Скандал у дитячому садочку: рівненські чиновники не кажуть куди поділись гроші

Після вчорашніх батьківських зборів у садочку №14 на душі лишився неприємний осад. Не щодня вас привселюдно проклинає мер, батьки обіцяють розібратись з вами «по-серйозному», забороняють знімати і записувати (виконувати свою роботу), звинувачують в продажності і ще купа всяких «приємних» дрібниць. І все це за те, що ви насмілились спитати куди діваються гроші.

Замість зборів крик

Не буду вдаватись в подробиці всієї історії, читачі сайту «ВСЕ» мають можливість перечитати ретроспективу матеріалів про ситуацію в садочках Рівного в розділах «ГРОШІ» та «ЖИТТЯ». Коротко розповім про самі  батьківські збори.

Метою зборів декларувалось вироблення нової схеми надання додаткових освітніх платних послуг в садочку, які б зняли питання, щодо використання батьківських коштів в садочку №14. Власне питання «куди йдуть батьківські гроші сплачені за додаткові освітні послуги?» яке виносилось в основу матеріалів на сайті «ВСЕ». Але відповідь так досі й не почули. Натомість скандал переріс в з’ясування особистих стосунків між батьками дітей, які захищають завідуючу дитячого садка та тими батьками які цікавляться куди йдуть гроші. Частину претензій було й до журналістів, які писали про дитячі садочки і благодійні внески в них. Одним з пунктів порядку денного зборів було навіть «дати оцінку ЗМІ». А міський голова Рівного Володимир Хомко та начальник управління освіти міста Василь Харковець наголошували на цілеспрямованій інформаційній атаці на їх особисто.

Власне дивіться самі.

Міського голову настільки обурила критика журналістів нашого сайту що він пообіцяв кару вищих сил і висловив сподівання, що винуватців «вдарить блискавка». Ще міського голову обурило, що журналісти проводили аудіо і відео запис під час батьківських зборів. Мер вочевидь забув що він знаходиться під час виконання своїх службових обов’язків і в комунальному закладі. А це значить, що його прохання-вимога порушує закони про пресу і інформацію.

Чому брешуть чиновники?

На зборах і  міський голова і начальник управління освіти свідомо чи несвідомо постійно маніпулювали фактами та інформацією. Так міський голова більшість частину свого виступу приділяв  увагу тому, що садочок один з найкращих, а весь галас спричинений тим, що хтось хотів зняти завідуючу Тетяну Ширко і навіть нашкодити самому міському голові. Саме тому, нібито, інформація пішла в пресу і ніхто не з’ясовував ситуацію офіційними шляхами. Хоча вся історія почалась саме з ОФІЦІЙНОГО звернення, зареєстрованого в  міськвиконкомі, до міського голови і керівництва освіти. Питання, яке задавалось в зверненні, те ж саме, яке й фігурує в статтях журналістів «куди йдуть гроші сплачені батьками за додаткові платні послуги?».

Батьків найбільше обурило те, що додаткові освітні послуги скасували і вину за це покладають на батьків, які зацікавились питанням коштів. Але чиновники замовчують те, що договір з підприємцем розірване з ініціативи підприємця. Завідуюча садочком  постійно повторювала, що договір розірвано, бо закінчився термін його дії. Але договір було розірвано близько двох місяців тому. В той час як його термін дії закінчується аж 10 жовтня.

Однак на засіданні депутатської комісії в  садочку пані завідуюча проговорилась, відповідаючи на питання депутата Рівнеради Руслана Шевчука, що договір розірвало управління. На уточнююче питання «чому?» Тетяна Ширко відповіла, що написала листа на управління, бо почався галас. Але скажіть, навіщо розривати договір якщо все законно? Тим більше навіщо брехати, що договір закінчився, а не був розірваний?

Інша брехня на зборах прозвучала з вуст начальника управління Василя Харковця. Присутні батьки запитали в журналіста «звідки документи наведені в статтях і зокрема копія договору оренди між підприємцем і дитячим садком?». Після відповіді, що це відповідь, на офіційний інформаційний запит депутата обласної ради Сергія Штурхецького, Василь Харковець сказав, що стаття з’явилась до того, як була дана відповідь на запит депутата. Копію договору сайту «ВСЕ» насправді надав Сергій Штурхецький і він це може підтвердити. Незрозуміло навіщо начальнику було обманювати, можливо просто здали нерви.

Цікаво що мер і начальник управління всіляко уникали персоніфікованих звинувачень і здебільшого відбувались загальними фразами в бік ЗМІ. Така «обережність» можливо викликана невпевненістю у власній правоті або просто страхом, що журналісти можуть відстояти свою честь в суді.

 

Перемоога! Але де гроші?

На зборах ще було багато цікавих «нюансів». Але не будемо окремо на них зупинятись. Якщо читачу цікаво відчути атмосферу заходу – можете передивитись відео.

Як би не розвивалась ситуація, все ж можна говорити про певну проміжну перемогу в  історії 14-го садочку. На батьківських зборах було створено ініціативну групу з батьків чиї діти займаються в ДНЗ №14.

