Текст звернення матерів до міського голови Рівного з якого почався скандал у дитячому садку №14

Подаємо повний текст звернення матерів дітей, які навчаються в ДНЗ №14, до міського голови Рівного Володимира Хомка. Це зверрнення й стало однією з причин скандалу навколо додаткових платних послуг у дитячому садку.

"Шановний міський голово Володимир Євгенович!

Звертаються до Вас мами дітей, яким пощастило майже безкоштовно (саме це гарантує Конституція України), влаштувати малечу у дошкільний освітній заклад №14 м.Рівного. Наші діти вчаться там майже 3 роки. Садочок чудовий. Умови створені для дітей гарні. Вихователі нашої групи – професіонали, які люблять свою роботу і дітей. (Сподіваємось такими вони залишаться і надалі).

Зараз завідуюча садочком Ширко Тетяна Михайлівна «пропонує» забрати дітей з садочка і перевести у будь-який інший дошкільний освітній заклад міста. Навіть обіцяє посприяти!

Підставою для цього стала наша природна цікавість – чому у садочку найвища у місті плата за додаткові освітні послуги. Починаючи з жовтня 2012 року оплата складає 250 гривень. До цього упродовж років (якщо ми правильно поінформовані, то 10 років) вона була 200 гривень. Мотивацією підняття оплати стала ІНФЛЯЦІЯ у державі Україна та на ринках міста Рівного. І вона (завідуюча) вже довгий час не піднімала оплату за додаткові освітні послуги.  Саме це під час розмови прозвучало з вуст Тетяни Ширко. Офіційно на момент зустрічі, жодних статистичних даних про інфляцію на державному рівні, українцям не повідомлялось. До того ж, нам вдалося дізнатися, що інфляційний індекс у різних групах садочка теж відрізняється. У нас він становив 25% (тобто 50 гривень), в іншій 20% (тобто 30 гривень). Таке пояснення нас не влаштувало.

Від інших батьків м.Рівного ми дізналися,  що такий самий «пакет»  послуг (англійська мова та хореографія) коштує в садочках міста від 40 до 100 гривень. До того ж батьки мають угоди і квитанції щодо сплачених послуг. А ще, виявляється, саме батьки, а не завідуюча, мають визначати розмір оплати у дошкільних освітніх закладах саме за додаткові послуги. Цікаво, чому ця норма теж порушується?

За весь час навчання у групі ми не бачили ЖОДНОЇ КВИТАНЦІЇ і з нами особисто не укладено угоди на надання послуг. Хоча угоди з підприємцем, який нібито надає послуги у ДОЗ №14, в деяких батьків таки існують. (копію угоди ми вам додаємо. Дали нам її під великим секретом).

Увесь цей час ми платили готівкою вихователям групи. Але цей факт нас не насторожував і не обурював. Хоча це є порушенням чинного законодавства України.

Обурило нас інше. Коли ми дізналися, яку саме зарплатню отримують викладачі додаткових дисциплін, а саме англійської мови та хореографії.

Отож арифметика: у нашій групі за списком близько 30 дітей. Постійно ходить, а отже платить за послуги (в середньому) 20 батьків. За місяць (старі ціни) це 4000 гривень. З них англійська отримувала 200 гривень, хореограф – 200 гривень, вихователі в групі по 400 гривень, няні здається теж відраховували 100 гривень, і муз.керівнику за театральне мистецтво теж 100 грн. Разом 1400 гривень (можливо більше, це нам невідомо)

А 2600 гривень ???????? І так у кожній групі?

На ці питання завідуюча дала відповідь, «що ці кошти отримує підприємець за оренду приміщення»! Оренду якого приміщення, Тетяна Ширко не сказала. І що можна орендувати у державному освітньому закладі? Ми досі не знаємо.

До того ж, підприємець, з якою укладені угоди, за нашою інформацією, працює на місцевому ринку (напевно саме там, де відбулася інфляція). Чи має вона ліцензію на надання освітніх послуг? Документи нам не показали!

Викладачі англійської та хореографії заперечували наявність у них будь-яких угод з підприємцем чи садочком на надання додаткових освітніх послуг. Усі дії відбувалися (за їхніми словами) на усних домовленостях з завідуючою.

