. Також, за словами власника підприємства Олега Червонюка, поставили такі умови, які за два місяці виконати було неможливо через погодні умови. 90 % робіт це були роботи по випробовуванню обладнання, які потрібно виконувати при температурі +10 градусів, так як зима тривала до квітня місяця припис був виконаний лише частково. Далі підприємство отримало штрафи у 5000 гривень за ухилення від виконання припису.

За словами Олега Червонюка, інспектором була вказана одна із ліцензійних компаній, з наголошенням, що саме вона повинна проводити перевірку.

- Ми найняли іншу ліцензійну компанію, послуги якої коштують вдвічі дешевше. Інспектор не підійшов навіть до підстанцій. Я не думаю що інспектору необхідно було стягнути з нас штраф і переконаний що він не хотів закрити підприємство, тим більше що його дочка по всьому місту шукає роботу, але держструктури своїми діями намагаються знищити залишки виробництва у Рівному, замість того щоб розвивати його.

Відповідальності за споживання енергії ніхто не несе, у гуртожитках горять щитові, горять лічильники часто буває необліковане споживання, фактично ми за нього платимо, тому що лічильник стоїть на станціях Рівнеобленерго. Ми заручники цієї ситуації. Державні органи повинні допомагати розвиватись виробництво, а не створювати проблеми.

 На думку юристів штрафу за невиконання припису взагалі не повинно було бути і він є неправомірним.

- Ми мали роботи, які були виконані, це 30% робіт, які не залежали від температурних показників. Іншу частину ми намагались виконати, уклали відповідні договори з фірмами. На їх виконання потрібні були відповідні температурні умови. Та все ж таки штраф був нанесений за ухилення від виконання припису що є неправомірним, - пояснює юрист Віталій Бережнюк.

Віталій Бережнюк

За словами юриста, вартість робіт складає близько 100 тисяч гривень. Льонокомбінат звернувся з проханням перенести виконання припису, але так як  не було плану заходів по цій причині було відмовлено. 

- План мала складати ліцензована організація, знову ж таки ці роботи  залежали від температурних показників, звичайно що в 10-ти денний термін ми не змогли виконати даний план. Тому в нас таке враження склалось що нам намірено саме в цей час призначили припис так як ми не мали можливості його виконати. Тому ми відстоюватимемо свої права у суді», - розповів Віталій Бережнюк.

 Аби вирішити проблему Олег Червонюк не збирається вдаватись до нечесних методів. Однак заплатити штрафи він також не хоче.

 - Я не буду давати хабарів та платити штрафи, - говорить власник льонокомбінату. - Інспектора Держенергонагляду призначали при помаранчевій владі, сьогодні він працює від «синіх». Мені цікаво, яка політична сила нестиме відповідальність за його дії? Наше підприємство постачає енергію незрозуміло кому. Відповідальних нема  Там все горить, вибиває світло на нашому підприємство і навіть зараз немає світла. Тому ми звернулись за допомогою вирішити це питання за що отримали штраф.

За словами Олега Червонюка, аби вирішити проблему потрібно перекинути 100 метровий кабель на сусідню станцію Рівнеобленерго і це коштуватиме приблизно160 тисяч гривень.

- Я не знаю хто це має робити, але точно що не Льонокомбінат. Тому що не ми споживаємо і продаємо енергію. Люди зробили проект, зібрали кошти і міська рада виділила в бюджеті кошти, але нічого так і не зробили.

 Олег Червонюк має намір звернутись до керівництва Держенергонагляду, та готує документи до суду, а також готовий до акцій протесту на вулицях Рівного.

Коментарі

Мав і я шановний з енергонаглядом,був неоднаразово підписаний акт що усе добре,але потім знову вимикали.Я не за тім-чи тім.Одне цікаво ,а чи усе гаразд ,,по енергонагляду,, у них у дома,у родичів,знайомих них......Почитаєш апеляційні скарги і Конституція п1ст19 діє для високопосадовців,а ,,усі закони згідно чинного законодавства да ще й УКРАЇНИ.....А чи може простий нищий,,РАБ БОЖИЙ,,від сатани захиститися п1ст19 Конституції цієї України.Ні!!!!!!!!!!!!!Проблема не Червонюку і Держенерг. проблема у судах.З--он як дишло с-я поверне туда і вишло.ЗА ПРЕГРЕШЕНИЯ ГОСПОДНІ ЛЮДИНА(у ЛЮДСЬКІЙ ПОДОБІ) ВІДПОВІДАЄ ДО ТРЕТЬГО КОЛІНА.БІЙТЕСЯ БОГА БО ЧАСТО У ВИСОКОПОСАДОВЦІВ ЛЕЖИТЬ БІБЛІЯ,а чи вона читається?

Неодноразово мав справи з Держенергонаглядом за родом своєї роботи.
Усі вимоги завжди були в рамках закону, нічого зайвого. Вважаю, що дотримання їх вимог є необхідними, оскільки більша їх частина безпосередньо впливає на безпеку, життя і здоров'я персоналу. А не дай Бог щось станеться, з кого потім спитають, звичайно з інспектора та і з директора підприємства, але у нас менталітет "поки смажений півень в дупу не клюне ....."

Знаючи цю лисицю Червонюка, який усі факти перекрутить так ніби він білий і пухнастий з крилами і німбом над головою, а усі інші не дають йому побудувати рай у Рівному я не здивований. Створив декілька десятків робочих місць і вважає, що йому усі винні і закони для нього не писані. Стосовно наїзду Держенергонагляду не вірю не грама. Останні події з аварійним вимкненням енергії по усьому Льнокомбінату під час негоди доводять, що не усе там гаразд електрообладнання потребує приведення до відповідних вимог.

не сподівайся навіть, то скорше Інспектор Ху ))

Рівнянин та "Я" ви злопихателі і все. Одного не взяли на роботу, другого вигнали за крадіжку. От і жовч пускають. Люба людина знає, що посадами від податків не уйти.

Там взагалі цікаве підприємство, я вам скажу....., одне знаю точно людей там не цінуть...бо хто ж вони люди?Якщо я Червонюк!Царь!

Додаю вдруге свій коментар та прошу його не видаляти. Червонюка необхідно неревірити по лінії інспекції праці. В себе на виробництві він встановив рабовласницький лад. Всім робітникам заявив що в їх житті на першому місці має бути робота а потім все іньше, в будівельників вихідний день лише неділя, якщо за сімейними обставинами потрібний відгул то тільки при умові відрахування коштів, на роботу приймаються люди по одній спеціальності а працюють по іньшій це для того що б приховати подаики. Ставлення Червонюка до людей як до худоби. Тим що за нього агітували на виборах обіцяв працевлаштувати а тепер уникає з ними зустрічей. Після програних виборів злий на всіх Рівнян.

А цей інспектор, це раптом не інспектор по ?))

Цікаво, а які форми протесту буде використовувати Великий Че, щоб не виконувати передбачені законодавсвом заходи з забезпечення безпечного функціонування об'єктів енергопостачання? Вб'є енергоревізора, спалить підстанцію, змінить прізвище або звинуватить у всьому владу (міську, обласну...). Пропоную організувати прийом ставок!

Знайома ситуацуія, енергетики як завжди хочуть виїхати за рахунок інших, так вже будо в с. Вересневе, доки люди не забастували і не втрутилась обласна влада питання не вирішувалось.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.