Батьки мають вивчити всі можливі варіанти надання додаткових платних послуг: через управління освіти, через громадську організацію, через батьківське самоврядування чи залишити через підприємця. Також ініціативна група має розробити механізм, який би дозволив контролювати батьківські кошти і звітування за їх використання.

До складу ініціативної групи увійшли, батьки з обох сторін «конфлікту», голова РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький та депутат-журналіст Олександр Курсик.

Вже дописуючи матеріал подумалось, що правий був Тарас Шевченко: «Борітесь – поборете». Емоції вщухнуть, час мине, але батьки в 14-му садочку матимуть змогу вільно цікавитись чи їхні гроші йдуть на благо їхніх дітей, чи вони поповнюють матеріальні блага дорослих «дядів» і «тьотів». Хоча питання «куди ж все таки йшли гроші, які батьки протягом дев’яти років сплачували?» так і немає.

P.S. Текст звернення мам дітей садочку №14 до керівництва міста тут.

Коментарі

Так ось я думаю, чи це не помста підприємця з садка часом... Розірвали з ним угоду і тут ВСЕ давай мочить садок. Може перекрили вашому підприємцю джерело надходжень і вам тепер немає з чого зарплату виплачувати? Там ще про Кульчинську згадували, яке вона має відношення до цієї історії? Історія с душком, але хто так псує повітря? Підприємець з садка і ваш засновник - це одна і таж людина?! ЯКЩО ВИ НЕ ГОВОРИТЕ,ХТО ЗАСНОВНИК ЦЬОГО ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ, ВАМ Є ЧОГО БОЯТИСЬ!

"Гость" той що хоче знати хто засновник, не побий клавіатуру з цим питанням. Дай собі відповідь, чому тільки ти хочеш це знати. Організуй товариство "Хочу знати, хто Засновник", проводь збори, пиши звернення, звертайся з запитами, тощо. І буде тобі ок. Або краще не заходь на сайт, він не чесний як хапко, він піаровсікий (почитай,що таке - піар), да ще на ФБ, "вкоментах" напиши, щоб ні хто не заходив, бо тут пишуть неправду, нападають на "чесного" Хамка, висасують факти з пальця, працює ОДИН журналіст. ДЕ РЕШТА БАТЬКІВСЬКИХ ГРОШЕЙ ? ЗНАЄШ? От і напиши...

) читав, читав. 

http://olga.dyatlik.net/archives/498 - Ольга Дятлик відверто поділилась своїм враженням про ВСЕ: Складається враження, що у рівненській журналістиці і політиці люди так перемішалися, що вже ніхто не говорить і не згадує про журналістську етику та про несумісність цих двох професій. Варто робити щось одне, але добре. В Україні так склалося, що люди (і я в тому числі) не вірять ні політикам, ні журналістам, а тим більше, коли це два в одному! У місті висить реклама, що ВСЕ проти корупції, але виглядає на те, що це сайт для піара і місцевих політиків, і журналістів, яким немає чим зайнятися.

Що ви мали на увазі?Щомісяця доплачувати Кульчинській Галини Григорівні!? Цікаво...Так ось кому гроші шли! У вас надійне джерело?

Припиніть цей базар.Всі крадуть, а ви ?:) Давайте викреслим вас з того списку хапуг. Не розумію в чому проблема. Це сайт чесних новин, то нехай Все буде чесно. Дайте інфу про засновника, тай ВСЕ:)

Свєтка, а де ви бачили щоб в школу НЕ ПРИЙМАЛИ. президент його цей азіров скільки пишуть про покращення,а його немає. Як їм не говорять, не пишуть, а вони покращення вже є сьогодні. Так і ви все нормально, а досягнення які! КРАДУТЬ, а ви, а досягнення? Добренько вам.
"гостю" Крадуть в дитячих садах, а ви скільки працюють, хто коментує, туман напускаєте. Та хоть один працює... КРАДЕ ХТО? Куди гроші ідуть?

Та влада просто не може нажати на журналістів, тому хоче прижати інвесторів. А припустити те, що більш порядні журналісти можуть самі простенький сайт склепати-мозгів у очільників не вистачає. привикли на грошовитих бочках жити, і що може бути по іншому у світі..
я дякую сайту за Всю правду.
бережи, Боже, їх родини!.
Любий мере, найдіть садкам спонсора, аби батьки вздихнули від поборів, може тоді зрозуміють:щомісяця доплачувати замам Х - це рабство їх дітей перед тими хто заробляє на корупції освіти.

3 людини? Я назву більше з тих що внизу пише. Попова це ж відома в Рівному журналістка, Радько - ця шо Смартпіпл організовувала, вже не три людини. Думаю вам просто не вгодив цей сайт і ви тут гоните на них. А відносно не професійних, я б задоволеням хотів би почуть хто кращий від них? Той хто пише яка влада хароша?

Брєд те,що три непрофесійні людини, займаючись плагіатом, плітками, перекручуванням та обрехуванням ,видають цей убогий сайт за потужний інформаційний ресурс. Про існування половини ваших журналістів ніхто до тепер не чув і існування людей з такими іменами , взагалі, сумнівне. Може, ще фото опублікуєте?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.