Ми щиро думали, що викладачі з батьківських коштів отримують хоча б по 1000 гривень заробітної платні.

Отож, не бажаючи виносити конфлікт за межі освітнього закладу, ми попросили Тетяну Михайлівну Ширко:

1.Укласти угоди з нами та іншими батьками на надання додаткових освітніх послуг згідно чинного законодавства України, де буде вказано ХТО надає послуги, в ЯКІЙ кількості, ЯКОЇ ЯКОСТІ і ЯКОЇ ВАРТОСТІ.

2.Угоди укладаються між батьками та викладачами безпосередньо, візуються або в садочку, або в міському управління освіти.

3.Батьки мають можливість вибору додаткових освітніх послуг з переліку, який складає батьківський комітет.

4.Батьки мають змогу відмовитися від послуг, якщо не можуть їх оплачувати.

5.Батьки оплачують послуги згідно наданих квитанцій або викладачу особисто згідно підписаної угоди, щоб бути впевненими, що кошти отримує саме та людина.

6.Садочок розриває існуючу угоду з підприємцем, який є посередником і щось десь орендує.

Невже хоч одне з наших прохань-пропозицій незаконне?

(Перелік був трохи більший і стосувався він також коштів на ремонти та деяких організаційних аспектів, однак це вже інша тема).

У кабінеті Тетяна Ширко запевнила (були присутні 5 батьків) що обов’язково подумає як це зробити і піде назустріч нашим побажанням.

Ми чекали 6 місяців. Половину цього терміну наші діти не відвідували занять.

Під час очікування ми звернулися до редактора газети «Податкові вісті» і розповіли про наші законні вимоги. Він прийняв лист від ініціативної групи батьків і направив в управління освіти інформаційний запит. (копія вам додається) Питання були пов’язані саме з оплатою і документами, які підтверджують кваліфікацію викладачів та повноваження підприємця. Редактору газети передзвонив особисто начальник управління освіти Василь Харковець, який спочатку намагався з’ясувати чи має газета повноваження відправляти подібні запити, потім цікавився прізвищами батьків та наявністю листа (також додаємо вам у супровідних документах). Деталі перемовин з редактором хай залишаться на совісті пана Харковця, однак честі вони йому не роблять. У результаті, редактор погодився почекати довше аби управління освіти підготувало документи. Після місяця чекань і нагадування, що у разі відсутності відповіді, редакція залишає за собою право звертатися у компетентні органи, відповідь прийшла!!! УРА! Аж на 1,5 листочка (на це знадобилося 1,5 місяці)

З відповіддю, пане міський голова, ви також маєте нагоду ознайомитися.

Нас вона категорично не задовольнила. Відповідей на питання ми так і не отримали.

Тому тепер ми звертаємося до вас з проханням допомогти нам з’ясувати, за що ми платимо гроші дитячому садочку. (додаємо ті ж питання, що і в інформаційному запиті)

На якій підставі нас просять забрати дітей з ДОЗ №14?

Ми просимо вжити адекватних заходів під час з’ясування усіх обставин цієї ситуації.

Ми просимо захистити  дітей від будь-якого тиску з боку дорослих людей, які мають владу та вплив у дошкільних освітніх закладах.

Нагадаємо, що ми не виступаємо проти надання освітніх послуг. Ми вважаємо, що вони необхідні. Так само ми розуміємо, що без батьківських коштів садочки не виживуть. Тому допомагаємо. І дуже сподіваємось хоча б на елементарну людську вдячність і порядність. Натомість, у багатьох ситуаціях, які стосуються збору коштів, окремі особи виступають як вимагачі.

Ми проти зловживань у подібних закладах.

Ми Виступаємо проти шантажу батьків.

Нам відомі схожі ситуації, де батьки мовчать, тому що бояться що ставлення до їхніх дітей зміниться у гірший бік.

На нашому прикладі ми переконалися що це цілком можливо.

Тому звертаємося до вас шановний Володимире Єгеновичу з проханням розібратися у ситуації, що виникла у ДОЗ №14.

З таким же проханням ми звернемося в інші компетентні органи.

З повагою, мами".

Ключові слова: 

Коментарі

Якби не було що приховувати ,давно надали інформацію про засновника цього сайту. Який же це сайт чесних новин, якщо три журналіста: Поліщук,Кривошеєв і Дюг, видають себе ще за Жору Прохорова, Наталію Савчук, Олександру Громову, Ольгу Іванову, Марію Цвіт, Максима Кривоніса:)) Їх же в природі не існує, ніхто їх в очі не бачив!!! А ще потім пихтять над коментами під різними ніками. Бідолашні працюють за трьох:)) ДАЙТЕ НАРЕШТІ ВІДПОВІДЬ: ХТО ЗАСНОВНИК? ВСЕ МІСТО ГУДЕЩО МАТЧУК І ХАХЛЬОА!!! ЯКЩО ЦЕ МАТЧУКТО ЗРОЗУМІЛО ДЛЯ ЧОГО ТАК НАСМЕРДІЛИ В САДКУ -ДУЖЕ ХОЧЕТЬСЯ НА МЕРСЬКЕ КРІСЛО!

"Гость" представся.

ПОЧАЛОСЬ ПОЛЮВАННЯ НА ВІДЬОМ:) у вас хоч ліцензія,хлопці, є? То відповідати будете чи ні? Хто засновник цього чудового сайту? Хто оплачує того стільця, з якого ви не можете відірвати свою дупу. Хто утримує цей "журналізм" у всій красі.

"гость" і "гость" ви хоть розрізняйтесь якось...
X

Подейкують, що це сайт Хахльова і Матчука, створений заради формування потрібної громадської думки. Невже так складно спростувати чи підтвердити цю інформацію?!

Так складно назвати засновника? Що ви приховуєте? Знову переводите тему:)) ОДНЕ ПИТАННЯ!!! ХТО ВЛАСНИК? ЧИ РЕДАКЦІЙНА РАДА НЕ В КУРСІ ХТО ЇМ ПЛАТИТЬ ГРОШІ?

Дехто, особливо "гість" не називаючи себе щось вимагає, темріва вимагає назвати. А ти гість чому не вимагаєш відповіді ,на ті яки задали мами (нехай ОДНА). Чому "гість", ти кожен раз переводиш стрілки на Матчука, на Олю? Хоть раз попроси дати відповідь, невтомимий наш борець за правду! Або "гість" не суйся. Ми це вже читали і читали,що твій хапко відповіді не дав. Комісія наших депутатів відповіді не дала. То може гроші в тебе "гість", а? Як ти втомив, дай відповідь! Де гроші? Чому немає послуг?

Не вірю в існування Робін Гудів:) Відповідь на питання: "Хто засновник?"-розтавить всі крапки над ВСЕ. Відверте нехтування КОДЕКСом ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ УКРАЇНСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА наводить на думку -ВСЕ комусь потрібне:))) Дайте ,нарешті, відповідь і наша дискусія закінчиться!

Ввадаете ваше посилання авторитетним джерелом? Як на мене сайт норм і все правильно робить, единий не жополизний ресурс

Питання не про редакційну раду інтернет-видання. А ХТО ВЛАСНИК!
Значним джерелом фінансування є прибутки від рекламної діяльності,якої у вас на сайті не має. Оцінку вашої роботи можете почитати тут http://olga.dyatlik.net/archives/498
ЗМІ використовуєте для того, щоб «РОБИТИ ВЛАДУ». І весь цей скандал "з душком". Для тих, хто хоч трохи тямить у політиці місцевого маштабу, зрозуміло-Матчук мітить на крісло мера, передвиборча боротьба стартувала! Нікого не здивує, якщо стане відомо, що ваш сайт створено лише з однією метою-інформаційно знищити Хомка, головного конкурента Матчука на майбутніх виборах! Тому ви і пнетесь навколо цього садка, бо Хомко був шефом і надалі підтримує "Вогник". Ви закинули вудку з наживкою для мера- лист про зловживання,тиск на дітей,шантаж і вимагання. Він клюнув, виступивши на захист Ширко. ОСЬ І БАЛАНС НА ВИБОРАХ: слабка сторона Матчука-ДІТИ від Ольги Ільчук, слабка сторона Хомка-ДІТИ в садку№14.То ХТО ВЛАСНИК ЦЬОГО САЙТУ? Розжовую-ХТО ЗАСНОВНИК?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.